Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vladiella
10. sep 2013

Babulky, mrknite na toto 😵

https://www.modrykonik.cz/diskuse/spolecne-nazo...

snad som nespravila nieco zle... 😕 😅

mysiatkoo
10. sep 2013

@vladiella za seba ti poviem uprimne, ze to povazujem za zbytocnu namahu a stratu casu 😨 neviem si predstavit ako v tom budeme hladat ked budeme potrebovat nieco konkretne az tam bude hoc len 50 stran fotiek...myslim si, ze sa ryxlejsie dockas odpovede od sladkozienok s "novsimi" inspiraciami ako prelistujes xy stran....ak by pri tom fungovalo oznacovanie prispevkov ako v skupinax tou #, tak este teoreticky, ale nie som si ista, ci to ide... a pokial som si dobre vsimla, je to na ceskom konikovi, takze ako svk uzivatel tam neprispejem... musi byt tema CZ&SK...
ale je to len moj uprimny nazor a mozno sa tato iniciativa stretne s uspexom u dalsix 😵

lokalistin
10. sep 2013

Chladnicky plne a mozem ist spat 😀

vladiella
10. sep 2013

@mysiatkoo ako to CZ&SK nastavit?
dostanes sa tam? skusala si?
jasne chapem, ale tu sa cez tie obrazky clovek strati ... chcela som vytvorit miesto, kde si moze clovek listovat, a ked nic spyta sa tu... ved vela veci sa furt opakuje...

vladiella
10. sep 2013

@zaciatocnickalubka ahojky, skusala si tam kliknut, ci Ta to tam pustilo, a ci mozes vkladat obrazky?

vladiella
10. sep 2013

@mysiatkoo
uvitaci automat. admin mi napisal
"Pod tímto loginem se můžeš přihlásit také na naše zahraniční stránky."
tak by to snad nemalo nikoho obmedzovat, nie??

adrika202
11. sep 2013

moja nočná...normálne som zo sebou spokojná :D :D len malá obava,torta cestuje do Bratislavy ,čo som sa dpzvedela až včera večer,vystužená je poriadne no aj tak budem trpnúť či prežije prevoz 🙂

florentina
11. sep 2013

@mamina1978 jsem moc ráda, že to synáčkové tak dobře zvládli a držím palečky, ať to tak jde dál. Johanka byla včera taky poprvé ve školce a nervóznější z nás všech byl asi tatínek, když ji tám ráno vedl, ani dospat nemohl 😀 ...já celý den někde lítala a vždy když jsem měla chvilku doma, tak jsem byla úplně nepoužitelná...nic nedělat jsem nemohla, to jsem na to myslela /dceru/ a něco dělat taky moc ne...to jsem zase nemyslela na to co mám, tak jsem koníkovala a jiné blbosti řešila 😎. Dcerka to zvládla taky dobře, měla jsem hroznou radost, pani učitelka říkala, že je takový samorost a že se neztratí, vůbec neplakala a do všeho co měla se zapojila, ale při volné hře si zatím hrála sama, ale tak na první den dobrý. Taky řekla, že dnes půjde znovu, tak uvidíme. Já se spíš bojím, jak bude reagovat, až zjistí, že je to na každý den....no ještě do konce září jsem doma, tak to bude chodit jen dopo a pak už na celý den. Jinak ti moc přeji, aby jsi vše zvládla co nejlehčeji, jak jsi včera psala, čeká tě toho tedy dost a hafana je mi moc líto, bohužel jsem zažila to samé, tak vím, jak to bolí. Příčina jiná, ale musela jsem nechat svoji stařičkou čubinku uspat a brečela jsem pak týden v kuse. Jsou to holt svým způsobem členové rodiny...

ajka82
11. sep 2013

jedna vraj so zvonilkou 😉 😝

florentina
11. sep 2013

@vladiella když zakládáš nové téma, můžeš tam zvolit, zda se bude zobrazovat na českém či i na slovenském koníkovi. Pokud jsi nezatrhla obě možnosti, tak podle mě to půjde zařídit jen přes admina, když mu napíšeš. Ano pod svým nickem se můžeš přihlásit i na slovenského koníka, ale upřímně, jak často to děláš? Všichni tu dost nestíháme a hlásit se na více diskuzí, to se tam raději prostě nedívám. Chodím tam jen čas od času, neb jsem tam v soukromé diskuzi a ty bohužel nejdou nastavit jako československé, takže upozornění mi chodí, ale musím se tam přihlašovat, tady se mi to prostě nezobrazuje v oblíbených, i když to tak mám zatržené....takže zjednodušeně, pokud je téma založené na českém koníkovi a není založeno jako československé, tak se holkám na slovenském koníkovi nezobrazí, nebude tam nabíhat při přidání nových příspěvků a když do něj budou chtít, budou si ho muset vyhledat a tudíž na něj brzo zapomenou, už vzhledem k tomu, že v dortovém témátku je převaha slovenských pekařinek....

vladiella
11. sep 2013

@florentina 🙂 dakujem, no uz som pisala na admina, uvidim, co odpise... 😕 a ked nic tak nic. Nerobila som to pre seba... ☹ skoda ze som si tu moznost cz a sk nevsimla.... nevadiii svet sa toci dalej, a dnes mame kraasne slnieckovo vonku a uz je streda, este 2x sa vyspime a bude vikend, to je paraaada. 😵 🙂
btw, bola sim tam mrknut??

jakelina
11. sep 2013

Jedna v noci dělaná a odpoledne jdu péct další korpusy. Normálně mám nějakou krizi, vůbec mě to nebaví. Pořád stejné honičky, asi potřebuju jeden víkend volno. ☹ Tady ten dort už tady dělám snad třetí, tak to bylo dost nudné.

lamps
11. sep 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 to ja zmáknem ľavou zadnou 😀 😀 😀, ale s ľaliami mám jednu zlú skúsenosť, tak neviem, ako to dopadne teraz 😀 😀 😀 😀

eliska22
11. sep 2013

@vladiella úprimne, nič v zlom, ale ledva mám čas ísť sem do tejto témy, aj to vždy len preletím, takže určite nebudem mať čas prispievať aj tam 😝
ale ako vravím, to je za mňa konkrétne 😉

vladiella
11. sep 2013

@eliska22 ziadny problem, vytvorene to je pre Vas vsetky. kto bude mat chut a cas si najde, tak sa tam kukne, prispeje. kto nie, tak nie.... 🙂 je to cisto bez textu len obrazky a linky. tie sa daju prejst rychlo, ked clovek nemusi citat 😉 . a ak niekto chce pomoct niekomu tu, ze si da namahu to na nete vyhladat alebo sem vlozit, tak je to to iste ako by to spravil tam, ibaze tu to pomoze len tomu kto tu je, bo spatne si polozme uprimne otazku kto listoval tych 6000 stran aby nasiel to co sa tu opakuje dokola? a to hladanie tu asi tiez cas neusetri... a mozno by bolo menej stran keby boli obrazky z netu inde. nehovorim o vytvoroch original! tie sem jednoznacne patria. i ked mohli by byt ukazkovo luxusne i tam. a na tom cz a sk sa pracuje, cakam odpoved admina... dakujem za nazor. 🙂 kazdy podnet sa rata.

brunila
11. sep 2013

@ladkaspackova tak to ti stačit určitě nebude.Já jsem dělala nyní na dort 30 růží a ne tak velkých a padlo mi na to 98 dkg hmoty.Nehledě na to,že hmotu musíš rozválet dost naširoko aby se ti s ní hezky potahovalo,zvláště čtverce nebo obdélníky....vždy něco zbude..pak snad po potažení ze zbytku uděláš nějaký květ.Z K2 asi ale ne,já s ní nebyla spokojená.Používám zásadně WI fondant.je to cenově dražší,ale na svatbu určitě jen ten.Děvčata tady používají Smartflex,ten dávám na osrtatní dorty.

vladiella
11. sep 2013

@eliska22 a este si myslim, ze je to pre tych, ktori chcu niekomu pomoct, a ti co chcu, aby im niekto pomohol, mozu cakat na odpoved tu... alebo sa svihnut tam a pozriet, kym im tu niekto neodpise... 😉

aduskatt
11. sep 2013

no, ani neviem, ci sa tesit, ci hnevat.mesiac zajednany termin na tortu, vcera potvrdeny.....tovar a material nakupeny.....minutu pred tym, ako som do Smartflexu isla svacnut extragelovku na zafarbenie kila hmoty torta zrusena..........

aduskatt
11. sep 2013

@vladiella za seba hovorim, ze tiez nebudem mat cas prispievat aj tam, ledva sa sem dostanem

veronika0
11. sep 2013

@aduskatt potesi.... 😠 ale ty robis casto torty tak minies na inu... / a pre taketo veci ja osobne pytam vopred zalohu na suroviny..

aduskatt
11. sep 2013

@veronika0 nastastie som to este nazafarbila, tak miniem, ale keby som tam svacla uz tu farbu, slak by ma triafal

brunila
11. sep 2013

@aduskatt tak tohle se mi stalo za ty roky jen jednou a to jsem kvůli nevěstě koupila schválně vykrajovačky motýlů,které jsem nepotřebovala,protože mám celou sadu hezčích motýlků....Týden před svatbou jsem se naštěstí zeptala zda na dortu něco nechce jinak a ona mi napsala,že jí zhotovení dortu nabídnul hotel ve kterém má svatbu.No ale kdy mi to tedy chtěla sdělit,to netuším.Ale je pravda,že ten dort jsem nechtěla dělat,vůbec se mi nelíbil.Tak mne toho vesmír zbavil touto cestou... 🙂 🙂 🙂 Ale jinak je to sprosté takhle na poslední chvíli.Příště opravdu nevratnou zálohu.

aduskatt
11. sep 2013

@brunila no ved ale keby mi to vcera nepotrvrdila, este ja som jej volala a dohadovali sme detaily, asi 15 minut z mojho pausalu samozrejme a dnes naobed to zrusila.....no, ak si to nahodou rozmysli, tak smola

halienka
11. sep 2013

@jakelina a tento krtko je tak krááásny, zas si mi ulahodila oku 😵 😵 😵

jakelina
11. sep 2013

@halienka ty jsi zlatá, děkuji

mysiatkoo
11. sep 2013

@vladiella ano, dostala som sa tam, ale na pisanie prispevku by som sa musela prihlasovat (neskusala som, ci to pod svk registaciou pojde)... ale uz vidim, ze riesis...
ako vravim, mozno to nie je odsudene na zanik, no ja popravde nevyuzivam ani pridruzenu temu s postupmi... je to fajn pre niekoho, kto zacina piect svoje prve torty a zasne, co vsetko sa da vytvorit... tiez som tam stravila pri prvyx tortax hodnu xvilu, no teraz ak hladam nieco konkretne, je pre mna jednoduxsie si to zadat do uja googla a prejst par presne cielenyx linkov ako listovat 30 stran postupov kde to vlastne bolo.... no je nas tu viac kategorii uzivatelov, tak to mozno niekomu vyhovuje...

vladiella
11. sep 2013

@mysiatkoo no neuveris 🙂 , ale Ty sama inspirujes svojimi krasnymi a dokonalymi dielami! dufam, ze si sa nenahnevala, ze som tam vlozila Tvojho roztomileho zajacika... a dufam, ze i ostatne sladkezienky mi nebudu mat za zle, ak sa tam najdu?? 😅
mas pravdu, ujo google, a este lepsi je, ak vies cudzi jazyk... 🙂 ja tiez moc casu nemam, len som chcela pomoct a robim to najma pri odsavani mlieka... je to dobrovolne, ved ja z toho predsa nic nemam 😨 🙂

zuzka7512
11. sep 2013

@mimcak a akú abecedu si to kúpila???

mysiatkoo
11. sep 2013

@vladiella jasne, ze sa nehnevam - naopak, ako asi kazdu z nas ma tesi, ze sa najdu ludia, ktorym sa vytvory pacia... a rozumiem aj tvojej snahe, len som ta skor xcela usetrit od zbytocnej namahy 😉 jazyk nie je vobec nutny, ujo google ti prelozi cokolvek 🙂 uvidis sama ako ti zacne drobec rast, ze ti neostane vela casu nazvys... jedine, co na MK riesim je tato tema a rada pomozem, ak mam v inspi nieco, co prave niekto hlada, pripadne mam xvilku mrknut na net, ale vkladat to este niekam inam - na to nemam casovu kapacitu... priorita je rodina, az daleko za tym je hobby a aj to som teraz na tom vynimocne dobre z hladiska dostupnosti na nete, kedze sme cielene na vyse mesiac izolovani od kolektivu...

mysiatkoo
11. sep 2013

@vladiella a este k tomu zajovi - ja som sa inspirovala od @vlada111 , takze by tam skor mal byt ten jej 😉