Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
18. feb 2013

@mamina1978 neboooj spokojni budu 😉 ono niekedy mi to pripada, ze ludia ako keby nevedeli spravne reagovat a hlavne nevedia prejavit radost 😖 a keby na to pani nemala, tak by ti nedavala navyse 😉

musis to brat tak, ze su ludia a ludia...takychto ja radim do kategorie "psí čumák" 😝 😅

zuzana92101
18. feb 2013

@mamina1978 netrap sa nou, ja viem, ze je to tazke s takymi poznamkami, aj mna trapi vsetko, neviem to hodit za hlavu. Ak donesie spat podnos, tak jej mozes dat na papieriku napisane suroviny, aby verila a ty budes mat svedomie ciste a dokazes jej, ze to bolo tak, ako si povedala. 😉
Ludia, pokial nepecu, tak si neuvedomuju, co kolko stoji...ale to pisem v dobrom. Ani ja som si neuvedomovala, tiez som len na cenu pozrela a hikala, ze ci sa blaznia tolko pytat. No ale teraz je to uz o inom, uz aj moj mm vidi, ze kolko hodin je za tym. Vcera mi aj povedal, ze ci to ma zmysel, ved stale len nieco robim, nemam volno a ked akoze mam, tak "oddychujem" ze sedim za stolom a modelujem zase na dalsiu tortu. Mna to bavi, ale citim aj ja, ze nemam cas niekedy ani na bezne veci doma, zehlenia tu je, ze to uz nemam kde davat 😀.
Verim, ze ked ochutnali tvoju torticku, tak hovorili len mnam, mnam, mnam. Ked chutila tvojim detom...ved to su najlepsi ochutnavaci 😀.

viera6
18. feb 2013

baby prosím vás robila ste niektorá zákusky na svadbu? ak ano koľko asi tak pytat za kavove zrne,kremove venček,laskonky,špice...

mishulle
18. feb 2013

holky z čech, prosím, v kterém obchodu seženu 100% tuk a pod jakým názvem ho hledat?

pristela
18. feb 2013

@mishulle omega a v kazdom /kaufland, tesco../ , ja ho kupujem tu u nas na SK , pretože je o 20centov lacnejsi ako nasa Cera a je to to isté 😉

mishulle
18. feb 2013

@pristela děkuju, a to je v alobalu nebo vaničce?

mia1111
18. feb 2013

@

mia1111
18. feb 2013

@mishulle - nejak mi blbne PC, je to balené ako maslo, hera a pod. 😉

mia1111
18. feb 2013

babulky, krásne tortičky ste zasa popridávali, sedím pri káve a nestíham lajkovať 😉

mizulienka
18. feb 2013

baby prosim vas nemate nejaky postup na psa bigla a pudla? 😕 akoze co som ja umelecky sochar????????? 😕

zsuzsu
18. feb 2013

Zabita nuda pred poobednajsou sichtou :D :D

nika1985
18. feb 2013

@lamps
@zuzana92101 lenze oni chcu hlavnu plnku parizsky a pribinak len tak hore predsa tam je toho menej. Tak sa bojim neviem co spravit.

pristela
18. feb 2013

@nika1985 udrží, ked das slamky, do nich spajdle , a ten vrch bude na tom postaveny na podlozke tak nieje o com , vtedy predsa horna torta netlaci vobec na tu spodnu

viera6
18. feb 2013

prosím,prosím foto-postup na psa rotvajlera....
.

ajka82
18. feb 2013

@nika1985 ked bude dole parizak a vystuzis, tak vydrzi...mojej mame co som robila poslednu "zebrovu" poschodku bola dole slahacka a vydrzalo to aj 150km prevoz s pol hodinovou prestavkou, lebo som bola este odniest jednu tortu kamoske cestoulll jen ja nevystuzujem slamkami, ale spajdlami, alebo bambusovymi tyckami(som raz zhrnula v tescu bambusove cinske palicky po X kusov balene za 1euro, tak tie si rezem podla potreby a super su 😝 ...pod tortu vacsnou podlozka umelohmotna z vrchnaku od smartflexu, alebo tie lepenkove zlate podlozky pod tortu davam

blcha
18. feb 2013

baby ja mam este dilemu ked budem robit to prasa tak ja teda vobec netusim ze ake bude velke a ako mam odhadnut vahu ked si pani povie ze kolko ma asi vazit ja mam s tymto strasny problem ved neviem odhadnut ani take obcajne gulate a nie este divocaka 😉 to mi asi niako neporadite ze ako odhadnut tu vahu ze? ked to budem nahodou robit to bude celkom zaujimave no co sak skladat sa mu na tortu budu asi zamestnanci tam tak ked prepisknem vahu tak kazdy prihodi neake euro a hotovka 😀 😀 😀 😀

blcha
18. feb 2013

@nika1985 ja som robila svadobnu trojposchodovu vystuzujem tak ze davam slamku a do toho spajdlu a mala som vsade pribinak kopec ovocia a udrzalo to uplne v pohode super 😉

mamina1978
18. feb 2013

@zuzana92101 Dakujem moja......... krasne si to napisala 😵 😵 ......suhlasim s tebou do posledneho slovka 😔 😔
@pipka aj tebe za povzbudenie. 😉 🙂

Doteraz som torty robila s velkou radostou, kazdemu sa pacili, a ako hovorite hikali, lebo tu v mojom okoli take nik nerobi, no a teraz, ked som si myslela, ze ma stala kopec nervov a bola som s nou v celku spokojna, tak reakcia ,, no .....pekna .... 😕 a potom to ohladne ceny ☹ Tak ma to naozaj zarmutilo. ☹
Ale uz to nejako musim hodit za hlavu, idem robit torticku kamaratke k narodeninam, len ako darcek odo mna 😉 🙂
a este tu topankovu do Mnichova kamoske, na ktoru sa nesmierne tesim a viem , ze tam problem s cenou nebude 🙂
A potom rozmyslam, ze s tortami na objednavku aj velmi rychlo skoncim. Najstastnejsou ma urobili torticky pre moje deti a blizku rodinu, alebo torticky , ktore som darovala ako darcek 😵

Este raz by som sa vam vsetkym chcela moooooc podakovat za povzbudive slova, este ze vas tu mam 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

bambula1307
18. feb 2013

@mamina1978 No tak Zdenka reakcia tej pani len potvrdzuje , ze ludia nemaju sajnu o cenach.....ale je to fakt neprijemna situacia. Moj nazor je, ze by si mala pytat viac...nemci viac zarabaju..preto by mali mat vysiu cenu..ako dava napr. njonja.. 😉
A vivis, tringelt dostanes od takeho od ktoreho ho necakas 😎

lussy23
18. feb 2013

@zsuzsu nádherné

lussy23
18. feb 2013

@patka6 krásny
@blcha krásne

lussy23
18. feb 2013

@anelehka peknááááááááááá
@zuzana92101
@zuzana92101 nádherná

ajka82
18. feb 2013

@blcha mozno pomoze: http://www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=866627 http://www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=866988
mozno ti to pomoze k predstave vahy a velkosti... mramorak si pamatam ze bol z 8vajec... pecene vo forme 25x35cm obidve...vtedy mi dadka pomohla s tymi postupmi, co ti pisala 😉

mizulienka
18. feb 2013

@aduskatt kedy budes mat spristupneny web?

lussy23
18. feb 2013

@dadka212 krásna

mizulienka
18. feb 2013

baby aku velku tortu by ste urobili pre 25 ludi?

alexandrakocikova
18. feb 2013

http://lesk.cas.sk/zlaticko2013/profil/358 kočeny , ak by ste si našli čas, kliknite a zahlasujte za nášho drobca

katarinnak
18. feb 2013

Ahojte, najde sa cukrarka z okolia Levoce? Potrebujem tortu na krstiny 🙂

mishulle
18. feb 2013

tak zejtra píct korpusy, ve středu plnit a tvarovat, čt potah a pá dodělávat autobus Sammyho a Buráka(tow Matera) pro synáčky k narozeninám, jsem na to zvědavá, 3d dort jsem dělala 1 a byl všelijakej, jinak jsem měla možnost první objednávky, ale byla na víkend a to toho budu mít i tak dost

mishulle
18. feb 2013

mě dostala tchýně, když minule na oslavu nechtěla koupit zákusek v krámě za 25,-, že je to drahý a ještě se divila, když jsem řekla, že to je krásná cena