Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
8. feb 2012

@isabella_fly nemam skusesnosti, ale co som citala. Potiahne sa kazdy cast samostatne.
Sice mam aj skusenost - ved som robila minuly tyzdnen jednu torticku, ale vrchny korpus boli len keksy natrete kremom. Drzalo to na pohatovke bez problemov.

isabella_fly
8. feb 2012

@abriela a myslis, ze zo spodu toho horneho poschodia treba dat krem aby sa to nezosuchlo keby nahodou?

daducha
8. feb 2012

@isabella_fly kazde poschodie sa potahuje zvlast.Ja spodne plnim aj potahujem na podlozke na ktorej tortu odovzdavam.Obe poschodia uz naplnene treba nechat poriadne zachladit - ja väcsinou plnim dopoludnia a zdobim v noci.Ja vystuzujem aj 2 posch, niekto az 3 posch. Davam 4 slamky, na to kartonik obaleny v potr. folii,cca 2 cm mensi ako je vrchne poschodie torty.Neboj, bude ti to v pohode drzat 😉

isabella_fly
8. feb 2012

a to akoze ked robim tu poschodovu, to do toho spodneho poschodia mam na vysku toho poschodia nastrkat slamky? potom sa mi to udrzi? a viete mi poradit nejaku chutnu plnku aby nebola prilis makka na taku poschodovku, alebo mozem skusit aj taku stredne tuhu co zvycajne pouzivam?

isabella_fly
8. feb 2012

@daducha dakujem velmi pekne

janula.h
8. feb 2012

Ahojte baby 🙂 chcela by som objednávať nejaké veci na pečenie z MMB z Čiech nepotrebujete niečo?BY sme si rozdelili poštovné 🙂

daducha
8. feb 2012

@mizulienka dakujem moooc, zachranila si ma ,konecne nejake pekne 😉 .

Inak baby,asi som sa zblaznila,buduci tyzden mam 8 tôrt, asi mi kosicky vetrisko mozog z hlavy vyfukal 😀 .Ale ked to su stali zakaznici a potom ich znami,tak odmietaj takych ☹ .Ale nastastie su 3 cez tyzden,tak sa to da.Dufam, ze deti budu zdrave a do tretej poobede môzem makat a potom v noci .Potom Vam dam vediet ci som to zmakla pri zdravom rozume 😀

daducha
8. feb 2012

@isabella_fly v pohode som uz davla dole jogurtovu a hore napr. coko,alebo tvaroh.Ono ked su zachladene,nic sa nestane.Ano, presne na vysku spodneho korpusu tam das slamky a na to ten kartonik a tak horne poschodie.

janula.h
8. feb 2012

Ja tu neprispievam ale šmírujem a stále sa teším na krásne fotečky vašich výtvorov tu je niekoľko mojich 🙂

vera_vila
8. feb 2012

@daducha Mezi patra krém dávat nemusíš, ono se to tou tíhou "přilepí" k marcipánu a pěkně to drží...

daducha
8. feb 2012

@vera_vila no ved ja nedavam 😉 ,to sa pytala isabella 😉

daducha
8. feb 2012

@janula.h ktory obchodik ?

isabella_fly
8. feb 2012

@daducha
@vera_vila dakujem kocky, lebo normalne som vykolajena, kamosovi som zavolala, ze ak nemaju este sosku na tortu poriesenu, ze im za cenu materialu dam tu co som dnes urobila a on sa ma spytal, ze ci by som vedela aj tortu urobit, tak som mu musela povedat, ze svadobnu som este nerobila, ale mozno vedela, tak teraz vobec neviem... a ze by chceli dvojposchodovu bielu, kurnik a sice mi nic nepotvrdil, ale uz len ten risk, ze budem robit svadobnu... a ono by to bolo vsetko ok, keby to nebolo uz 18. februara, tak som totalne vykolajena a nervozna

janula.h
8. feb 2012
isabella_fly
8. feb 2012

@daducha a mozes mi dat recept na tu jogurtovu? lebo mam taku skvelu tvarohovu, lenze fakt potrebujem nieco co je overene, ze to vydrzi

marci2305
8. feb 2012

@lifinka Áno sú tvrdé. Ale mi ich nejeme. Záleži od chuti. Ak je to pre deti, tak by mali byť asi čerstvé, lebo sa do nich pustia.. 😉 Ale my dospeláci papáme iba to vnútro 🙂

vera_vila
8. feb 2012

@isabella_fly Z toho si nic nedělej, protože já mám už tento pátek taky odevzdávat svatební - navíc se ZOO zvířátky - a nemám vymodelované ještě ani jedno... Takže dneska korpus a potáhnout a zítra večer a v noci budu modelovat a dávat na dort...

@daducha promiň, já to chtěla napsat jí a klikla jsem o příspěvek vedle 🙂

adka_praha
8. feb 2012

ahojte... stiham len okukavat a "lajkovat"... 😕
a zasa si tu idem k vam po radu... chcu odo mna cokoladovo-kavovu tortu s bananmi... lenze co mam recepty, tak keby som pouzila tie spolu, bolo by to strasne "tazke"... nemohli by ste mi poradit nieco? nejaky lahky kavovy krem? mam len pudingovy acokokorpusy mi pridu dost take hutne... hadam ma niektora pochopite... 😅

lukika
8. feb 2012

baby skúšali ste niektorá toto http://www.formicky.sk/formicky/eshop/12-1-Hmot... neviete aké to je ? sú tam už zafarbené hmoty a ak treba z toho hoci troška na modelovanie a nemáte takú gelovku tak to nevychádza ani draho ved je to lacnejšie ako smartflex neskúšali ste to?

lukika
8. feb 2012

Booože až teraz čítam tie éčka ale to majú asi aj naše gelovky alebo nie?

mariann2
8. feb 2012

@lukika poviem ti, ze som ju chutnala a je hnusnááá, takéto niečo by som asi na tortu nedala, keď sa ti zdá smartflex drahý, radšej kúp inú, lacnejšiu hmotu, ale toto ee 😒

mizulienka
8. feb 2012

@daducha este ma napadlo, ze mam jednu, mozno inspiruje 😉
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=97277&use...

isabella_fly
8. feb 2012

koceny, este cosi, je toto taka penova podlozka ako si myslim, ci nie? lebo celkom by sa mi taka na modelovanie zisla
http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

abriela
8. feb 2012

@abriela tak poradila ti uz skusenejsia @daducha. Aj ked minuly tyzdne tu bola viac poschodova svadobna torta a nebola vystuzena.

abriela
8. feb 2012

@isabella_fly uz mi sibe- pisem sama sebe a sprava o 15:12 je pre teba

isabella_fly
8. feb 2012

@abriela vsimla som si, ze asi je adresovana mne, nastastie som diskusiu citala 😉

abriela
8. feb 2012

@isabella_fly ja hladam inspiraciu na valentinsku tortu. Ale asi bude medvedik a bude drzat s rukach (labkach) srdiecko

isabella_fly
8. feb 2012

@abriela a pre koho to ma byt? neboli by pekne postavene dve srdiecka jedno velke, druhe male na torte, vies ako myslim?

abriela
8. feb 2012

@isabella_fly Robim to svojho draheho, ale kedze pracuje na druhom konci Slovenska, tak torta bude na vikend - tento, ci buduci este netusim 😀 .
Chcela som chlapika so srdciekom. Potom som zvazovala kocku so srdieckom. Nakoniec medu a okolo asi srdiecka-ako je to na obrazku. Na druhej strane som zaciatocka.
Inak viem si predstavit aj tvoj napad, biela potahovka, mozno okolo zebrovi vzor a v strede srdcia.

lifinka
8. feb 2012

potřebuji poradit, koupila jsem si poprvé tekutou metalickou růžovou barvu, ale barvila jsem kousek marcipánu, růžová vypadá starorůžově, to by tak ani nevadilo, to je jasné, když základ je smetanový, ale ten třpyt nikde není, čím to?