Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vi3ka
3. mar 2013

do práce sa zapojil aj manžel-vaľkal, modeloval, vykrajoval, ja som už len lepila a obaľovala 🙂 keby mi nepomohol, tak ju nerobíme do pol4tej, ale do úplného rána.

vi3ka
3. mar 2013

ináč viete mi povedať, prečo neboli farby také sýtejšie? hmota bola biela a potom som ju zafarbovala. i stokrát som tam mohla dať farbu aj tak to nezosilnelo. poraďte ako to nabudúce urobiť sýtejšie.

jakelina
3. mar 2013

@maya30 některé lidi to ani nenapadne, napsat pochvalu 😒

aduskatt
3. mar 2013

@vi3ka zavisi od hmoty, ktorou si robila, niektore hmoty na syto nezafarbis

jakelina
3. mar 2013

@vi3ka jakou jsi měla hmotu???

zsuzsu
3. mar 2013

@mimcak Dakujeeeeeeeeeeeeeem 🙂

vi3ka
3. mar 2013

@aduskatt
@jakelina mala som smartflex

79zuzana
3. mar 2013

No zase klobuk dolu pred vasimi tortickami. Nadherne ako vzdy. Nemozem menovat lebo by som zabrala celu stranu. Aj tak nechapem ako to zvladate viac toriet naraz. Ja si beriem len dve torty na vikend a to aj tak zurim, lebo chalani mi stale nabehnu do kuchyne ze nieco potrebuju, muz ked ma na starosti malu tak musi cosi surne urobit vonku a to nevravim o tom, ze na obed je mrazena pizza 😀

79zuzana
3. mar 2013

@vi3ka zalezi aj od farieb ktore si pouzivala.

vi3ka
3. mar 2013

@79zuzana gélové farby wilton

79zuzana
3. mar 2013

@vi3ka no tak tomu nerozumiem. Ja tiez pouzivam vacsinou wilton a su velmi silne. Teda cervena a hneda nic moc. Cervena musi byt red extra. So smartflexom som este nerobila. Zle sa vraj farbi hmota MMF. Hm....tak som ti neporadila.

ratatooy
3. mar 2013

svatebně křtinový dort 😀

ratatooy
3. mar 2013
ratatooy
3. mar 2013

@vi3ka taky použivam smartflex a wiltonky gelové nektere sou fakt svetlejší jako červená jak pišou holky budto koupit nejakou tu extra nebo me napadlo skusit do toho trochu obyč práškové

lucula73
3. mar 2013

ahojte
ešte jedna rýchlovka ,mala byť jednoduchá,tak som vyskúšala nové formičky 🙂
a ďakujem za všetky páčitkááááá k tortičkám... 😉

ratatooy
3. mar 2013

holky včera sem se mordovala s králíkem to byl masakr,a zajimalo by mě jestli si za dorty berete cenu jako za kus nebo kilo?

aduskatt
3. mar 2013

@vi3ka kombinacia wiltonky a smartflex je u mna uplne v pohode, tak neviem, kde mohol byt problem☹ jedine teda cervena a cierna, tie je lepsie farbit extragelovkami

jakelina
3. mar 2013

@vi3ka ten se barví výborně, nechápu proč ti to nešlo 😲 😲 😲

mizulienka
3. mar 2013

@lucula73 krasna je, mne sa velmi pacia taketo farby 😉

ratatooy
3. mar 2013

no tak černou už sem vzdala a koupila černý smartflex

klarina_f
3. mar 2013

Ahoj holky,

mohla by mi některá poradit co udělat synovi za dort? Bude mít rok a zatím je na bezmléčné dietě. Říkala jsem si, že udělám piškotový korpus, ale dál jsem bezradná. Želé moc nemusím, krémy jsou nejspíš pasé. :( Klidně hoďte i link, budu vděčná za cokoliv. ;)

Předem moc dík. ;)

ratatooy
3. mar 2013

tak včerejší dort udelat jen tu trávu zabralo 3hodiny 😀 doufám že už nikdy po me nikdo nebude králika chtít 😀

ratatooy
3. mar 2013

@klarina_f tak to asi jedine piškot ovoce a žele jinak je všechno mlečný

lucula73
3. mar 2013

@mizulienka Luci ďakujem,aj mne sa páčia takéto farby,kamoške to bolo jedno,tak som si vyskúšala.... 🙂
a ďakujem za tie korunky 😉 😉

klarina_f
3. mar 2013

@ratatooy :( Já chci udělat synovi taky takového krásného králíka, autíčko nebo něco... . Ale ono to asi nepůjde. :( Kdyby vás něco napadlo, budu ráda za info. ;)

mizulienka
3. mar 2013

baby, robili ste uz mascarpone krem s visnami? ten s bielou cokoladou, moze to byt dobre?

mizulienka
3. mar 2013

@lucula73 to ja dakujem za formicku, je super 😉

tamianati
3. mar 2013

@mimcak suprová. tá vineta, to je jedlá oblátka? dakujem za info 🙂

jakelina
3. mar 2013

@klarina_f uvař pudink ze sojového mléka, dej želatinový ztužovač za studena a do toho nějaké ovoce.

ajka82
3. mar 2013

@klarina_f v bioobchode mavaju aj sojovu slahacku na slahanie, do nej kakao a mas "parizsku" napr