Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
6. júl 2014

@muffinka8 waw. 🙂 no môj obdiv,perfektné.

muffinka8
6. júl 2014

@mimcak tym ze to bolo jednofarebne tak to bolo raz dva 🙂

denisak77
6. júl 2014

@jakelina na šťastie ešte 100kg nemám,ale ak to bude takto pokračovať tak neviem ,neviem 😀 .

jenie123
6. júl 2014

Ahojte kocky, popridavam svoje a idem vas docitat.. a dakujem za inspiracie.. kocky robite uzasne torty a velmi rada sa nimi inspirujem.. 😃😃😃

michelle34
6. júl 2014

@sikag dakujem, farby uz mam kupene, tie vtaciky urcite nikto nebude jest, nemate skusenost s tou varenou modwlovacou hmotou (recept z mimibazaru) myslim ze by to vyslo lasnejsie. Ake nastroje na to modelovanie potrebujem ? este raz vdaka 🙂

timuss
6. júl 2014

@muffinka8 tá je perfektná 🙂 s dovolením ukladám 🙂

mirka100911
7. júl 2014

@pipka `Hej, aj ja som v Lidli videla tie ribezle, ale neviem, ci aj za 2 tyzdne budu. Potrebujem na 19.7. A ked to teraz kupim, nevydrzi to v chladnicke asi... (asi urcite,,,)

mirka100911
7. júl 2014

@jakelina este sa skusim spytat zahradkara co u nas na trhu predava ci bude mat...... Dufam ze ich zozeniem.... 😒

ejkula
7. júl 2014

dievčence pomooooc, potrebujem dobrý overený recept na sacherovu tortu. Robíte niektorá? Ja ju moc nemusím, lebo čo som jedla, žiaden zázrak 😝, len kamoška si ju nechce dať vyhovoriť (asi mám slabé presviedčacie schopnosti 😒 ), tak potrebujem niečo. Vďaka 🙂

kubrt
7. júl 2014

Přidávám pár svých a děkuji za inspiraci berušky a jahodového srdce (náhodou u mne byla snacha, když jsem si jej ukládala a moc se jí líbil. Takže jsem jí ho k svátku udělala 🙂 )Moc děkuji za páčítka a snad vás někdy dočtu.
Přeji hezký den 🙂 🙂 🙂 a mažu do práce 😒

sikag
7. júl 2014

@mojmacik urobis si zvysle pasiky, tie si hore zahnes a pomedzi to prepletas pasik horizontalne. pekny postup v malom je tu http://www.lorna.estranky.sk/clanky/fotopostupy...

sikag
7. júl 2014

@michelle34 jasne ze zarobit hmotu je lacnejsie (ak sa ti podari 🙂 ) ale hlavne na angry birds neminies tolko vela, mne pride jednoduchsie kupit
@ejkula na sacherku mam vyborny stavnaty recept: 180g kr cukru, 70g hl muky, 35g hr muky. 6 vajec, 80g oleja, 50g kakaa, prasok do peciva. nejde tam ziaden krem, medzi mozes dat marhulovy dzem, ale vyborne sa hodi aj ganache - mne sa osvedcil taky redsi 1:1 50% coko a 33% smotana
@kubrt to jahodove srdce je uzasne

zuul
7. júl 2014

holky ktora to v ba peciete bezplekove torty na buducu nedelu?

d.

miculienka
7. júl 2014

nepotrebujete chladiarensky box ? píšte mi ip aby som neporušovala pravidlá a neotravovala medzi tortičkami

michelle34
7. júl 2014

@sikag este mam otazocky.. ako casove je dobre robit tie figurky? treba si ich urobit skor aby zaschli ?tortu budem robit v auguste, velmi by som to chcela vyskusat ci sa mi to podari, je to potom skoda vyhodit ak by mi prvy pokus vysiel.
ako tie detaily prilipit k telu - jedlym lepidlom ? mam doma nieco ako zelatina v tube tym som "lepila" oblatku na tortu...
srdecna vdaka za kazdu odpoved 🙂

evala777
7. júl 2014

ahojte...nestíham tak len tak rýchlo vkladám foto, čo som robila na oslavu pre môjho švagra, ktorý je stavebník, muffiniek bolo dokopy 72 😉 hádam večer sa dostanem aj k čítaniu a pačitkovaniu vašich dielok 😒

sikag
7. júl 2014

@michelle34 vacsinou sa postavicky robia vopred, aby si toho nemala naraz vela. lepisa najcastejsie vodou, alebo jedlym lepidlom

michelle34
7. júl 2014

@sikag a kolko to vydrzi? ja by som to najradsej hned vyskusala 😀 tak sa tesim,ze vyskusam nieco nove

ejkula
7. júl 2014

@sikag si poklad ďakujem 🙂

pipka
7. júl 2014

@mirka100911 podla mna ribezle teraz zacinaju, takze aj o dva tyzdne budu mat 😉 v najhorsom v Malackach do kazdej druhej zahrady ked dojdes, vsade maju nasadene 😀 😀 😉

ejkula
7. júl 2014

@sikag ešte jedna otázočka, do akej veľkej formy robíš tú sacherku? a asi ako je potom vysoká cca? 🙂 vďaka 😵

1katuska73
7. júl 2014

dievčata, niečo pre včelara nemate ?budem robit,dakujem.

jakelina
7. júl 2014

Holky mazec, venku horko a já jsem neměla celý den vodu ani odpady, tak to stálo za to. Teď už teče, ani nevíte jak jsem ráda, za tekoucí vodovod 😀 😨 😨

verbova
7. júl 2014

@michelle34 myslím si, že postavičky môžeš vyskúšať aj dnes, vydržia dlho ... ja ich lepím jedlým lepidlom, ale dá sa aj vodou ... postavičky robím z marflex velvet, zafarbím si na požadovanú farbu a potom z toho tvarujem čo mi treba ... niekedy to robím postupne a pomaly to dávam schnúť ... prikladám foto minie ... prv som urobila telo, dala uschnúť potom hlavu zase som dala uschnúť a až tak na hlavu tie ostatné veci ...ináč kvety mám bežne narobené aj polroka a postavičky keď potrebuješ v auguste tak ti vydržia ... keď nebudeš ešte niečo vedieť tak sa pýtaj, keď budem vedieť tak pomôžem, keď nie tak pomôžu ostatné ...

michelle34
7. júl 2014

@verbova @sikag super mi radite 🙂 Navadzate ma na dalsie a dalsie a dalsie otazky, co je super.Dufam, ze vas tym neotravujem. Ako sa vlastne tie modelovacie hmoty susia.? Netreba tie ozoby drzat v chladnicke? Raz som robila maslu a to som dala do krabice (otvorenej) a na skrinu. V pondelok som urobila slucky v stredu zlepila do masle a v piatok robila tortu. Bolo to ako kamen ale tiez som vedela ze to nikto nebude jest len aby torta akotak vyzerala k svetu. Vtedy som robili marsmallow fondan super sa mi to valkalo aj na tortu som to dala len sa mi to nedalo tak krasne urobit na rohoch som to rozrezala a len prilozila so strany ☹ tentokrat si na potah kupim hmotu, tak snad to bude ok.

pristela
7. júl 2014

Holky ja mala cez vikend uplne volno , teda od tort 😝 som robila len svagrinej aj to som obliala, odfotila a hned sme utekali vinsovat 😝 😝 a ta druha bola na dnes
vam prekopirujem aj co som pisala na fb aka by bola cena za 1kg tej vinsovnej, bola sice ina ale keby sa pouzije zas muka atd tak sa to moc nelíši , bo lidicky si myslia ze cim mensia ....
mini tortuška zo pre nás "vyvolených" čiže bez použitia múky,bez cukru, s pouzitím bezlaktózových šlahačiek / čoko hore jedli deti 🙂/
Kedže moj pubos zahlásil že som usetrila ked v korpuse nieje muka ani cukor atď. tak som mu to spočítala
8vajec- 1,20€
4gaštanové pyré-5,80€
3bezlaktózové šlahačky- 4,17€
čokolády-1€
cera-0,20€
spolu 12,37€ , verzia s normálnymi šlahackami/3,30€/11,50€
torticka mala len okolo jedného kila, pecena vo forme 20cm , vysku mala 12cm
v tejto sume nieje zaratana podložka, ozdobny papier, lepiaca paska, elektrika/rúra, šlahač, chladnička, umývačka/ voda, tableta do umývačky, jar, papierove kuchynske utierky,nafta pri nákupe,moja robota a môj čas...
čiže cena takejto jedno kilovej torty po zrátaní všetkého by bola ....... ?

moicka
7. júl 2014

taketo mafinky som dnes robila pre buducu nevestu ako ukazku mojej prace 😀 😀 😀 😀 chce ich mat do ruzova. Dievcence mam na Vas jednu otazku 😨 😨 Ako skoro mozem urobit krajku na tortu? Je mozne ju urobit aj den vopred ako zdobim tortu? Dakujeeeeeeeeeem 😵

verbova
7. júl 2014

@michelle34 pýtaj sa ... neobťažuješ ... v žiadnom prípade nie do chladničky, len voľne vysušiť, alebo dať na skriňu ako si to robila ... ja Marshallove nepoužívam, poťahovky a marcipán na postavičky a kvety kupujem ...
na kvety smartflex flower a na postavičky smartflex velvet, stačí si kúpiť jedno vedierko velvetu t.j. 1,4 kg stojí okolo 8 - 9 eur, modeluje sa z toho super ... aspoň ja som veľmi spokojná ... nech sa ti darí ...

verbova
7. júl 2014

@pristela presne tak, každý by chcel tortu za 10,- eur, oni len vidia vajíčka, múku a cukor ... ale dnes torta je o niečom inom ... o drahých surovinách a o kope času, ktorý treba venovať tomuto dielu, ktorá sa nazýva torta, lebo to nie je torta ako torta, ale to je umelecké dielo ... tak ako povedal môj 4 ročný synovec, ale to je talent, keď si pozeral tortičky ...veď keď chcem tak si dám upiecť a za tú prácu musím aj patrične zaplatiť ... a keď nie tak si doma spojím dve tortové oblátky s lekvárom a je to ... veď keď sa mi zdá kabelka od VERSACE drahá, tak nepôjdem do obchodu a nebudem špekulovať, prečo taka drahá a nech mi ušijú 5cmx5cm za lacnejšie, ale tam nejdem ... takže tak ženičky za svoju práce si dajte zaplatiť ...

mrka2
7. júl 2014

@pristela presne tak, ja uz ked pocujem,ze malinkuuu, cestujem vlakom,nechcem drzat tazkee, bla bla,tak mam dost. upeciem len v pripade,ked mam aj ine torty,ze pod jednym aj malinku,ale samostatne by som nepiekla ani za nic. ludia to proste nechapu! 😠
este sa ta chcem opytat,tie ruze robis na drotikoch? tie spodne lupene? su nadherne...