Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marci2305
15. jan 2012

@martinex Ďakujem za info.. 😉 Kde sa dajú objednať takéto pekné farby?

jakelina
15. jan 2012

@pristela a jak jsi ji dělala??? 😉

bzucinka2
15. jan 2012

@lusil2005 ano su uz aj na FB 🙂 dakujem, ta kvetinkova je podla tej fialkovej a ruzovej, ale nepodarila sa mi tak ako som chcela 🙂
rezat ihlou= kravicku som si obtiahla obrysy a potom som zobrala ihlu a namiesto noza som to vyrezala ihlou a islo to super ako po masle lebo obluciky isli krasne nie ako nozom 🙂
@mariann2 ta orchidejka je uzasna, prekrasna 🙂
@yamahafazer tie kravicky boli pre dvojicky a kedze oslavovali na 2x tak chcela 2x2 len kremy boli dva druhy 🙂 a kvietky som pomenila , aby neboli uplne rovnake 🙂

bzucinka2
15. jan 2012

@marci2305 dakujem islo to celkom fajn, ked som prisla na sposob ako ich tam davat 🙂
@vera_vila podla mna je to vsetko marcipan 🙂

lusil2005
15. jan 2012

@bzucinka2 hiiiii a mam ta ja vobec vo friendoch? ako sa volas na FB?

mima1311
15. jan 2012

@anibas tak smekam klobuk ....si neskutocne sikovna ....waaaaaaw

pristela
15. jan 2012

@jakelina tady: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13414 s tym ze som to nemixovala, a robila som len z polovic.davky bo som sa bala ze to vyhodim ako minule coko mmf 😔 a liker som nedavala, my to nikdy nemame alkohol ☹ ale dala som malinko rumovej aromy

bzucinka2
15. jan 2012

@lamps super, taka sms velmi potesi 🙂
@mizulienka ja by som do torty co ide tak daleko dala isto nejaky maslovy, bud karamel, vanilka, cokolada, alebo akykolvek pudingovy, napriklad malinovy a do toho maliny napriklad, mne ked povedia, ze torta cestuje, tak davam radsej taketo pevne, alebo kokosovy tvarohovy, proste hocijaky, kde ide maslo 🙂

miciatko
15. jan 2012

@pristela ako ci robila tu hmotu a hlavne z akej cokolady, dakujem

bzucinka2
15. jan 2012

@vera_vila no ta poschodova bude mat aj 12 kg a srdiecko zalezi od velkosti, ja co som robila 5 poschodovu mala 28 kg a cena potom zalezi aj kolko beries od kila 🙂
@mariann2 ja davam na sololitove podlozky, alebo tu 5 poschodovu som zlepila dve kupene a skusala na detoch ci ich udrzia 😀 🙂

bzucinka2
15. jan 2012

@lusil2005 tak to netusim -Maja Kovacikova 🙂

lusil2005
15. jan 2012

@bzucinka2 NEMALA SOM TA! 😀 a to s tou ihlou - netrha to ten SF? neviem si to predstavit, ale bodol by mi nejaky zlepsovak, dnes idem vyrezavat ferrari kona. a tam je veeeela oblucikov 🤐

vera_vila
15. jan 2012

@bzucinka2 Už jsem dostala odpověď přímo od autorky toho dortu a prý měl 9 kg...

mariann2
15. jan 2012

@bzucinka2 poslala som ti žiadosť na fb

mariann2
15. jan 2012

@bzucinka2 prosím ťa, kde kupuješ tie sololitové podložky ?

mizulienka
15. jan 2012

@bzucinka2 mozem si ta aj ja pridat medzi priatelov? dik

mizulienka
15. jan 2012

@bzucinka2 aky je to vykrajovac na tie kvetiinky male z tej bielo zltej torty?

pristela
15. jan 2012

@miciatko dva prispevky nad tebou som davala receptos 😉 coko mam ta co je kazdy kusok zvlast , vculeky neviem ako sa vola 😖 ale nedavno ju sem niekto daval ze ju tiez pouziva

jakelina
15. jan 2012

@pristela tak to je dobře, že se ti povedla. Já tu čoko MMF taky dělala a povedla se, jenom jsem nevěděla jestli se to z bílé čokolády nedělá jinak.Děkuju za odpověď. 🙂

mima1311
15. jan 2012

@bzucinka2 aj ja by som si ta chcela pridat , len je vas tam viac menovkyn , ktora si ty ? Teda ak mozem , by som si rada tvoje torticky pozrela ....

mima1311
15. jan 2012

@bzucinka2 uz som ta nasla 😀

njonja
15. jan 2012

@vlada111 Mizulienka, obliekas ju, ked je cela sucha? a tie ruky ti drzia suche na suche? staci to len vodou potriet a drzi to hned?? Ja som sa bala, ze potom odpadnu..ale asi je to lepsie tak, ako to robis..musim to nabuduce skusit tak..

Dakujem za vsetky krasne lajky🙂 🙂 🙂

miciatko
15. jan 2012

@pristela dakujem

anibas
15. jan 2012

@vera_vila fialové sú akože clematis - plamienok, biele čistá improvizácia, stačí aj slzička, ja som aj naznačila žilkvanie podľa mojej doma urobenej formičky a zvlníš okraje, drotiky 26

lussy23
15. jan 2012

@vera_vila - krásne tortičky

lifinka
15. jan 2012

@vecernicci škoda, že tam paní nemá recepty(kosternovi) 😒

1katuska73
15. jan 2012

ahojte dievčatá už dlho vás čítam,vela som sa od vás naučila,robíte nádherné torty,ja som mala nedávno prvu zákazku ale na vás nemám možno časom.

mariann2
15. jan 2012

@1katuska73 veľmi pená tortička

martinex
15. jan 2012

@marci2305 wiltonky maju v kazdom cukrarskom obchode, na tortyodmamy.sk vpravo dole je ich niekolko,staci si vybrat

vera_vila
15. jan 2012

@anibas Děkuji moc... Kouknu po formičce, objednám drátky a začnu zkoušet...