Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rachel36a
28. dec 2013

pridávam poslednú tohtoročnú a idem sa pokochať vašimi kráskami... 😀

pipka
28. dec 2013

@vlada111 hodim hodim do dvojky, len musim najprv tuto partu hic uspat 😝 😉

dagmarmustafa
28. dec 2013

@vlada111 Dik.Viem,ze fotka nie je najlepsia....ale časovo-to fotenie je des.A hlavne v noci,ked uz "škulim". A bodol by aj nejaky kurz na ten moj Nikon(nie je vyuzity ako by mal).

akzuzs
28. dec 2013

Ahojte aj ja pridávam moju poslednú tohoročnú a do konca roka (tri dni) fajront 😀 Asi dlhšie nebudem na nete tak v predstihu všetkým tortárkam do Nového roka všetko najlepšie , veľa objednávok, dobrých zákaznikov a krásne torty prajem 🙂 A tiež chcem poďakovať tým ktoré ste radili nám začiatočníkom v roku 2013 a mali ste s nami trpezlivosť. A na záver pekného silvestraaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂

silviami
28. dec 2013

Je tu ešte niekto? Pečiem na zajtra tortu, robím maslovú čokoládovú plnku, miešam cukor s maslom a stále to má pieskovú chuť? Čo som urobila zle? Dá sa to nejako opraviť?

vlada111
28. dec 2013

@akapulko no bola to kombinácia korpusu podľa receptu a plnku som si trošku zmenila. Dám to dokopy a hodím ho sem. Ešte mám niečo v chladničke, odfotím aj rez 😉

vlada111
28. dec 2013

@pipka Táňa spala už o siedmej a teraz sa tu už dve hodiny hrá 😀 😝

vlada111
28. dec 2013

@silviami a dala si práškový cukor? Akú robíš plnku? Pudingovú?

michaela3011
28. dec 2013

@akzuzs vidno, ze cestari nezahalali 😅 pekna torticka 😵 a to auto je genialne

michaela3011
28. dec 2013

@daja55 nadherna torticka!!! 😵 keby som si niekde objednavala torticku, mala by som uz predstavu co by som chcela a dali by mi este na vyber, tak berem jednoznacne tuto!!! 😀 mozem si ju ulozit do inspiracii??? 😅 prosiiiim 😀 a ked budem do buducna robit niekomu na krst tortu, tak mozem opakovat??? prosiiiim 😵 😀
no musim takto verejne napisat, ze mas neskutocnu fantaziu!!! nadherne torticky!!! jedna lepsia ako druha... pomalicky to bude sama dokonalost 😵 a tvoje medovniky!!! najkrajsie ake som kedy videla!!! 😉

lucka_o
29. dec 2013

baby ahojte, potrebujem radu.budem robit tiramisu, klasika piskoty a mascarpone, ale mam problem, ako to vyberiem, aby kazdy kusok bol pekny...robim to v klasickej stvorcovej forme,v com to robite vy?? pozeram na otvaracie formy, ale neda sa to aj v niecom inom???? dakujem pekne!

dajna11
29. dec 2013

ahojte...po dhej dobe....jedna 😀

nikulqa
29. dec 2013

kukuk nemate inspiracie na silvestrovske torty (marcipanove).dakujem pekne

steva
29. dec 2013
veronika0
29. dec 2013

farebna kvetinkova... 🙂

dm1
29. dec 2013

kocky uplne mimo temu ale snad ma nezmazu :p. Nemate blavacky niektora blizko seba obchod koralkovy svet? je tam 30% zlava na vsetko ale len na osobny odber a len do zajtra 😢

luciahromadkova
29. dec 2013

@lussi1611 Dobry den, ospravedlnujem sa, ze pisem az dnes, bola som odcestovana, a neviem aký recept potrebujete, resp. na aku tortu sa pytate, ze je narocna.... prosim vlozte foto ak chcete radu, rada poradim. pekny den

dm1
29. dec 2013

a ako sa inak mate kocky? uz Vas moc nestiham iba obcas nakuknem. Uz som si tak odvykla od torticiek ze neviem ako spravim tie 3 v januari co tam mam :D. Ja som v decembri len koralkovala a pernickovala konecne sa mi podarilo urobit tolko 3D guliek na stromcek ze som mala stromcek len s pernickami a slanymi ozdobami 🙂

luciahromadkova
29. dec 2013

@lucka_o ja robim v rafiku....potom potiahnem a ano to drzi tvar ak je to stuhnute a je dobra konzistencia kremov aj torty uz davam do rafikov rafiky na plech, potom upeciem aj 2 mensie kruhy...na jednom a este vyhoda rafika je, ze je vyssi ako klasicka otvaracia forma a viem do akeho rafika z akeho počtu vajec potom aj korpus vychadza 8 cm...

ajka82
29. dec 2013

@dm1 ja uz som v dubnici, keby si skor napisala ak bola ta zlava aj pred sviatkami, tak som ti mohla nakupit 😒 teraz uz nemam ako...

laumi
29. dec 2013

a ďalší pokus 🙂 prvá Barbie 🙂

daja55
29. dec 2013

@michaela3011 Ďakujem

viera6
29. dec 2013

Ahojte,prosim vas potrebuje poradit ,,ako si spravt musle, nemama formicky,...

daja55
29. dec 2013

@michaela3011 Ešte raz ďakujem a nevidím v tom problém , ak využiješ to, čo sa tu prezentuje, veď práve preto sme tu , či sa mýlim?Dúfam, že aj ostatné tortičkárky budú so mnou súhlasiť 😀 😀 😀

michaela3011
29. dec 2013

@daja55 dakujem 😉 ja sa radsej opytam 🙂
nerada "kopirujem" torticky (iba ked je taka poziadavka) ale tato tvoja je fakt nadherna! 😵

dm1
29. dec 2013

@ajka82 nevadiii aj tak dik sa ochotu ono to som az dnes videla ale zlava zacala tusim az 27.12

livia76
29. dec 2013

včerajšia 😀

ajka82
29. dec 2013

@dm1 tak keby nahodou nieco nabuduce, tak kludne napis rovno mne 😉

michaela3011
29. dec 2013

zienky pekny vecer vam prajem, kupujete niektora farby zo zahranicia? 🙂

mysiatkoo
29. dec 2013

baby topanka jimmy choo a kabelka gucci na jednej torte.....

teda ako inspiracky mozu byt samozrejme ine znacky, ale toto posledne tohtorocne zadanie ide uplne mimo moj vkus a netusim co s tym... nejake inspiracky by ste nenasli? prosiiiim - ziadne 3D kabelky, torta ma byt mala 😖