Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
13. máj 2011

@pristela no pekne. u nas bola jedna krabica este predvcerom aj ked je uz po akcii

mizulienka
13. máj 2011

@dm1 ty si spominala, ze si robila madagaskar, mas niekde aj fotku? poslala by si mi odkaz?
ja tu druhu zakazku co mam asi bude madagaskar, normalne sa toho bojim...vcera som skusala robit tie zvery, ale ja mam asi obe ruky lave 😕

dm1
13. máj 2011

@mizulienka tu je https://www.facebook.com/media/set/?set=a.12288... bola to jedna z mojich prvych torticiek. A neboj urcite to zvladnes! ja som ich robila podla navodov na dortomanii

mizulienka
13. máj 2011

@dm1 dakujem, si zlata 🙂 krasna sa ti podarila.
ja som tiez postupovala podla dortomanie, musim skusat dalej.

dadka212
13. máj 2011

@mizulienka
@dm1 dakujem velmi pekne kočky idem vyskúšať 🙂

lussy23
13. máj 2011

@daducha @broucek2 @hejdita @benjik @jajuuus - nádherné torty, baby

veronkaj
13. máj 2011

a mne by ste nevedeli poradiť s tými drôtikmi ?? prečo mi odtial padajú a ako to urobiť aby držali???

dm1
13. máj 2011

@veronkaj a mala si dratik opradeny uz alebo si ho aspon paskou omotala? lebo na samotnom dratiku ti to nebude drzat. Treba potom popritlacat dobre a ked to chces istit tak ten koniec dratika namocit do jedleho lepidla

lamps
13. máj 2011

mali sme pokazený počítač a za ten čas tu pribuldli krásne tortičky, ste tu samé šikulky. Trochu sa pochválim aj ja, tu je môj najnovší výtvor, z tejto tortičky mám veľkú radosť

dadka212
13. máj 2011

nepomohlo ani maslo ☹ ale nevadí, krém som zamrazila a bude z toho zmrzlina 😀
robím nový odskúšaný čokoládový...

@lamps
@jajuuus
@broucek2 kočky krásne torty 🙂

hádam sem aj ja večer pridám vydarenú tortičku 😅

benjik
13. máj 2011

@nikam ahoj, pokud syn nemá nějaké problémy,tak můžeš relativně cokoliv. Já kojím ještě ted a od začátku jsem se nijak zvlášt nevyhýbala jídlu,když malá byla bez problémů. Jinak ti můžu poradit ten piškotový korpus,co je kolik vajec,tolik lžic mouky a cukru,tam máš v podstatě jen vajíčka a mouky úplné minimum. Nebo sázka na jistotu nepečený jogurtový dort.

lenocka23
13. máj 2011

tak som dnes dokoncila prvu babiku... 🙂
@dadka212 predsa som pouzila to karamelove Salco, kedze sa oslava presunula z nedele na sobotu, musela som si dooost svihnut.. 😉 celkom sa to da chutovo... 😉

daducha
13. máj 2011

@dadka212 no teda, to sa ti ako podarilo ? 😀 😀 😀 .NO teraz vazne, robila si to takto : vsetko okrem masla zohriat rozpustit no nevarit.Vypnut plyn a potom do toho dat maslo a nechat rozpustit.Tam sa vlastne nema co zdrcnut.Inak stacilo to cele nahriat a malo by to pomôct.Mrzi ma, ze sa ti nepodaril ☹
Pridavam svoju druhu tohtotyzdnovu, uz iba 4 , jednu odriekli ☹ .A zrovna krstinovu a mackom Me to you -uz bol hotovy 😠

lussy23
13. máj 2011

@lamps . krásna je
@lenocka23 - nádherná bábika
@daducha - krána torta

dadka212
13. máj 2011

@lenocka23 no ja neviem mne to nechutí, ale ja som zvyknutá na to sladšie, čím sladšie tým lepšie 😀 a torta je krásna 😉

@daducha robila som to presne tak, ešte som utekala do obchodu lebo som zistila, že nemám 100g kakaa ale iba 80 😝 dala som maslo do odstavenej masy liptovské 82%....ráno to miešam a grc čokoláda sa mi oddeluje od masy...no nevadí ja som expert na takéto veci, ja som už včera vedela že to poseriem 😅 lebo kde je šlahačka s tým som ja nie kamarátka 😝
a tortička je nádherná 😵

teraz idem miešať náhradný krém čo sa mi nikdy nezkazil tak hádam toto už bude ok 😝

mima595
13. máj 2011

ahojte, nemate niekde ulozeny fotopostup na husenicu,?? som hladala aj na dortomanii, aj na tortachod mamy a nikde nic... ☹ to je taka jednoducha?? 😎

lawli
13. máj 2011

Ahojte ,krásne tortičky 🙂 Pridávam svoju....

danielita13
13. máj 2011

dakujem za pochvaly 😉 narychlo pre kolegynku, plnka orieskova , mramorovy korpus, banany+marhule 😉

mizulienka
13. máj 2011

dievcence krasne torty ste urobili vsetky 🙂

@daducha nadherna, farbila si stencilom? a ta pivonka je perfektna, mas speci vykrajovacku?

jituskak
13. máj 2011

Ahojte, tak tu jsou moje první dorty. jsou stejný, jenom trošku jiný barvy. Figurky jsme udělala jedny a pak je přendala 😉 Jsem proti vám úplnej zelenáč, ale měla jsme z toho radost. až na ten debilní marcipán, co byl jako kámen 😠

karaa
13. máj 2011

@vlada111 ja som dala tiez dost gelovej farby, a ked sa mi to zacalo trochu drobit, supla som to hmoty trochu WI /velmi malo/ a hned to nabralo inu konzistenciu.
@mima595 to mnozstvo hmoty je samozrejme na viac toriet, tak na cca 4 male urcite. ale nebudem to robit kazdy den, raz za tyzden uplne staci 🙂
@daducha prekrasna torticka s vlcimi makmi 🙂

karaa
13. máj 2011

@nikam ako pise @benjik nicomu sa extra vyhybat nemusis, vsak nezjes kilo torty. ja som nic neobmedzovala, mala nema s nicim problem a ine ako MM nepozna 🙂 s mierov urcite aj orechy, aj jahody aj vsetko ostane neublizi. skor naopak.

karaa
13. máj 2011

@lawli krasne gerberky na torticke 🙂

karaa
13. máj 2011

@daducha prekasna... a tie kvety... nemam slov 🙂

daducha
13. máj 2011

Dakujem babulky 😵 ,skoda ze neviem poriadne fotit, v skutocnosti je vrchny diel torty svetlejsi

@mizulienka nie je to stencils,je to ta sablona z Kauflandu

@dadka212 ked tam pridas maslo, musis to stale miesat kym sa nerozpusti.Ja tam v pohode davam aj mrazene a v poho.Tak ked si nemiesala 😵 ,tam bol problem.Neboj, nabuduce sa podari 😵

dadka212
13. máj 2011

@daducha miešala...ja neviem ja som neschopná, alebo na mňa dopadol piatok 13-teho naplno....už robím tretí krém čo som 2 pokašlala 😔

nikam
13. máj 2011

@karaa ,@benjik Dakujem Vam kocky, beztak z tej torty ja vela nebudem, oslavujeme syncekove nulte narodeninky. Zajtra sa mal narodit a on je tu s nami uz 5 tyzdnov 🙂

mrka2
13. máj 2011

@daducha nadherna torticka. a ta torta me to you, to si ju nejako potom vyuzila,alebo co s nou teraz? no tak mna by porazilo,keby sa mi toto stalo! 😠 😠 😠

vinka
13. máj 2011

Tak baby tu sú moje tortičky z tohto týždna.joj bolo roboty jak na kostole.A ten gauč som robila kamarátke čo ideme ku nej na návštevu.Nevedela som čo do nového bytu akú tortu.tak muž poradil sedačku 😀 😀 😀 😀 Joj len som ju neolemovala. Možno ju ešte olemujem ked sa mi bude chcieť zajtra. 😀 😀 😀 😀

vinka
13. máj 2011

baby krásne torty ste napiekli fakt.Kukám a super.