Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
18. feb 2013

moje prvodruhé papučky,celkom prvé som zničila snahou ich pomalovať 😀 😀 ,takže na krstinovú je nachystané. a potom na svadobnú ružičky broskynkové 😀 😀 😀

aduskatt
18. feb 2013

@mizulienka tak 5 kg pre 25

mizulienka
18. feb 2013

dievcata, potrebujem prosim radu, mam robit takyto chuggingon vlacik, ale chcu ze 3-3,5kg...nemam vobec predstavu aky velky by mal byt..ja som este taku 3D nerobila 😕

mishulle
18. feb 2013

jinak prosím, už někdo dělal Matera buráka, nevím, i když mám postupy, zda má být "kabina" na šířku celého dortu

mamina1978
18. feb 2013

@mizulienka............ @dadka212 robila dva 3D tieto vlaciky , tak ona ti bude najlepsie vediet poradit 😉 🙂

ajka82
18. feb 2013

@mishulle takehoto som robila... on ma kabinu cez celu sirku

mishulle
18. feb 2013

@ajka82 ok, moc děkuju, mám z toho nervy, snad to nějak dopadne

mizulienka
18. feb 2013

@dadka212 Dani, idem robit 3D chuggington vlacik, ale musim sa zmestit do 3,5kg max...mas prosim odhad asi aky vleky by bol? dakujem krasne.

@mamina1978 dakujem za tip 😉

viera6
18. feb 2013

prosím....... nemáte niektorá postup na 3D rotvajlera alebo niečo mu podobného???

mariann2
18. feb 2013

@viera6 http://www.tortysnov.sk/fotopostup/psik-leziaci... tu je fotopostup, na psíka, zmeň trochu farbu a možno z toho bude aj rotvajler

dada2007
18. feb 2013

@mishulle a nezabudni na trvanlivosť krému..ak ho v stredu spravíš a bude sa torta jesť v sobotu-to je už 4 dni plnka ,,na svete" 😉

mishulle
18. feb 2013

@dada2007 to já vím, tak plnit až ve čtvrtek? zas mám strach abych to stíhala, ale asi jo, asi to nechám na čtvrtek a korpusy teda na středu, ono stačí tomu dortu před potaženim tak 4 hodiny tuhnutí nebo ne?

sisix
18. feb 2013

Prosim, jakou pouzivate cokoladovou polevu na dortiky? Dik za rady

dada2007
18. feb 2013

@mishulle no......tak ti poviem......kedysi som to robila tak....v jeden den niečo...v druhý niečo...v tretí niečo.....ale teraz hop šup....niekedy nie je čas. A už plním a poťahujem v jeden den 😉 ....naplním, obmaslujem a v chladničke nechám cca hodku a šup poťahujem 😉

mishulle
18. feb 2013

@dada2007 já právě myslela každej den něco, no uvidim jak budu stíhat, ještě mám dělat slanej závin a sýrovou roládu a úklid a výzdobu a vše po usnutí dětí

mishulle
18. feb 2013

@dada2007 navíc ještě nejsem takovej profík a myslim že by platilo práce kvapná...

pristela
18. feb 2013

@dada2007 @mishulle ja som to tak tiez dakedy robila , zacala som stredu korpusy, stvrtok plnky a piatok potahovanie 😝 ale uz to robim vsetko radsej v jeden den ,maximalne ze korpusy napeciem den vopred ked ich mam viac 😝 no tento vikend to bol extrem, tak to dole foto co je v chladnicke som plnila, obmazavala , potahovala v jednu noc a chladnicka akosik nestihala chladiť ☹ ☹ všetko som to mala makkeeee 😝 a kedze to boli poschodky vsetko , tak na prd , takze treba mysliet aj na to ako casto budes otvarat chladnicku aby stihala zachladit 😉 ale pokial tam mas len jednu tortu tak to je v pohode aj za hodku stuhnute a mozes veselo potahovat 😉

dadka212
18. feb 2013

@mizulienka Luci no ja som mala tie vlaky každý okolo 3-3,5kg viac nemali 😉

dadka212
18. feb 2013

@mizulienka jáj a robila som ho tak, že plech som rozrezala na 3x a skladala na seba tuším 4 také korpusy

vecernicci
18. feb 2013

@pristela tak to je mazec a kde máte jídlo? nebo chlapi nejedí, když máš dortíky? 😀 😀 😀 😀

zuzana92101
18. feb 2013

@mizulienka odo mna chceli civavu, tak som ich hned zrusila 😀 a mali rozpravkoveho hafana (neurcitej rasy 😀 ) a nakoniec aj s tym boli stastni.

zuzana92101
18. feb 2013

@ajka82
@nika1985
ja tiez pouzivam ako vystuz tie bambusove palicky z tesca a su super 😉 😉

mishulle
18. feb 2013

@pristela děkuju, dortíky budou 2 tak 30x14cm ledničku budu muset přeorganizovat, je tam hrozně jídla, tolik dortů co ty bych neměla kam dát, mám problém tam dát i ty dva, vždycky

mishulle
18. feb 2013

@vecernicci krásný, děkuju

mishulle
18. feb 2013

@pristela a to máš kartonové podložky pod dorty, přijdou mi silné oproti mym

vecernicci
18. feb 2013

@mishulle v mezích možností, vždycky si najdu obrázek a podle něj dělám 😉 a tady je postup http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=325&...

pristela
18. feb 2013

@vecernicci 😀 né , ja mam ešte jednu chladnicku 😀 ale aj tak som musela jedlo z nej hodit na noc do auta , lebo ked sa tie torty poskladali tak sa mi do tejto nezmestili ☹ dve vedla seba nešlo dať tak sli do druhej chladnicky 😉

@mishulle jo , všetko su obalene tvrdené kartony okrem spodnej , to je normal drevená vyrezana bo to slo na tu 3posch.

nika1985
18. feb 2013

@lamps
@zuzana92101 lenze oni chcu hlavnu plnku parizsky a pribinak len tak hore predsa tam je toho menej. Tak sa bojim neviem co spravit.

dadka212
18. feb 2013

babyyy prosíííííím inšpiračky, idem kamoške na oslavu, ona má rada samé také čačky mačky, ligotavé atď....máte niečo??? prosím 😵 😵