Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
31. jan 2012

@lucinka10011 takže je to číslo červenec/srpen 2011,napíš maila na infosk@e-knihovnicka.cz, t.č.0907 546 259,pani Marta Lesňáková,popýtaj sa na toto číslo či ho ešte maju....ona to dá aj inštrukcie ako to uhradiť. alke inak recept na ten krém ti možem aj opísať....aj na dortomanii na nete ho isto maju,pod názvom,,krém nastavený moučnou kaší,, pokukaj tam v receptoch.

bambula1307
31. jan 2012

@lucula73 nemyslim si ze by ti nedali 🙂

adkoalauri
31. jan 2012

@abriela ďakujem veľmi pekne🙂)

dada2007
31. jan 2012

@yamahafazer dakujem.....čiže ak mám malú tortu a ,,ponáhľa" to(ozve sa návšteva alebo tak) tak to môžem takto za jeden den.....dííííííííík!!!

pristela
31. jan 2012

@yamahafazer jeeeeeeeeee, ta s coko ozdobami vypada to super!

baby ak toto auto bude vypadat ako to co to ma byt tak asi zožerem podložku 🙄 a ze urobit pod neho podlozku, no ale ako ked ja ani sama neviem aky tvar bude mat po orezani a "domodelovávaní" puncovinou ? kedze šikovna jasne, ze som si vybrala ten lahsi sposob a to ze bude to auto "stat vo vzduchu ", jaaaj no hruba stavba sa uz chladi, zatial vypada ako autobus ☹ ☹ ☹ ☹

marci2305
31. jan 2012

@abriela Super stránka...Diky za link.. 😉 😉

larah
31. jan 2012

Vankusik pre nasu Tatianku 🙂

larah
31. jan 2012

co myslite,trosku sa zlepsujem? 🙂

reruna
31. jan 2012

@larah moc pěkné🙂

vinka
31. jan 2012

Ahojte.Tak tu je moja tortička na zajtra.A teraz pauza trochu do dalšej asi pre syna môjho.Tak z tej mám strach už teraz 😝

larah
31. jan 2012

@reruna dakujem tesi ma to

vera_vila
31. jan 2012

@zuzkat1 Tak červenou tam určitě najdeš, černou jsem zatím nikde neviděla a z ostatních barev se dá smícht prý akorát hnusná hnědá... S tou čokoládou se dá i potahovat...

abriela
31. jan 2012

@adkoalauri @marci2305 Ked nieco nieco chce, a viem, tak rada pomozem, pretoze v tejto teme je len par vynimiek, co odpise aj neskusenym zaciatocnickam 🤐 🤐 🤐

lamps
31. jan 2012

@larah krásny vankúšik 😅 😅 😅 😅

larah
31. jan 2012

@lamps dakujem

iwulka23
31. jan 2012

Babenky,dajde mi prosím nejaký tip na chutnú plnku do torty rybičky-chcem dávať aj ovocie-KIWI 🙂)

mizulienka
31. jan 2012

@iwulka23 s kiwim treba byt opatrni, nie s kazdou plnkou sa znesie, neviem teraz presne s ktorou plnkou to nie je dobre konzumovat...ja mam recept na dobry tvarohovy a mascarpone

krem s mascarpone
v dvoch slahackach rozpustis dve biele cokolady, nechas zovriet, odstavis, nechas vychladnut a cez noc odstat v chladnicke. na druhy den das dva stuzovace slahacky, vyslahas, a pridas dve mascarpone. baby pridavaju maliny. tie nemam, tak som do toho zamiesala lesnu zmes. je to neenoormaalneee!

Uvar si normalnu hustu pudingovu kasu z 500ml mlieka, 1 vanilk. cukru a 2 zlatych klasov. Vymiesaj si 250g masla s vanilk. cukrom a praskovym cukrom ( podla potreby) , pridaj 500g tvarohu ( ja som dala 1 jemny a 1 jemne hrudkovity z Lidla ) , citronovu koru. Do tohoto opatrne primiesaj vychladnuty puding a poriadne vyslahaj.

anibas
31. jan 2012

@yamahafazer nádherná tá čoko - nie je to oranžová sil. formička Wilton ????

yamahafazer
31. jan 2012

@anibas ano to je ona uz som to vyzsie pisala to som vyhrala na stretku inak by som si ju nekupovala

yamahafazer
31. jan 2012

@larah ten je krasny 🙂

yamahafazer
31. jan 2012

@dada2007 ano ja vecsinou v pohode za jeden den stihnem mensiu tortu aj upiect aj naplnit aj ozdobit a ked je vecsia tak v pohode ztuhne do vecera to je akurat na potahovanie horsie keby bola poschodka to racej vecer naplnit a na druhy den potahovat

yamahafazer
31. jan 2012

a dakujem vam za vsetky like 😵

dada2007
31. jan 2012

@yamahafazer dík za infošky...čo a ako..... 😉

79zuzana
31. jan 2012

dievcata prosim, poradte... robili ste uz korpus s umelym sladidlom a nie s cukrom? Ja som prave dokoncila 4 velke korpusy, kazdy z 5 vajicok, ale vyzeraju jak poorane pole... cele popraskane, zvlnene a vrch je taky leskly a trosku tvrdsi... idem sa z toho zblaznit.... chuti to celkom ok, len to vyzera hrozne

dada2007
31. jan 2012

OBJEDNAVKA CZ

@pristela @lenocka23 @maya30 @dajna11 @stankapk @larah @lucula73 @yamahafazer @miri.b @mariann2
kočky, napadlo ma, môžete mi poslať do IP vaše adresy, aby som to mala dopredu prichystané. Keď to príde z CZ, ja to komplet zaplatím, pobalím to každej do balíčku, rozrátam CZ poštovné, pripočítam SK poštovné, pripočítam cenu tovaru s kurzom, ktorý v daný deň premení z CZ na EUR Slovenská pošta a pak poputuje balíček ku vám 😉 pak sa dohodneme, či chcete poslať peniažky vopred na môj účet, alebo dobierka....

lamps
31. jan 2012

@mizulienka Lucka ja robím len tento čokoládový aj vanilkový takýto podobný a je super. Teda aspoň nám doma chutí a aj odozvy naň som mala super 😅 😅 😅

pristela
31. jan 2012

@dada2007 cicuska rychlo upec malu torticku a ja si pak pre to prídem osobne 😅 😅 😅 😅

vecernicci
31. jan 2012

@zuzkat1 normálně to mám ve špajzu, nic se tomu nestane, je to jen cukr a voda 😉

vecernicci
31. jan 2012

tak děvčata, držte mi palce, ráno nastupuju do práce 😝 včera jsem byla na pohovoru a dneska mi volali, že mám zítra nastoupit, jsem docela zaskočená 😉