Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
8. aug 2011

@kvojtanikova ja vykrojim, dam na chvilku do chladnicky a az potom odstranujem vsetko prebytocne 🙂 farbim ju gelovkami a ked je velmi makka dam ju na chvilku do chladnicky a potom znoju vyvalkam 🙂 neviem ja som si na nu tak zvykla, ze z nej robim vsetko 🙂
@katy1979 ja som davala a v pohode vydrzal 🙂
@mizulienka ja robim mramorovy ten babovkovy a davam 32 - 6 vajec, 25 ci kolko ma stredna 4 vajcia a na mini 3-4 vajcia a prekrajujem na 3 platy 🙂

bzucinka2
8. aug 2011

@zdenallicka ta je fakt zaujjimava 🙂
@dadka212 preco sa ti nepaci , ved je v pohode, co zakaznicka somrala??? 😉

gabika11
8. aug 2011

@zuzana124 prenadherna kacicka, cim si prosim ta potahovala?

vrana
8. aug 2011

Ahojky, chci se poradit. Ke třetím narozeninám bych zase chtěla malé udělat dort potahovaný falešným marcipánem. Už jsem ho dělala asi 4x na různé příležitosti a nějak bych ráda tu chuť něčím oživila. Vždycky jsem dělala piškotové těsto, klasický krém máslo, cukr, kakao žloutek a potaženo falešným marcipánem. Jenže je to dost sladký a takový furt stejný. Nemáte prosím nějaký tip, ať už na těsto nebo na náplň? Díky moc 😉

petusko
8. aug 2011

@lusil2005 srdecne blahozelam a prajem vela zdravicka 😵 😵

bzucinka2
8. aug 2011

@lusil2005 gratulujem a potom cakame na podrobnosti ci si stihla vsetko dopiect a dozdobit 🙂 lebo nejak rychlo ti to prislo 🙂

veronkaj
8. aug 2011

ahojte,
snažím sa piecť, baví ma to ale nikdy nedokážem urobiť tak krásne ruže také čo majú medzi rady lístkov takú tú trošku medzeru a ani sa mi nedarí namiešať taký pekný tmavozelený odtieň listov .
prosím kto mi poradí???
ja používam kupovanú hmotu smartflex

vrana
8. aug 2011

@veronkaj Ahojky, já když jsem dělala růže, tak jsem mezi ty jednotlivé plátky dávala proužek pečícího papíru, aby se neslepily. Ale skoro to nebylo potřeba. Dělala jsem to tedy z doma vyráběné hmoty a pohoda. Na to že to byl první pokus, tak to snad nebylo tak hrozný.

katulkaaaaaa
8. aug 2011

@lusill2005 gratulujem 🙂 tesime sa s tebou 🙂

vrana
8. aug 2011

@veronkaj A dělala jsem to podle tohoto http://www.dorty.artmama.cz/node/50370

jakelina
8. aug 2011

Dobré ráno, už jsem na facebooku gratulovala Lusil k Lukáškovi. To je kus chlapa. 😉

anibas
8. aug 2011

@lusil2005 tak to je super - blahoželám 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

reruna
8. aug 2011

@lusil2005 gratuluju! 🙂
@vrana pěkné růžičky 🙂 a jaký krém by sis představovala? nebo cheš zkusit jiný korpus? já dělám většinou mramoroový, chutná skoro jako bábovka, je strašně dobrý
@mizulienka já dělám mramorový do formy 26 cm normálně ze 4 vajec, překrojím 2X, dort je nižší, asi tak 6-7 cm, podle toho, kolik dáš náplně, ale nám to stačí, je nás 6, tak to jíme 2 dny, kdybych dělala na nějakou větší oslavu, tak bych dělala asi ze 6 vajec. A ten falešný pařížský mě chutná bez másla i s máslem, s máslem může pod potah, a je tužší, každému holt chutná víc něco jiného, právě proto to chce vyzkoušet 🙂
A když píšete o reakcích na dorty, já jsem zatím kromě jednoho jedla všechny své dorty, tak vím jaké byly a viděla jsem hned i reakce a zatím všichni z rodiny chválili 🙂 a i od cizích jsem měla jen pochvaly 🙂

mrka2
8. aug 2011

@lusil2005 blahozelam k syncekovi!!! 🙂

vrana
8. aug 2011

@reruna Hi hi něco nenáročného 😀 Klidně i jiný korpus, změnám se nebráním. A krém nějaký co jde pod hmotu. Přemýšlela jsem jestli tam třeba taky nedat broskvový kompot nebo něco....nevím aby to prostě bylo jiný a míň sladký. I když všem to chutná, ale mě už to nějak přijde pořád to samé. Chtěla bych letos udělat něco s poníkama. Malá miluje My little pony, tak to musím vykoumat. Doufám, že to nebudu patlat v porodnici 😀

Přihodím co jsem už dělala, není to žádná sláva, jsem amatér, péct neumím, ale baví mě to a mám radost, že se to ostatním a hlavně malé líbí 🙂

Ten s beruškami byl úplně první pokus, moc se nevydařil, měla jsem i blbej recept. Ty ostatní už byly trochu lepší. Mašinky byly pro kamarádčiného chlapečka.

mizulienka
8. aug 2011

baby, ktore robite svadobne torty...spodne poschodie bude mat priemer nejakych 30cm, robite iba klasicky korpus, kde 2 kraj prekrojite, cize mate 3 platy, alebo robite vyssie korpusy?

zlatat
8. aug 2011

@dm1 uff, už si nepamätám ale nebola tá cena nejak hrozne vysoká

mia114
8. aug 2011

@dadka212 naaahodou krasny psik, to moj by dopadol urcite horsie 😀

eliska22
8. aug 2011

@lusil2005 veľká gratulácia, prajem veľa zdravíčka 🙂

jakelina
8. aug 2011

@mizulienka já jsem na ten můj jediný svatební zkombinovala světlý a ořechový korpus. Tak obě patra byly třikrát překrojené. Upekla jsem klasický kulatý a mezi to dala i ořechový plát vykrojený na stejný průměr. Jinak mi to přišlo nízké.

anibas
8. aug 2011

@mizulienka mramorový mám 3 korpusy - do neho robím šľahačkové a tvarohové krémy, klasické pišk. korpusy mám 4 pláty + 3x krém - vysoké cca 8 cm - niektoré torty sú krajšie keď sú vyššie a užšie - rozdiel medzi poschodím cca 6 cm napr. 30 - 24 - 18

mizulienka
8. aug 2011

myslite, ze na tuto spodny korpus by mal byt aspon 4 platy?
to horne poschodie je tiez troska vyssie ako klasika 3 platy

mizulienka
8. aug 2011

@anibas mozem sa ta este opytat aky mas recept na klasicky piskot, dakujem.

mizulienka
8. aug 2011

@jakelina takze si mala 3 platy svetly + 1 orechovy, alebo celkovo 3 platy? prepac, ale nejak mi nezapaluje 😕

daria77
8. aug 2011

@lusil2005 pripájam sa aj ja,gratulujem k synčekovi,želám Vám obom veľa zdravíčka a nech Ti malinký robí len samú radosť 😉

gabika11
8. aug 2011

@lusil2005 tiez sa pripajam ku gratulaciam k narodeniu Lukaska 😉

martinex
8. aug 2011

dievcata,myslite ze ako vodu by som na torte mohla pouzit zelatinu? ze dam modru potahovku-akoze jazierko a do toho tu zelatinu nech to je ako voda? ci blbost to je?

katy1979
8. aug 2011

@lusil2005 velka gratulacia ku chlapovi do rodiny.
aj som rozmyslala vecer ze ci sa trapis s malou a horuckou alebo uz si utekala.

katulkaaaaaa
8. aug 2011

@dadka212 co by sme sa smialy podla mna sa ti ten psik podaril nie?akoze neni to uplny dalmatin 😉 ale je to pes krasny 🙂 boli spokojny?

jakelina
8. aug 2011

@mizulienka tři pláty světlé a jeden ořechový v každém patře 😉