Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
11. jan 2013

@pristela oni mozno len poznaju tvoje kvality a vedia ze to dokazes odo mna by to ani nemalo zmysel chciet 😀

pristela
11. jan 2013

@dm1 och to pochybujem , ja toho neviem urobit toooolkoooo a rozhodne niesom perfekcionalistka , moje postavicky niesu vyhladene na samet 😀 😀 by som si myslela, že to že vyrastaju v podstate vo výtvarníckej rodine im pomože ,ale skor myslím , že im to škodí a stratili taký ten zmysel slov jeeej to je peknééé , ja sa teda zapajam do roznych darovacích projektov a zapajam aj ich , ale tie reakcie ked im príde od ineho dieťatka niečo 🙄 🙄 🙄 tiež ked mne nieco pride hned okritizuju , nejak nepozeraju ze ten clovek to robil naj ako vedel .
Pockaj ti ich dovediem na prázdniny 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 neboj ako budeš kmitať pri modelovaní , aký zmysel , počkaj ako by ťa namotivovali 😀 😀 😀 😀 😀

dada2007
11. jan 2013

@pristela mám, presne také, a čo sa teší každej mojej torte a každú pochváli.................ale musím úprimne napísať........nevymeníííííííííííím 😉

pristela
11. jan 2013

@dada2007 jaaj Matiaska zlatinka malého by som ani nemenila 😀 to inak hyperaktívne šidlo 😀 by som nestíhala za ním , ja moc lenivý človek 😀 fuu , ale tie jeho pušššinky 😵 😵 😵 a Lili 😵 pcha , tu budem chodiť aspon omrkávať a slintať 😀 puberťak ma dovolené ako 18ročny urobiť ma babičkou , ale len so ženským pohlavím 😀 tak to mám o chvílonku 😝

dada2007
11. jan 2013

@pristela šak ja som myslela Lili.....tá mi chváli každú tortu.....a všade o mne rozpráva, že maminka robí krááááááásne a úúúúúúžané torty 😅 😅 😅 😅 😅 a Matísek? to je iná kapacita........veru........hyperšidlo......dobre si napísala....

jakelina
11. jan 2013

@pristela já bych těm tvým dětem poslala sebe na týden za maminku. Ještě by za tebou plakali, však já s mým talentem bych byla u vás za trotla a oni by se ode mě akurát naučili jak se to nemá dělat. Neušiju nic, tak jedině knoflík přišít, malovat neumím, ale nepřetahuju v omalovánkách, to je tak jediný můj talent. 😀 😀

aduskatt
11. jan 2013

@jakelina ja ani ten gombik, tak klidek🙂

pipka
11. jan 2013

@pristela posielam ti hanku 😀 😀 najnovsie otvorila chladnicku a zíííza na tu Rapunzel, ze jeeeeeej aj ona taku chceeeee...a tak to teda prrrr, taku uz nerobim aj keby sa moja mila ruzova dcerka pokrajala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tak si ju ber...auto, dom, strom aj havka ti bude ona uuuurcite chvalit do nebies...bo ona pochvali vsetko 😀 😀 😀 😀 a aj vseeetko "sce" 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 kazdy den inu tortu 😝 😅 😀

timotejkabrejkova
11. jan 2013

Ktorá je najkrajšia??? Ktorú by ste dali ku krstu???

jakelina
11. jan 2013

@timotejkabrejkova není to moc vidět, ale dorty, kde se krájí do miminka se mi příčí. Spíš nějaké malé miminko na dort a pak si ho můžou sundat a schovat na památku.

dm1
11. jan 2013

@timotejkabrejkova ta posledna je plienkova nie?

timotejkabrejkova
11. jan 2013

@jakelina Ale chcú niečo netradičné, nie klasiku.

timotejkabrejkova
11. jan 2013

@dm1 Ano je plienkova, ale niečo podobné by som urobila.Chcu niečo netradičné.

jakelina
11. jan 2013

@timotejkabrejkova však já ti to neberu, každý může dělat co chce 😉

aduskatt
11. jan 2013

@timotejkabrejkova skor viem presne, ktoru nie...tu v strede.je prilis realisticka a teda do toho krajat je morbidne..........suhlasim s
@jakelina

vera_vila
11. jan 2013

Ahojte děvčata, opět po dvou měsících se vám hlásím s novým dílkem... zimní dortík na zakázku pro dceru kolegyně z práce, bílý korpus, salkový krém, smartflex, váha 2,4 kg

timotejkabrejkova
11. jan 2013

@jakelina Tak poraď čo mám urobiť?

aduskatt
11. jan 2013

@vera_vila a fotoooooooo ?🙂)))

vera_vila
11. jan 2013

ještě ty fotky

aduskatt
11. jan 2013

@vera_vila paraadna🙂 ten modry melir je krasny

vera_vila
11. jan 2013

@timotejkabrejkova tak to bych pak rozhodně volila tu poslení (plenkovou), protože stejně jako dalším, připadá mi morbidní krájet do "miminka"

vera_vila
11. jan 2013

@aduskatt Děkuji... Měla jsem z něj trochu strach, aby to nebylo moc modré, ale musela jsem se pochválit 😀

timotejkabrejkova
11. jan 2013

Máte pravdu to ma nenapadlo že budu krájať do dieťatka, vidíte všetko je o skúsenostiach.Ešte som nerobila tortu na krstiny nemáte niejaké fotky netradičných.Jaj ta moja rodina vymýšľa ☹

jakelina
11. jan 2013

@timotejkabrejkova já bych asi udělala nějakou malou postavičku miminka a třeba hračky co si s nimi hraje a dala to na normální kulatý dort. Třeba takovou postavičku, nemám moc čas hledat, jsem v práci.

emily83
11. jan 2013

Ahojte, vcera som tu riesila farbenie marcipanu a dnes by som potrebovala novu radu. Ak by sa dalo, rychlo 😒

Ako mam spojit dva marcipanove pasy??? Totiz na torte mi to vyslo len tak-tak, musela som dat zvlast marcipan na boky. Kedze nemam taky dlhy stol, rozdelila som to na polovicu a teraz neviem ako tie preklady mam spojit 😒 o chvilku pride foto

zatial dakujem!

dm1
11. jan 2013

@emily83 no jedine niecim zamaskovat nejakou ozdobou to uz ziadno nespojis isto je uz trochu obschnuty to ide jedine na uplne cerstvom aj to nie uplne

jakelina
11. jan 2013

@emily83 a máš kleštičky, tak ten spoj okleštičkuj, ale nevím jestli přesně chápu, kde jsi spojila.

jenie123
11. jan 2013

@jakelina uzasna farma a ten traktor.. 🙂 bomba..
@florentina no neskutocny lyziar.. sikula.. 🙂

muffinka8
11. jan 2013

@emily83 no, stále to bude nejak vidieť, takže jedine zamaskovať, ozdobami, alebo nejakým kontrastným pásikom a spraviť to ako naschvál

dm1
11. jan 2013

@jakelina ja som pochopila ze na boku okolo torty ale neviem ci spravne 🙂