Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
28. jan 2015

baby v lidl maju opat tie uzasne teflonove podlozky na pecenie, ja ich pouzivam miesto papiera na pecenie pod rafik ale vyborne su aj na ganache!

lamps
28. jan 2015

@sikag áno prihlasuje sa tam cez fb - link, ktorý som ti dávala. Joj a zavolali ma tam predvádzať nejakú postavičku, ja mám z toho bobky 😀 😀 😀 😀 už teraz sa mi trasú ruky, tak som chcela vedieť, či tam nebude nejaká známa duša, ako moja morálna podpora 😀

vlada111
28. jan 2015

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 kočky čaute, koneeečne som sa tu mrkla, krásne tortičky ste urobili. No už mi to chýbalo, musím častejšie mrk 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

govinda
28. jan 2015

dievčatá, jedna rýchla otázka. Keď mám obrázky- zvieratká na jedlom papieri a budú im prečnievať hlavičky cez okraj torty, udrží sa to? Prečnievať budú max cca 1 cm, či sa to neprehne po čase 😒 Máte skúsenosti? Tortu budem odovzdávať dnes večer, ale oslava bude až zajtra poobede, či dovtedy vydržia tie "prečnievance" pekne stáť.

dadulajda
28. jan 2015

@zoja1983 suuper! Ale stale sa neviem rozhodnut,ci praskove,ci gelove.s ktorymi sa robi lepsie? A daju sa miesat? Napr.ked si zelenu nekupim,lebo nevhcem na zac.hned vela nakupovat...viem si ju vyrobit aby bola pekna?dakujem pekne...

woman04
28. jan 2015

@muffinka8 ďakujem za pochvalu 😉

dajulik
28. jan 2015

ahojte baby, dlho som tu nebola, no nestihacka, fakt velky obdiv, ktore mate deticky, peciete a este tu stihate diskutovat 😀
Idem si pre radu ohladom jednej svadobnej torty, nemate niektora skusenost s tortou vid.fotka? Ako na tie malovane postavy, malovat, vyrezavat ci este nieco ine? dakujem za kazdu radu

govinda
28. jan 2015

Ahojte, tak som to nakoniec s tými obrázkami 🙂 Bolo to pre jedného pizziara z pizzerky a ostatný personál, tak improvizácia 😀

chvapilu
29. jan 2015

ahoj dnešní premiéra s čoko-krajkou moc děkuji za rady a inspiraci,škoda že vzoreček není moc vidět.krásný den

veronkaj
29. jan 2015

krásne tortičky šikulky

prosím Vás kto robí pekné kraje na tortičkách idem to cez víkend skúsiť a dočíatala som, že na 200 g čokolády dať 100 g šlahačky - nechať rozpustiť . -- akú % čokoládu - stačí čokoláda na varenie z LIDL tá má 52% alebo treba inú to už som sa nedočítala

a určite už máte odskúšané - keď potrebujem tortu aby bola z vonku čokoládou môžem použiť tiež túto ganache alebo obliať vychladenú tortu obtretú krémom klasickou čokoládou na varenie s cerou?
Alebo by bolo lepšie čokohmotu nakoľko tak by tam mohol ísť aj odtrlačiť vzor pásiky, len neviem ktorá sa chuťovo najviac podobá na čokoládu čo by ste mi poradili?

pristela
29. jan 2015

@dajulik nadherna je ta torta 😵 nuz ak sa ti nechce vyrezavat, tak mozes si tie obrazky dt aj vytlacit na jedlu oplatku , potom z nej vystrihnut a nalepit na toprtu, budes to mat skoro bez namahy a krasne ciste 😉

vecernicci
29. jan 2015

Tak tady je moje včerejší hraní 😉
Krásný dortíky jste zase popřidávaly, já mám dělat kamion optimus prime, tak hledám postup, nedělaly jste některá?

cat
29. jan 2015

Ahojte, toto je moja dnešná prácička, odpadávam od únavy 😀

aduskatt
29. jan 2015

@cat Paráááádna🙂

cat
29. jan 2015

@aduskatt Ďakujem 🙂 😎 😉

sany2
29. jan 2015

Ahojte, obraciam sa na vas s prozbou, kolko krat by ste plnili horne poschodie na tejto torticke aby to vyzeralo ako na obrazku.Spodne poschodie budem plnit 3krat ale horne neviem ci 2krat ci staci 1krat.Dakujem za kazdu radu 🙂

jakelina
29. jan 2015

@sany2 já asi jenom jednou

dajulik
29. jan 2015

@pristela diiiik, no este kde zohnat tu predlohu na to vytlacenie 😝 ale nasla som tu babu dakde na nete, tak ju skusim popytat 😀

woman04
29. jan 2015

@veronkaj odpísala som ti aj na IP a áno,stačí tá z Lidla so šľahačkou.pomer,aký si písala..na to srdce som roztopila 500g čoko na jednu šľahačku 250ml 😉

dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucula73
29. jan 2015

@lamps ahojky,ja som sa tiež prihlásila na to stretko 🙂 ,síce som ukončila pečenie,ale rodine sem tam dačo určite urobím,hlavne by som chcela vidieť dáku kvetinku na drotikoch,teda postup,lebo na to som sa za 3 roky neodhodlala 😝

lamps
29. jan 2015

@lucula73 jéj, tak to sa tam možno stretneme

pipka
29. jan 2015

@sany2 asi len raz 😉 inak by to bolo vyssie 😉

lucula73
29. jan 2015

@lamps ak pojdeš,tak ano.........ide jedna kočka od nás,tak pojdeme spolu autom. 🙂

lamps
29. jan 2015

@lucula73 ja mám stretko kúsok od domu, len dúfam, že nič vážne do toho nepríde. Ak ma budeš vidieť, kľudne do mňa drgni

nika266
29. jan 2015

Tak už hotovo ,zajtra ešte 40 ks venčeky a môžem zaľahnuť dačo namňa lezie

mimcak
30. jan 2015

@sany2 iba raz naplniť,ja som robila takú,len v modrom

sunnyday28
30. jan 2015

Nejake to moje snazenie, ktore som aj stihla vyfotit v poslednych tyzdnoch 🙂