Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

meo
23. jan 2014

Děvčata, nebuďte přece "hnusný", ne? Komu není rady, tomu není pomoci 😝

pipka
23. jan 2014

@pristela zaloz si diskusiu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja ti tam napisem 😵 😀

meo
23. jan 2014

@abriela to není spor, to je mluvení do dubu 🙂

jakelina
23. jan 2014

To není hnusné, alespoň já jsem měla svatou trpělivost a odpovídám fakt poctivě všem co se na něco ptají, ale co už je moc, to je příliš. Tohle už je asi fakt nemoc, to jinak nedokážu pochopit. 😝

pipka
23. jan 2014

@jakelina dobru nocku moja 😉 😀 ja by som ti aj prisla pomoct, ale ja nemam na nohe jedno, ale 25 deti zajtra 😅 😅 😝 😀

veronika0
23. jan 2014

@macickarebeka akoze nic v zlom - ALE CO DO KAZDEHO PRISPEVKU TAHAS MAJSTERKU A MATKU!!!! Kolko mas prosim ta rokov... vsak ked chces mat rovne torty tak si ich rob sama a nech ti mamicka nepomaha.. - ak to vlastne aj tym tvojim tortam pomoze aby boli ,,rovne,,... ja mam pocit, ze ty si sem dosla len buzerovat... prepac ale je to ubohe.. - s tymi ,, postavickami,, a ,, rovnostou,, torty co tu predvadzas.. trosku sa zamysli nad sebou a miesto toho sa radsej uc ako to vsetko vylepsit... 😒

timuss
23. jan 2014

@evvina
krásna torta...ak sa môžem spýtať ako sa robí taká čokoládová guľa? alebo kde to mám hľadať? Ďakujem 🙂

muffinka8
23. jan 2014

@pipka ja tú tortu ešte dnes dorobím 🙂 veci už nachystané ...

pipka
23. jan 2014

@muffinka8 sikulkaaaaa 😵 😎 a maly uz spi? tak skoroooo? 😕 😕 😅 😀 😀

muffinka8
23. jan 2014

@pipka haha 😀 😀 tu mi sedí na kolene 😀 😀 a veľké dieťa tato chrápe na gauči 😀

pristela
23. jan 2014

@muffinka8 dojdi nachystat aj mneeee, ja si zuatial potiahnem 😉 aspon kvetinky nejake na zajtra vymodelovat bo sa nejak neviem dokopat k tomu , uuurt musim niekćo ine robiť 😀 😀 😀

pipka
23. jan 2014

@muffinka8 no uz som sa zlakla, ze vynimocny den 😀 😀 😀 😀 😀 ale takto je vsetko ok 😉 😀 😀 😀

pipka
23. jan 2014

@pristela na tu dovolenku uz si nasla sponzora? 😕 😅 😀

muffinka8
23. jan 2014

@pristela 😀 ja som pomalá dosť 😅

pristela
23. jan 2014

@pipka nedráááždiii, ale prestrela by som sa za takú 😀 😀 😀 no to aspon na tyzden 😀 😀 😀

muffinka8
23. jan 2014

@pipka tento týždeň bolo najskôr o 22:15 🙂 a ráno nepotiahol dlhšie ako do šiestej 😝

pristela
23. jan 2014

@muffinka8 mne to nevadí, ty to budes vysvetlovat zajtra pani, teda ak si nemylim meno tak pride jej strasne vtipny pan manzel 😀 😀 😀 a ja mu zas na nieco skocim ako vzdy 😀 😀 😀 fakt take podarený pán 😀 😀

pipka
23. jan 2014

@pristela raz...ked budem velkaaaaa...tak aj na mesiac 😅 😀 😀 😎

lenuskakika
23. jan 2014

Ahojte mamicky chcem sa spytat moje dievcatko bude mat styry rocky a chcem jej upiect tortu len neviem aku plnku jej mam spravit ak mozte tak poradte dakujem vam

vlada111
23. jan 2014

@dm1 Dani krásna, akou farbou si ju farbila?

lucula73
23. jan 2014

@vlada111 vladka,včera som robila tú bábovočku a je fantastická,dnes som bola kupiť ešte vajčák,nech mám doma do rezervy......,ďakujem za recept,aj ke´d si už nepamatám,kto ho sme hodil prvý 😉

muffinka8
23. jan 2014

@lenuskakika ja som dnes robila jahodovú :
1 šľahačková smotana 33%
1 jemný tvaroh
1 smotana 18% (veľká)
350g jahôd
1 vanilkový cukor a trochu práškového cukru, asi tak lyžicu
3 Crem Ole vanilkové nakoniec

jahody som rozmixovala ponorným mixérom a pridala k ostatným surovinám do misy. Všetko zmiešala a nakoniec som tam nasypala 2 Crem Ole, zmiešala ... ale bolo to riedke tak som dala ešte jedn Crem Ole. Tie jahody sú dosť vodnaté tak preto treba až 3.
Plnka je svieža ovocná 🙂

dm1
23. jan 2014

@vlada111 dakujem 🙂. myslis tu kvetinu ci stencils?

vlada111
23. jan 2014

@lucula73 to @pipka je pôvodca 😉 A teším sa, že chutila.

vlada111
23. jan 2014

@dm1 Dani poťah. Je smotanový, či sa mi to len zdá?

dm1
23. jan 2014

@macickarebeka tak tam daj menej motylov ked sa ti ich zda moc. Co sa tyka tych rad co mas zlepsit na postavickach ja si dam snad aj tu namahu ze ti presne najdem strany kde sme ti xy krat radili co presne zlepsit davali sme ti postupy, radili co a ako, rozne fotonavody, radili robit podla foto.... no proste stale dokola to iste... 😖

dm1
23. jan 2014

@vlada111 nie je biely len blba foto :p

dm1
23. jan 2014

@lenuskakika ono sa tazko radi ked nevieme co vam chuti... skus si pozriet v teme kde su len recepty nase overene a vyber si podla vasej chuti 🙂

https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

vlada111
23. jan 2014

@macickarebeka celé som to tu prečítala a nebudem na teba hnusná. Skôr sa mi zdá, že to máš so sebou dosť ťažké a mala by si popracovať na svojom postoji k životu. Nebuď trucovitá, vzdorovitá. Radšej sa uvoľni, usmej sa a uvar si dobrú kávičku a v kľude si prehodnoť čo vieš robiť dobre a na čo máš talent a tým smerom sa uberaj. Mňa by asi tiež štvalo, keby som bola vyučená cukrárka a nešlo by mi to. Ale je to naozaj vec talentu, to sa nedá len tak naučiť. A určite nie vzdorom aký máš v sebe. Tak peč zákusky, nepoťahované torty a kašli na postavičky. Ja neviem robiť s čokoládou a tak sa do toho nehrabem. Robím to v čom som dobrá. A takto nech sa uberá celý tvoj život. Je naozaj blbosť riešiť majsterku a mamu. Skús zobrať zodpovednosť do svojich rúk. Snažím sa ťa pochopiť, ale fakt si musíš poradiť v živote sama.

vlada111
23. jan 2014

@dm1 škoda, túžim po krásnej smotanovej, len fakt neviem ako na ňu :(