Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
6. júl 2013

@viera6 ono ked sa pozries prva a tretia fotka je taka ista , cize jedna je tam zbytocna, ta mini piata zozadu je tiez zbytocna bo na nej v zadu vlastne ani nic nieje len biela torta 😅 štvrtá a šiesta je tiez to iste , ten isty pohlad, len priblizene co by bolo zbytocne keby das dve normalne velke fotky, no a ta posledna fotka tiez nemusi byt na co ? ludia nepotrebuju vidiet 10pohladov torty , vidia aj na jednej-dvoch fotkach ci sa im torta paci a ci nie. Po pravde ja ked som si tuto kolaz otvorila hned som to zavrela, bo to bolo na mna moc chaoticke , neprehladne prosto nepekne , tortu som ani nekukla 😕 prepac , nic v zlom naozaj , ja len nechapem tie vase kolaze , ted ked baby rozpisovali tak som pozrela este raz , tortuska pekná, si šikula 😵 😵 😵

viera6
6. júl 2013

@eliska22
@jakelina
@pristela ....................................oprava 😉 ....dakujem za info.....

viera6
6. júl 2013
muffinka8
6. júl 2013

@viera6 no, hneď je to lepšie 🙂 a všetko je pekne vidieť 🙂

jakelina
6. júl 2013

@viera6 super takhle 😉

martina7905
6. júl 2013
vera_vila
6. júl 2013

Dortík pro babičku k narozeninám - potah bílý Čokoflex, růže Smartflex, piškotový korpus se skořicovým cukrem a smetanovo-vanilkovo-kamaramelový pudinkovo-máslový krém

ajka82
6. júl 2013

tak davam jednu krstinovu a jednu tipovacku 😀 vydrzii alebo sa zruti? pripadne, ci ho dokoncim tak ako mam, alebo bude z neho spiaci dino 😝 a este moze byt moznost ze bude ako ma byt a cestou do cunova mu padne hlava, aj ked som sa snazila aby drzala statocne 😝 😅 cakam teraz chvilku nech sa trosku stuhne v chlade a nechce sa mi upratovat pomedzi to a piect dobosove platy uz vobec nie, aby som aj kuchynu nevykurila 😎

mamina1978
6. júl 2013

@ajka82 Teda Ali, ten dino bude suprovyyyy 😵 😵 😵 😵 uz sa tesim na fotku 🙂

ajka82
6. júl 2013

@mamina1978 zdeni len sa netes predcasne 😝

mamina1978
6. júl 2013

@ajka82 preco, ved vyzera uz teraz suprovo. 😵 Nechapem ako tam udrzis tu vrchnu podlozku( na com je korpus hlavy) tak rovno...... 😕 😕 😕 😕 😕 ved to mas podoprete len na jednej strany podlozky a ostatne je vo vzduchu , ci ?

ajka82
6. júl 2013

@mamina1978 vsak toto, dve bambusove palicky od spodu cez cely krk az do hlavy a jedna bambusova presne po podlozku cez telo a krk, co najblizsie k stredu podlozky... tym ze hlava je vyssia nad podopretym koncom podlozky, tak tazisko je nad tym podorenym kusom, ...nemalo by to padnut, teda zatial urcite nie, len neviem co to urobi ked to potiahnem...ale zas vaha by mala pribudnut na kazdej strane, takze tiez by to malo byt ok.
jaj a tie bambusaky su tam do podlozky na tes zapichnute

jakelina
6. júl 2013

@ajka82 to vypadá super, jsem zvědavá na fotku hotového dina, ať se podaří potáhnout nějak rozumně 😉

denisak77
6. júl 2013

@pristela vraj nepodobá 😀 ,keby som ja takú vedela

vendullka
6. júl 2013

Druhý pokus o brush embroidery... 🙂

mamina1978
6. júl 2013

@ajka82 😵 😵 😵 uz sa tesim na hotoveho ....... fot trosku postup, nech nam ho tu potom 😵 😵 😵 drzim palce 😉

jakelina
6. júl 2013

@vendullka krásné to máš.

vendullka
6. júl 2013

@jakelina Děkuji

jakelina
6. júl 2013

Holky moc mě to mrzí, ale nestíhám každé napsat a pochválit dortík. Ale jste všechny úžasné, moc se vždy těším až si dorty prohlídnu.
I nové pekařinky se zlepšují dort po dortu je vidět pokrok. Holky jen tak dál.
A všem děkuji za TO SE MI LÍBÍ. Mám z toho velikou radost

katmi
6. júl 2013

@carolineg1 to bolo pre kolegyninho manžela k 30dsiatke 🙂

katmi
6. júl 2013

k dnešným meninám 🙂

6mia6
6. júl 2013

Ahojte poradil by niekto nejakú veselú tortu na 50 narodeniny. Vraj je za každú srandu ale zase nejakého chlapa mi nepríde moc originálne 😀 za každý tip veľmi pekne ďakujem

kacenika
6. júl 2013

Ahojte dievcata,
velmi dlho som tu nebola, prakticky odkedy som nastupila v aprili do roboty, mam velmi malo casu.. ale pravidelne aspon prebehnem pohladom vase nadherne vytvory - niekedy sa skutocne neviem vynadivat 🙂 Ste neuveritelne kolko toho postihate 😕 .. ja som povedala, ze uz piect nebudem lebo ledva stiham pracu, deti, domacnost ale nakoniec sa necham sem - tam ukecat len tak pre radost 😅 ...
Nie je toho vela, ale aspon tych par mojich vytvorov vam tu sem hodim.. Tie vase su neporovnatelne prepracovane a moje len take velmi jednoduche ale snad raz ked budem mat trosku viac casu, tak sa pokusim o nieco zlozitejsie 😵..
Zelam Vam chut do pecenia a mnoho inspirativnych vecerrov, nech vam to ide od ruky 😉!!

ajka82
6. júl 2013

@mamina1978 ked ja aj mam foak pri sebe, konecne ma napadlo cosi nafotit, ale kd ja zabudaaaam a ked ma aj napadne, nechce sa mi zakazdym uvat ruky :( no a ten zaklad som aspon odfotila co a ako

denisak77
6. júl 2013

Pridávam tohotýždňovky,zajtra ešte jednu a dopečené.Ešte pečiem na budúci týždeň a potom veget,iba po prázdninách. 😀 😀 😀 .

ajka82
6. júl 2013

@denisak77 jeziiis, ta posledna isla zas tam kde minule? 😖 🙄 toto by som ja nemohla

sisix
6. júl 2013

@denisak77 ty muchy a brouci jsou bozi 😀

dm1
6. júl 2013

kocky pridavam svoju tohtotyzdnovu piratsku vobec ma to cez to leto nebavi 😝 😔

jakelina
6. júl 2013

@denisak77 dorty máš krásné. Ten poslední bych teda odmítla dělat, ale lidi jsou asi ujetí. Nepřijde mi nic vtipného jíst ho.... 😝 😝 Řekni mi kdo si to objedná?? Nechápu 😝

anibas
6. júl 2013

@denisak77 super torty - hlavne posledná - vééľmi kreatívna 😀 😀 😀 😀