Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maca77
30. jan 2013

ahojte baby, nechceli by ste to tu trošku "vytapetovať"?

mám piecť tortu na oslavu 80-ročného deduška.... a zároveň vtedy majú s babičkou 50-te výročie sobáša ... nemám nič uložené čo by bolo vhodné na takúto príležitosť 😖 .. jediné čo ma napadlo je babička s deduškom ako sedia napr. na lavičke .... vopred Dˇakujem 😵

vlada111
30. jan 2013

@aduskatt a načo si písala, že piatok 😀 Oki, nabudúce.

vlada111
30. jan 2013

@jakelina super, keď sa na to dám, pridám foto 🙂 Zajtra musím piecť kysnutý koláč s tvarohom, ovocím a mrveničkou. To si želal manžel.

vlada111
30. jan 2013

@dada2007 noooo vyzerá ako skutočný 😀 Tak ja to vyskúšam a dám vedieť 😉 Ďakujem moc. A na Hawai si už bola?

jakelina
30. jan 2013

@maca77 nemám žádný takový uložený 😒

florentina
30. jan 2013

@reruna chápu, tak držím palce, ať už jste zdraví a vše se trochu zklidní!

aduskatt
30. jan 2013

@vlada111 sak piatok vecer stiham🙂

vlada111
30. jan 2013

@aduskatt v poho, niekedy inokedy by sme to spojili aj s pokecom 😉

aduskatt
30. jan 2013

@vlada111 tak to jo🙂) zoberies aj najmensiu torticku a dame kafco🙂)

eliska22
30. jan 2013

@jakelina @vlada111 tak som práve naplnila tortičku tým bešamelovým krémom, pridala som aj opražené pomleté orechy a je fajná, chutnala ju aj moja staršia dcéra a hovorila, že mami to je tá parížska? aj mne to pripomína tú parížsku šľahačku 😉 takže díky za dobré rady, nakoniec som robila z 1,5 dávky a akurát to vyšlo, ostalo len na to ochutnanie 😀 plnila som obdlžnik 2Ox3O cm 😉
@jakelina a kde je to lietadlo ???????, 😠 😀

eliska22
30. jan 2013

a inak zase som raz kúpila smartflex a trúba som ho dala do špajzky a tak tam stvrdla tá hmota, že som nemohla odobrať z nej 😝 trvalo mi to tak dvadsať minút, kým som po trochách narobená ako hovado vydolovala dostatok hmoty na potiahnutie 😝 😝 ale potom to už išlo fajne a hlavne bez práškového cukru 😀 😉

eliska22
30. jan 2013

inak baby vôbec nemám čas Vás ani čítať v práci blázninec totálny dnes, domov som išla rýchlo torty robiť, aj tak som nestihla čo som chcela, lebo som v rade rodičov školy a mali sme stretko, lebo zajtra organizujeme karneval, kde pečiem aj tortu, ešte ju nemám aj tak hotovú 😝 o pol deviatej som prišla domov zo školy a doteraz som tortu robila, ešte že mám zajtra dovolenku, lebo nestíham nič ☹

mizulienka
30. jan 2013

@eliska22 nechapem, ako popri robote este stihas aj torty robit, ja mam nastupit v aprili a uz teraz mam krce v zaludku, ze ako to pojde 😕
pracujes na polovicny uvazok, alebo ako stihas do skolky pre deti?

@reruna dakujem, ale v mraziaku uz nemam miesto ani pre slamku 😉 skusila som to vyslahat a v pohode islo to, takze staci aj 10hodin v chlade, torta uz je naplnena 😉

eliska22
30. jan 2013

@mizulienka no ja to mám tak, robím normál osem hodín, chodím ráno na pol siedmu až siedmu a najneskôr o štvrť na päť som doma 😉 niekedy už aj skôr...
s deťmi je to tak, malú mi nezobrali do škôlky, tak si ju pohadzujeme, bud ju má mm, lebo robí na smeny, alebo moja mama ktorá robí v knižnici, ale chodí až poobede na pol tretiu a tam si ju bráva so sebou a potom tam chodím po nu, ked idem z roboty 😝 a staršia dcéra je samostatná, už bude mať jedenásť, má kľúče takže už sama chodí bez sprievodu 😉
ale poviem ti, že vždy s tým chcem tresknúť, ale zatiaľ sú to len reči, ked mám toho dosť tak poľavím, pred Vianocami som mesiac nebrala objednávky som si oddýchla od toho 😉

mizulienka
30. jan 2013

@eliska22 aha, tak to sa celkom da, ked mozes zacat tak skor a aj skor skoncit...ja budem moct zacat najskor asi okolo 8, pretoze spolupracujeme s rakusanmi a americanmi a ti sa do prace neponahlaju...kocit budem o 16.00 ale k nam su brutalne zapchy stale a ja bez auta, takze poklusom klus na bus a pre deti 😕 😕 aspon zhodim daake to kilecko 😀 😀

eliska22
30. jan 2013

@mizulienka no to už by som si nevedela predstaviť, keby som tak neskoro chodila domov, mám čo robiť aj teraz 😝

pristela
30. jan 2013

@florentina holka to znie dobre , ja som za vsetkymi 10timi , len keby nas bolo zopar a uskutocnilo sa nech mozem zacat setrit bo kruty rok mi nastal 🙄
@pipka ja hyperaktívna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale že ty si ake vtipné žieňa 😀 😀 nechci vediet do kedy som dnes spala 😠 a moj tu chodil ako myška aby ma nezobudil 🙄 🙄 🙄 by ma snad nechal aj tyzden spat aby mal pokoj 😀 😀

dedenini
30. jan 2013

moja prva torta v zivote..dost sa nevydarila..aj problem s ladnicku a tak...

dedenini
30. jan 2013

a toto je moja druha torta v zivote... uz je lepsia a aj chutnejsia 🙂

florentina
30. jan 2013

@pristela no já jsem pro, takže otázka zní, přidáte se někdo?

pristela
30. jan 2013

@florentina 😀 😀 😀 no vezmem moje dve decka, tie budu spolu samostatné 😝 a už sme 4kusy !!! no nekúp to 😀

florentina
30. jan 2013

@pristela jo a děti do tří let to tam mají zadarmo a nad tři tuším za 180Kč...ale nevím do kolika let, neb my jezdíme s malinkejma, tak to nemám zjištěné....

pristela
30. jan 2013

@florentina nevadí , zrežeme 😝 😀 😀 😀

janula.h
30. jan 2013

bruu nocku ženičky dokončená minitortička pre úžasnú osôbku ako prekvapko 😉 zase foto o ničom ako keby upravované farba,ale ona je fakt taká krikľoška 😀

lokalistin
30. jan 2013

@dada2007 boze tie kitchen aids su nadherne ja by som tak strasne chcela 😝 😝 😝 😝 slintam

viera6
31. jan 2013

ahojte,
prosím.......poraďte mi zmiešala som MMF s Smartflex Welvet pomaranč zhruba 1:1 a ono sa mi to strašne mrví ani vyvalkat sa to nedá 😨 😨

pipka
31. jan 2013

@pristela no moja ja mam zas doma lazaret 🙄 obaja krpci zas soplavi...mna uz slak triafa 😔 kurnik...sak hanka bola az 3 ! dni v skolke od noveho roku 🙄 🙄 🙄
skusam ich do zajtra vykurirovat vitaminmi vsetkeho druhu 😝 😅 inak si to tu mm vychutna 😅 😅 😝
ale nasi su po ruke, tak hadam to nejako zvladnu ten vikend, sak teploty nemaju 😒 😉

inak vsimas, ze ja vzdy ked mam ist s tebou niekde sama, tak mi deti ochoreju 😅 😅 😅 🙄 ten osud a hviezdy su furt proti nam 😀 😀 😀

vlada111
31. jan 2013

@eliska22 to som veľmi rada. Neviem prečo sa toho mnohí boja, ja robím len túto. A tie opražené orechy sú super, že? Ja dám k tomu višne v rume naložené, to som zvedavá aká bude. Korpus robím k tejto plnke sacherový, tak tam bude dokopy pol kila čoko 😉

maya30
31. jan 2013

@sachmetttt najlepsie sa robi z bielych cukrikov co dostat v lidli cez americky tyzden, inak kupujem tie ruzove co su aj v tomto recepte kuk tu http://tortyodmamy.sme.sk/node/3642

adrika202
31. jan 2013

doba ladová,čokorpus,čokokrém + lesné ovocie 🙂