Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timotejkabrejkova
5. apr 2013

@ajka82 A svokra by nepoupratovala 😀

ajka82
5. apr 2013

@timotejkabrejkova daaj pokoj 😀 zas by som pocuvala prednasky 🙄 este len do obyvacky skoci a medzi dvarami na zemi goralky vysypane 😀

ajka82
5. apr 2013

@jakelina ja takto robim tucniakov uz bez obrazkov a s jednym zaspanym okom po nociach 😝 😀

jakelina
5. apr 2013

@lokalistin já jsem tím taky moc nezhubla, ale ony svaly váží víc jak tuk, takže když ze špeku vytvoříš sval, tak klidně můžeš ještě i přibrat, ale když se změříš, tak budeš mít úbytek centimetr. O pocení nemluvím, já jsem včera šla na besídku do školy a předtím jsem cvičila a ještě i tam jsem byla červená jak rak. Lidi se mě ptali, jestli mají otevřít okno 😀 😀 😀

jakelina
5. apr 2013

@ajka82 právě tady ty obrázky vypadají jednoduše, ale zabere to dost času, když to chci hezké. Já se s tím jedním babřu i dvě hodiny a to barvení těch kousíčků hmoty, vrrrrrrrrrrrrr 😒

lokalistin
5. apr 2013

@jakelina no mi hovor ja som ked som cvicila prvy den,cvicila som o nejakej jednej a prisla som o tretej do roboty a pytali sa mi co sa so mnou deje,ze jaka som cervena 😀 no ale mne sa ani nezda,ze by sa mi telo nejak tvarovalo,sice som sa nemerala,ale citim sa este viac nafuknuta a zda sa mi,ze mi sadlo este viac prekypuje z gati ako pred tym

jakelina
5. apr 2013

@lokalistin fakt??Tak schválně změř teď a třeba za měsíc. 😉

lokalistin
5. apr 2013

@jakelina sice ma tie cisla znechucuju,ale tak pomeriam sa

ajka82
5. apr 2013

@jakelina pozname 😉

mates22
5. apr 2013

holky, pls, nějaká inspiroška na dort s harry potterem? ale ne dětinské a ne s jedlým papírem...asi budu muset kreslit, tak to jsem zvědavá 🙂

sisix
5. apr 2013
nellynka
5. apr 2013

Kocky, mam na Vas este jednu prosbu. Ja ked robim tortu tak podnos mam bud obaleny v baliacom papieri a potom vo folii, alebo pouzivam vyslovene tacku, pretoze ked dorobim tortu tak to musim okolo pekne vsetko poutierat a tak, ostava po mne neporiadok 🙂)))) No ale vidim ked baby davaju fotopostupy, tak maju take lepenkove podnosy alebo zrazu maju obrovsku tortu na uplne niecom inom ako je podnos, na ktorej tortu robili. No neviem si predstavit, ze by som hotovu tortu prenasala, ved by sa mi rozpadla. A ta lepenka, no neviem ja by som tam mala asi flaky od kremu alebo potahovky, alebo oleja, ked na zaver cistim.
Co si o tom myslite?

A este ma napadla jedna otazka. Cim na zaver cistite MMF ked je od cukru, resp. skrobu? Ja to vzdy robim olejom. Je aj nejaka ina moznost? Vodou to velmi capat nechcem.

nika1985
5. apr 2013

@nellynka ja robim vzdy na podlozke na ktorej tortu odovzdavam baby si davaju okolo torty papiere ktore potom pred potahovanim vyberu aby si nezaspinili podlozky ja to cistim iba kuchynskymi utierkami okolo. A mmf necistim nicim ved ak valkas a podsypas cukrom alebo skrobom mam ho iba na dolnej nie hornej strane tak si nic nezaspinis ale niekde som citala ze sa da aj alkoholom na stetci cistit ale neni som si ista nech sa baby vyjadria. Ale ja podsypam uplne minimalne.

nika1985
5. apr 2013

Babulky prosim ak si najdete cas nejake torty na prijimnie pre babu buduci tyzden ma prist pani chce kalich ale tak musim najst nieco co ju oslovi lebo kalich sa mi nechce ani za svet.Dakujem

ajka82
5. apr 2013

@aduskatt hmmm, mam odpoved, ze zvieratka su krasne, ale ze si na nieco spomenula 😀 ci by sa mohol urobit vlacik a ako cestujuci krtko so zajkom mysickou a jezkom, lebo si pani spomenula, ze maly ma rad krtka a aj do jasliciek si nosi jedneho... a ak bude viac ako 5 kg, tak vadit nebude 😎 tak idem teda vymyslat vlacik 🙂

elienka
5. apr 2013

@nellynka ja som očistila MMF od škrobu tak, že som ho len nasucho oprášila kozmetickým štetcom. inak tak ako písala nika1985, robím priamo na podložke a tortu si podložím papierom na pečienie. po stuhnutí maslového krému ešte pred poťahovaním dám tento papier preč a všetko dôkladne očistím, aby sa mi do poťahovky nedostali drobčeky. a čo ostane zaprášené po poťahovaní, tak len tým štetcom alebo kuch. utierkami utrem. je to čistá práca.

aduskatt
5. apr 2013

@ajka82 no tak aspon ta nasmerovala🙂

pristela
5. apr 2013

@nika1985 no dufam , ze si ma s tym balikom a listami vydela zrovna ako mi akčne popadali rovno pred bankou na zem 😀 😀 😀

@sticker no to s fotkami beriem ako so sebou , ja som na stretku podla foto poznala jedine Danku @dadka2012 a zas tu si pomylit nedá aj keby co bolo 😀 😀 😀

@chavierka neviem ako sa maju spravne robiť, ale ja som ich robila takto : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3101691...
a nevykaaaaaaaaaať , všaj ja mám 15 rokov !!! 😀 😀 😀

ajka82
5. apr 2013

a este mam jednu otazocku pre tie co ste robili 3D vlacik...viete mi povadat aky rozmer ste piekli a kolko mal vlacik vahu? kujem...leb neviem ci urobit len rusen, alebo aj s jednym voznom 🙂

ajka82
5. apr 2013

@pristela zanet, ty si prosim pamatas aky rozmer mal ten tvoj 3D tomas? 😕 😅 kujem

nika1985
5. apr 2013

@pristela nie to som nevidela sakra 🙂 😉 zazrela som Ta az na tej ulici smerom k poste

chavierka
5. apr 2013

@pristela úžasná práca 🙂 ty kokso, len kolko tých vlasov narobiť.....

zz134
5. apr 2013

babule pls mramorak sa potahuje dobre? A dajte pls typ na super plnku...
April je u nas sialeny tak sa chystam na 6 tort ...

nellynka
5. apr 2013

@elienka
@nika1985

diky kocky. Ja mam vzdy okolo seba taky bordel, lebo ked robim potahovku ja si ju prevraciam na obe strany aby sa mi zase valcek neprilepil. Takze ja potom cistit musim. A ked pomastim olejom tak na tej lepenke by sa vytvoril mastny flak. Tak asi klasika ostanem pri starom postupe, ved dosky z Bauma..... sa daju dokupit stale 🙂

pristela
5. apr 2013

@jakelina strasne sa mi pacia tí tv oji Bartovia, a vzdy zbadam ze to je od teba aj bez podpisu !!!!! krasny , čistýýýý 😵

@ajka82 ja by som 3D zvieratka nerobila 😕 ono mne sa to páči , ale je to take ,nooo, moc živo to vypada a pak do toho zarezu nozom 😖 a este nebodaj ked to je maleho nieco oblubene- sado -mas , ja som robila mojmu malemu raz 3D psika a rozplakal sa mi , vobec nechcel rezat tortu ani nic, no prosto oslava bez sladkeho .,bez torty ☹ to boli tusin jeho druhe narodky , ale ak to pani nevadí 😉

@lokalistin jee aj ja cvicim ale este len 4x prvu seriu , no nevladzem to este stale , som hnila ako ... a to som robila posilnovnu rok a pol , ale uz veru asi davno 😀 ja to kombinujem so stravovanim podla krvnych skupin /odporucam fakt mudre veci tam pisu a logicke/ a mam za tyzden dole 2kg , no pocitam to len ako kilo 😉

elienka
5. apr 2013

@nellynka ja poťahovku neprevraciam, ale mám nachystaný škrob a ten štetec a keď začne lepiť na valček, tak vrch ponatieram s tým štetcom a škrobom, takto mám rovnomernú vrstvu a nemám kopčeky cukru, ktoré mi robili jamky do poťahovky. ešte som tých toriet veľa v mojom živote nepotiahla, ale keď to robím takto, tak torty sú čistučké, hladučké a vyzerajú profesionálne potiahnuté

pristela
5. apr 2013

@ajka82 zlatinko rozmer neviem ,a le viem ze som korpus piekla na plechu a rezala pak na polovicu a ked mrknes na ten moj postup Thomasa , tak ho mam polozeny na tej otocnej doske ktora ma rovnaky rozmer este podla toho by sa dalo vediet a vypocitat rozmer, no moj vazil 6kg , som to minule mrkala

@nika1985 sa mozme zrazit na buduce v meste ja som tam casto na kavicke /aby som robit nemusela doma 😀 😀 /

@chavierka jeej dakujem , ono ich netreba vela , bo ako su kučerave tak sa to tak našuchorí viac

viera6
5. apr 2013

@lokalistin 6vajec,25dkg muky,10dkg orechov,1dcl vody,pol.prašku do pečiva,25dkg cukru......klasika žĺtka cukor+voda+muka+orechy+pdp a vyšlahane bielka 😉

sticker
5. apr 2013

@pristela Akú máš krvnú skupinu, ak to nie je tajomstvo? 😅 Ja patrím asi k väčšine, že mi treba dačo zhodiť, no som lenivá.... Ja sa večer neprinútim a doobeda stále niekde behám a riešim veci a od 12 som už s babami... A ja potrebujem, aby mi niekto napísal - toto a toto si daj teraz a hotovo 😀 😀 Ale sama si dačo vymyslieť, že čo budem jesť... no lenivá som...

svetlo55
5. apr 2013

@nellynka no mala som aj ten istý problém ... Bola som na kurze pre začiatočníčky a tam sme mali škrob v silonkovej ponožke alebo niejakom malom kúsku. S tým si podložku minimálne tak oklepkáš tou silonkou 😀 aj po hmote. Od vtedy robím takto a nemám problém s čistením 😉