Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mates22
11. jún 2012

@eliska22 tak v tom případě si myslím, že seženeš v květinářství, případně nějakých dárkových předmětech, ale asi ne tolik druhů a velikostí jedné barvy...........

mates22
11. jún 2012

@viera6 uložený mám jen odkaz........... http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=161&... a dělala jsem volně podle toho 🙂

mizulienka
11. jún 2012

@daniz asi si si ma s niekym pomylila, jasom este nerobila visnovy...tusim @pristela robi casto nejaky s visnami 😉
@pristela @daducha @dm1 @bzucinka nadherne torty a Dani to srdiecko je krasne 😉

viera6
11. jún 2012

@mates22 dakujem taketo mam,myslela som niečo na takuto tortu

mates22
11. jún 2012

@viera6 tak to nemám, je mi líto, já 3d dorty nedělám, mám z toho respekt, já raděj ty figurky z potahovky 😀

mates22
11. jún 2012

@viera6 no našla jsem ještě cosi, ale hlava je tam polystyrén, jestli to dobře chápu (tam by šlo dát tu burizonovou hmotu, aby to bylo lehčí, protože z těsta a nebo punčoviny by se to možná neudrželo...a nebo tam dát výstuhy a podložku a udělat to jako klasika dvoupatrák a nohy z punčoviny) a i tak to je takové celé hranaté, ale asi by se dalo doupravovat potahovkou dle tvého obrázku 🙂 ...... http://wwweddingcupcakery.wordpress.com/tag/how....

lamps
11. jún 2012

Babulky idem sa s Vami podeliť o moju veeeeľkú radosť, v sobotu som odovzdávala tortu a mala som nervy ako prežije cestu do PD, torta cestu prežila v zdraví a dnes mi prišla takáto krásna správa :0): "Andrejka,ani neviem ako poďakovat,torta bola krásna,chutila fantasticky a bola veľmi precízne vypracovaná!!!Mysleli ste úplne na všetko,spôsob prepravy,balenie,úžasné!!!(kto ma pozná a číta,čo som napísala,ten si môže len povedat,že tá torta teda musela byť! )No a ešte k tomu všetkému ,obrovské prekvapenie a radosť oslávenkyne ! Andrejka,veľké ĎAKUJEM !." Tak sa strašne teším a ešte jeden veľký dôvod na radosť mám, mojej naj.. kamoške sa narodil krásny synček 😅 😅 😅. Všetkým Vám želám pekný deň

jakelina
11. jún 2012

@lamps těším se s tebou 😉

anibas
11. jún 2012

@lamps supééér 😵 😵 😵 😵 😵 😵 úžasný pocit 😉 😉

mamina1978
11. jún 2012

@alenv a @dajna11 toto by vas mohlo zaujimat kuk...... 😉 🙂

http://www.chicaandjo.com/2010/04/26/make-hard-...

florentina
11. jún 2012

@jakelina to taky nechápu s tou cenou. Jedině, že by to udělala tak levně, protože třebas její syn taky hraje a chtěla pomoci. Jinak pokud to je normálně na "kšeft" za takové peníze, tak si tím za prvé nemůže vůbec nic vydělat a za druhé to akorát kazí ostatním cukrářkám. Já dorty na zakázku nedělám, ale znám to ze své profese. Když někdo podtrhne cenu, aby získal zákazníky, tak pak se těžko obhauje před lidmi cena, která je jednou taková, ale přitom odpovídá reálným nákladům a uměřenému zisku. No co na to říct...

florentina
11. jún 2012

@florentina jé holky, to jste milé, že jste mi daly ohlasy k tomu mému rádoby tanku, to jsem ani neměla v úmyslu, se tím jako prezentovat. To bylo jen na ukázku toho, že jsem tam konečně dala ten podpis. To byl můj úplně první dort, když jsem ho tenkrát udělala /je to dva roky/, tak jsem z něj měla fakt velkou radost, ale když jsem se na něj s odstupem podívala, tak mě to přešlo, je to katastrofa a jako tank mi to teda moc nepřijde....ale tak nějak se začít musí,no. pak jsem ještě dělala jeden dort a pak dva roky pauza....byla jsem těhule a pak první rok s dcerkou a tak jsem se k dalším pokusům dostala až letos na jaře....ale teď už se zastavit nedám a budu "dortovat" do úmoru 😀

florentina
11. jún 2012

@dm1 tak to je skvělý, že to s těmi medvídky jde....a nerozpouští potahovku? Dáváš něco pod to jezírko?

mima595
11. jún 2012

ahoje, chcem vas poprosit o rady ..tie, co ste robili kosik s hubami:
1. ktory vyplet je lahsi?? ten co sa najprv okolo torty da ten vyplet vodorovny a potom sa vypleta horizontalne?? a poom sa to len naklopi na tortu
alebo ten, co sa najprv da zvisly vyplet a vodorovny sa už len dolepuje striadavo??

a huby..to je moj zabijak, lebo postup som nenasla..keby ste ho niektora mali,bola by som vdacna..ide o to, ci ste vrch dubakov len farbili, alebo ste savali druhy potah?,
a ako sa robi "hlina" pri korenoch??
diky

bzucinka2
11. jún 2012

@mizulienka dakujem 🙂

molka
11. jún 2012

@eliska22 tie motýliky majú v darčekových obchodoch, zoženieš akékoľvek.

bzucinka2
11. jún 2012

@dm1 nieco taketo?

dajna11
11. jún 2012

@mamina1978 no super ,dík....videla som maju tie formy na drahkamy v obchodíkoch

dajna11
11. jún 2012

kočenky,plííííís nejaké foto na vínne súdky poprípade ktorá ste už robili,radu ako na to?kolko korpusov aby nebol nízky,ako tvarovať bruchatý tvar a td. 😀

lifinka
11. jún 2012

@jakelina tyjo tak za 4kg dort je to fakt málo... 😒

jakelina
11. jún 2012

@florentina její syn nehraje, má tři dcery. Možná to vzala jako takový sponzorský dar, když je to pro místní děti, ale byla jsem překvapená, fakt si vzala málo za tu práci.

vecernicci
11. jún 2012

@jakelina hele já takhle zase sponzoruju místní SDH 😀 😀 teď za čtrnáct dní budu taky dělat dortík do tomboly a dají mi jen za matroš 😉

jakelina
11. jún 2012

@vecernicci já jsem taky už dělala na karneval a úplně zadarmo. Jenom mě tam dorazila jedna paní, když jsme se bavili mezi sebou, že to je fakt málo, tak začala rozumovat, že jí se to teda zdá tak akurát a víc by za takový dort nedala. Asi nikdy nic nepekla. 😝

pristela
11. jún 2012

@jakelina fuha, no ta pani je teda jasna, že nedala viac 😕 😕 niekoho fakt nechápem a tiez 😕 milujem komentare : ty pecies casto tebe to uz ide lahko a rychlo,nenarobis sa na tom tolko ako keby ja skušam alebo ty máš talent tebe to ide samo, alebo mas na to rozne pomocky , tore ja nemam - akoze tie su zadarmo 😠 😠 , a tiez nechapu co je to v tej cene ked odrataju suroviny, za na tom máš strasne vela!!! ako elektrika, voda, pomocky, podlozky, papiere, lep.pasky, papier. na pecenie, moj cas a praca atd to nevidi nik ☹
ja by som tej pani normal takto povedala 😝 😝 by ma nastvala takou poznamkou 😠 a máš naaadherneho syna 😵 😵 😵 to bude ale neviest 😀 😀 😀 😀 😀

monika76
11. jún 2012

@jakelina také mdrlantky sú veľa ale nechápem prečo potom tie ženské si neupečú samé 😝

zuul
11. jún 2012

@mamina1978 maminka sikulka porad mi ako sa robia tie ozdobne bordury na spodok torty? d.

dada2007
11. jún 2012

ahojte micky........včera som sa vrátila z wellnes pobytu z Dudiniec......bola to taká moja odmena za MGR 😉 a všetci 4 sme si to neskutočne užili 😵 😵 😵 predstavte si.....ozvala sa mi pani z BA, že jedla moju tortu na krste u známych(od nich mi prišiel dakovný mail na tri riadky, to taaaak poteší 😵) a že by chcela odomna tortu(je jej jedno akú, len aby bola tá pribináčiková plnka 😉 ) ..... chcela to na včera doobeda.....tak som sa jej ospravedlnila, že to budem mimo domu....a ona že aj tak chce odomna...kedy by som jej ju mohla odovzdať, že ona príde aj na otočku v Pondelok pre ňu 😕 .....tak nakoniec mi mamina v sobotu piekla korpusy a ja včera po príchode naplnila.....pak vybalila kufre, dala prať, okúpala drobizg a prvý krát vyskúšala margarétky na torte......taaaaaaaak som sa ich bála a taaaaak je to lahké 😅 😅 😅 😵 😵 😵 😵 ešte raz dakujem @lamps za rady na FB a tiež ešte niekoho som sa na to pýtala....ale jasné, že som zabudla.......dík všetkým 😉 no a manžel mal cestu do BA, tak dnes pani zaviezol tortu priamo do práce, kde sa lúči s kolegovcami.....fotečku pripájam 😉

.....idem vás olajkovať 😉