Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
28. feb 2011

@rivatha perfektna prvotina 🙂
@mrka2 citala som tak preto sa rozhodujem co a ako 🙂 asi teraz ostanem pri K2 a na leto skusim tu special pastu 🙂 dakujem
@zlatat dakujem, uz som objednala, tak uvidime kedy bude cas skusat 🙂 a torticku ty zvladnes, ty si nasa sikulka 🙂
@zlatat fakt? tak asi nebudem spekulovat s novinkami ☹

zlatat
28. feb 2011

@bzucinka2 fakt mne sa s PDT zle robilo - ale ako píšem, bývam v RD a vlhkosť veľká. Skúšala som aj Smartflex Velvet a s tým sa mi robilo omnoho lepšie, ani po pár dňoch sa mi v chladničke neťahal, pekne zatvrdol ako WI, dal sa na tenko vyvaľkať, len potom mi ostal na ňom také jamôčky akoby stopy po cukre. Tá sa oplatí, len ja som si už viac nekúpila, iba malé vedierko, lebo obsahuje lepok a neviem ho minúť, nakoľko mám v poslednej dobe samé objednávky na bezlepkové torty.

mrka2
28. feb 2011

@bzucinka2 no poviem pravdu,ze ja som si teraz kupila aj kilo K2 a mne sa to zda este viac maksie ako PDT 😅 uplne sa mi sacok ohyba,ale PDT je vo vedierku tvrda. no ak chces vyskusat nieco ine,tak som vzala na skusku aj smrtflex velvet a ten je super 🙂

bzucinka2
28. feb 2011

@mrka2 a ten smarflex je conovo aky? mne sa s K2 pracuje suprovo 🙂

mrka2
28. feb 2011

@bzucinka2 no je drahsi ako K2,ale lacnejsi ako WI 🙂 ja som K2 este neskusala,ale nepaci sa mi to,ze je taka makka a este som nic neurobila. 😠 asi mame v dome prilis teplo,alebo co... no ale ked vravis,ze sa s nou robi dobre,tak sa tesim,dufam,ze aj mne sa bude 😉

lukika
28. feb 2011

@zlatat to si mala gelovku wilton tú zlatú otáznik a tá WI a K2 idú lepšie farbiť alebo prečo si kupujete tie hmoty ked robíte aj cukríkové hmoty a ste s nimi spokojné otáznik

zlatat
28. feb 2011

@lukika ja nerobím cukríkové hmoty !!! No a použila som práškovú zlatú a zriedila som ju v troške alkohole

zlatat
28. feb 2011

@bzucinka2 trošíčku lacnejší ako WI

lukika
28. feb 2011

No ja som to myslela tak že niektoré baby používajú cukríkovú hmotu napríklad myslím že @mrka2 používa mliečnu hmotu a spomínala že si kúpila K2 alebo @dm1 myslím že ty používaš cukríkovú a aj si kupuješ hmoty že prečo lešie sa farbia alebo modelujú otáznik ja som robila iba s cukríkovú a jeden krát som skúšala aj mliečny marcipán možno by som skúsila aj nejakú tú K2 alebo WI ak sú také dobré preto sa pýtam lebo neviem aké sú tie rozdiely od cukríkovej lebo cenovo sa viac oplatí nie otáznik a mne sa s ňou dobre robilo ale ešte som nerobila postavičky

reruna
28. feb 2011

@lukika no a ještě je rozdíl v tom, že když si hmotu koupíš, tak to máš bez práce, kdežto mmf je trošku makačka, než se to uhňácá.... a další rozdíl je v chuti, ne každému mmf chutná, je hrozně sladké, ty hmoty mají různé příchutě, ta WI je myslím vanilková nebo jsou mandlové atd. takže jsou ty kupované sice dražší, ale taky uvažuju že si koupím nějakou, když se mi nebude chtít hňácat🙂

alionuska
28. feb 2011

Achojte🙂 tak som tu zas isty cas absentovala..a ani som nesledovala,co sa to tu deje... ale hodim vam moje torticky,.ktore som upiekla minuly tyzden... prajem vam vsetkym pekny vecer:.-)

Potom na tej foto s jedlou oplatkou som cenzuru urobila ja...lebo pani nechcela,aby som davala foto na net...ale je to moja torta,tak ju chcem prezentovat... 😀

reruna
28. feb 2011

@alionuska parádní 🙂 ta kabelka je dokonalá, super je mašinka Tomáš s žabákem 🙂 ale nejkrásnější je ta třípatrová s mašličkama 🙂

naika
28. feb 2011

@alionuska super krásne 😉

elgereta
28. feb 2011

@kitchima ještě nemám, ale koupím ho. jak se přesně, prosím, jmenuje? 🙂

vie11
28. feb 2011

Ahojte 🙂 Prosím vás, poradíte mi akú tortičku mám upiecť pre svojho syna. V nedeľu bude mať 19 rokov. Nejakú jednoduchú, na náročnú si netrúfam. Ďakujem pekne
@alionuska: krásne, krásne, krásne 🙂

lukika
28. feb 2011

@alionuska krásne tortičky ak sa môžem spýtať tak na tej kabelke tie uši si najprv nechala stuhnúť a potom si ich tam ako prichytila špáradlom otáznik a to na tom vrecku vpredu aby ten vrch vyzeral ako preštepovaný otáznik

dm1
28. feb 2011

@alionuska vsetky su super ale ta maslickova sa mi najviac paci je prenadherna

dm1
28. feb 2011

@lukika ja si hmotu robim tu MMF ale mam aj kupenu RDI na pripady ked potrebujem fakt sytou potiahnut a na tie pripady ked sa mi proste nechce zarabat MMF 😀 . Skusala som viacere hmoty kupovane doma som mala WI na modelovanie svadbonych postaviciek - dobra ale na mna dost draha. K2, pasta dama top som skusala ked som potahovala u kamosiek torty. Ja by som riesila kupovanu hmotu keby mi nesli kvietky z MMF a postavicky ale ide to tak je mi zbytocne kupovat. ako pisem jedine tak na ulahcenie prace. Ale zo skusenosti musim povedat ze vsetky kupovane hmoty sa lepsie farbia ako MMF

ikula2
28. feb 2011

Dlho som vahala ci sem mam dat moj vytvor. Vdaka vsetkym ktore tu prispievate za rady. Uz mam aj ja za sebou svoju prvu torticku tak na inspiraciu a podporu pre tie, ktore chcete len skusit. Musim ale napisat ze bola vyborna chutou, uplne ze vsetci boli max. spokojni, plnku som robila tu cokoladovu ktoru som citala u vas vo vore, takze este raz vdaka.

ada9557
28. feb 2011

@ikula2 krásna je 😵

ada9557
28. feb 2011

@alionuska jééééééééééééééj.jedna krajšia ako druhá

fukylove
28. feb 2011

@zlatat - Zlatka - vsetko najlepsie k meninkam 🙂

a chvalim vsetky torticky, co sa tu objavili 🙂 🙂 🙂 akosi nestiham menovito, tak sa ospravedlnujem 😉

fukylove
28. feb 2011

@mrka2 - aj mne sa zda K2 maksia ako PDT 😉
@alionuska - Alenka - klobuk dole pred tebou 🙂 opat, zase krasna robota... a ta trojposchodova - ta je asi najuzasnejsia zo vsetkych tentokrat 🙂

@ikula2 - Ivka - uz som sice komentovala aj inde, ale neda mi zopakovat 🙂 krasna prvotinka 🙂

lukika
28. feb 2011

@dm1 diky už tomu rozumiem takže ak by som chcela sýte farbiť tak RDI to istí. Ja ked som skúšala čiernu z MMF tak mi nešlôa farbiť ked som jej tam pridávala tej farby musela som farbiť povrch A ked chcem sýte červené ruže ako má @alionuska na tých srdciach na str. 725 neviem to sem vložiť tak to si mám kúpiť asi tú RDI že otáznik lebo ruže sa asi zle farbia alebo nie otáznik

lukika
28. feb 2011

@ikula2 ved je krásna neviem prečo si váhala

fukylove
28. feb 2011

a pridavam svoje dve posledne torticky 😀 som akosi nestihala stiahnut foto 🙂

dm1
28. feb 2011

@lukika nemusis aj ja som robila syto cervene ruze len z MMF len je to vacsia babracka musis si stale ruky cerou potierat. Syte farby su skor problem ked chces potahovat aj na ozdoby sa da aj MMF. No ja som volila RDI ako doplnok hlavne kvoli cene - v BA ju kupujem po 4 eur za kilo co je uplne super cena. Da sa zafarbit na krasnu cervenu aj ciernu tak ze mozes kludne potahovat lienku som robila celu z nej. Len sa z nej neda modelovat je strasne makka. Ked chcem modelovat sytu farbu tak zmiesam RDI s MMF a nic sa nedrobi a farby su krasne

dm1
28. feb 2011

@ikula2 uplne super prvotina fakt podarena torta!

lukika
28. feb 2011

@dm1 a v Bratislave je obchod s tými cukrárskymi pomôckami ako na internete otáznik Ja by som tam tiež zabehla ked by som bola v Blave Aspoň by som si mohla naživo popozerať tie vecičky čo tam majú

dm1
28. feb 2011

@lukika ja nie v cukrarskom shope to tam kupujem ale priamo u vyrobcu v Zelandii. Tam to vyjde ovela lacnejsie ako z inych e-shopov