Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
7. feb 2014

ahojte, moja dnesna torta, moja prva 4 poschodva a mala som z nej strach strasnyy. Torta je na yalanie podla obrazku.
spodne poschodie doboska celkom dost pecenia 😝
neodfotilo mi moc pekne ruzovufarbu, v skutocnosti je taka pekna ruzova.

jakelina
7. feb 2014

@pipka dohoď mi takové, budu péct s radostí 😉 Já mám tento týden dva dorty a dělám je s nějakou nechutí. Byli jsme do středy na Chopku, jak jsme přijeli, manžel dostal angínu, tak padl za vlast a leží jak lazar s teplotou. Já peru, vybaluju ještě zbytek lyžařských věcí, do toho všichni doma, jsou tu jarní prázdniny a aby nás nebylo doma málo, tak tu mám i synovu kočku. Tak si to umíte představit, jak to u nás vypadá. Věčně všichni stojí u lednice a nebo nahlíží do hrnců, co by snědli a já v tom roztahané dorty. Abych to před nimi schovávala, aby mi to nesežrali 😀 😝 😀 😝 Malý mě tahá za nohu ať si jdu s ním hrát a ostatní čumí a zahájení OH. 😝 😝

jakelina
7. feb 2014

@mia114 ta je úžasná, jak z flickru 😉

elamaslakova
7. feb 2014

@mia114 Prekrásna tortička

mia114
7. feb 2014

dakujem babulky, no nieje taka krasna ako na fotke ale snazila som sa este sa maaaam strasne vela co ucit, hlavne zdobenie polevou, to mi vooobec nejde.

pipka
7. feb 2014

@jakelina staciiii povedat moja 😀 😀 😀 tu fantazia ide bokem 😀 😅 😀
ale zas...nemusis rozmyslat, vsetko mas na papieri 😅 😀

pipka
7. feb 2014

@mia114 kraasna 😎

luciahromadkova
7. feb 2014

@pipka ahoj tak ja ta obdivujem.... ja torty nezvladam ani nahodou popri praci a to mam len samka....a na sobotu by som rada darovat tortu na oslavu, ale kedy ju budem robit.... asi si tento vikend upeciem a zamrazim korpusy... a torta len jednoducha a to mam este pracu bee-bot odovzdat v piatok....

jakelina
7. feb 2014

Nevím kdo vymýšlí takové dorty, vůbec mě to nebavilo a než jsem namalovala štětcem ten nápis Baník Ostrava, tak mi přibylo sto šedivých vlasů 😝

mamcas
7. feb 2014

@blcha si na seba moc kritická 🙂 hrošík je krásny a to maľovanie vôbec nie je ble a škaredé 🙂 daj vedieť potom reakciu objednávajúcich, podľa mňa budú nadšený 🙂

pipka
7. feb 2014

@luciahromadkova a vies luci jak sa musim ja premahat...tento tyzden som absolvovala jeden hrozny smutny pohreb, zomrela mi teta 😔 a do toho tominko chory...hanka skolka, skola zapis...v robote otvorene hodiny v skole a frmol na EN-tú..no poviem ti...som rada, ze torta je odovzdana a mam relativne pokoj...este zajtra s hankou na sustredko a dufam, ze v nedelu spim aspon doobeda 😅 😝
najhorsie ze na vsetko sama..lebo sak muz nemoze prist...ten ma robotu 😠 🙄 🙄 nebudem sa ani rozculovat 🙄

mamcas
7. feb 2014

tak pridávam moje... pribudlo mi trošku šedivých vlasov, lebo čo som si myslela, že pôjde rýchlo išlo pomaly a do toho sa moje bábo rozhodlo, že bude hore každú chvíľu, čiže som nestíhala 😕 ale tak vyzeralo to na spokojnosť u objednávajúcich, tak hádam budú aj chutiť 😅

elamaslakova
7. feb 2014

@veronika0 Nádherné tortičky
@daja55 Super tortička
@evicaka Nádherná tortička

anibas
7. feb 2014

@mia114 FANTASTICKÁ !!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

zdeni.r
7. feb 2014

Ahoj holky, chtěla jsem poprosit, potřebovala bych poradit, jaký dort udělat paní k odchodu do důchodu.
Napadlo mě klasika kulatý a na to postavičku babičku v houpacím křesle jak plete a kolem dokola dortu by byla natažená vlna a klubíčka a třeba někde kočička, jak si s tim hraje.. nicméně jedna věc je představa a druhá, že zase tak moc panáčků sem zatím nemodelovala.. tak já nevím..
neměla by nějaká z vás ještě nějaký nápad? díky moc 🙂

pipka
7. feb 2014

@jakelina to si malovala? 😕 😕 😅 uuuzas 😎 ja ze to je oplatka 😅
tak to moje malovanie by nehrozilo takto rovne a presne...mne by sa ruka triasla neskutocne 😝 😅

veronika0
7. feb 2014

@mirinecka mne sa zatial kazda podarila.. a robila som zatial 4 + tycinky... ja to vyslaham najprv len tak, potom cca 20min nad parou a potom to este chvilocku slaham ked dam dole z pary.. a ono to neni horuce cize hned zdobim... 🙂

daja55
7. feb 2014

@evicaka jeeej , aká peknučkááááá 🙂

daja55
7. feb 2014

@mamcas super, nápadité....peknučké 🙂

daja55
7. feb 2014

@mia114 Úžasná 🙂 🙂 🙂

daja55
7. feb 2014

@pipka super 🙂 🙂 🙂 aj ja chcem 😀

daja55
7. feb 2014

@blcha mne sa to zdá celkom dobre. Ináč ja keď som farbila tvár na torte U2 s CD- čkom, tak som mala zriedenú práškovú farbu s alkoholom, keď sa mi to nezdalo, tak to išlo dole jemným stieraním navlhčenou servítkou , ( poťahovku som mala Smart Velvet bielu )

daja55
7. feb 2014

@mirinecka ešte som ich nepiekla, ale v najbližšej dobe sa chystám 🙂

daja55
7. feb 2014

@meo Krásna tortička 🙂 🙂 🙂

daja55
7. feb 2014

@lokalistin Nádherné 🙂 🙂 🙂

daja55
7. feb 2014

@evicaka
@sticker Krásne tortičky

pipka
7. feb 2014

@daja55 vam poposuvam, ked budem mat zachvaty tvorenia 😀 😅
a najlepsie podla foto, ze kopiu chceme 😝 😅

jakelina
7. feb 2014

@pipka já nemám žádnou takovou abecedu a byl to malý dort, ani ne tři kila a vyřezat ty písmenka bych asi nezvládla, byly dost drobné. 😝

daja55
7. feb 2014

Kočky, vy ste všetky také šikuľky, že žasnem!!!! Tie torty, ktoré tu dávate sú nádherné, úžasné 🙂 .Bohužiaľ popri svojom zamestnaní nemám veľmi čas si tu s vami vypisovať, (dnes výnimka) a preto vám dnes chcem všetkým,naozaj všetkým poďakovať za podporu,( páčitka),rady, inšpirácie a chuť do našej spoločnej záľuby, ktorá mnohokrát nie je dostatočne ohodnotená , hoci v mnohých prípadoch je na profesionálnej úrovni. Všetky ste SUPER 🙂 🙂 🙂 Prajem vám mnoho tvorivej inšpirácie ............. 🙂 🙂 🙂

jakelina
7. feb 2014

@daja55 jejda děkujeme, to je moc milé 😉