Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
20. jún 2013

no ja som kazdemu pisala nech si pridu po torty uz o 8rano 😀 a ted mi jedna odpisala co berie dve torty - s kvetmi a tu snehulu ze pride o 11hodine 😕 😕 😕 ze pojdu odo man hned na oslavu bo to nemaju kam dat 😀 jááj , som jej napisala ze jej to lahne a steče vsetko po podlozke este ani u mna pri brane nebude 😅 😅 nuz ale co uz
@pipka , uuuuuuzasnuuuuuuuuuuuuu dovolenku zelaaaaaaaaaaaaam 😵 😵 😵

wera.g
20. jún 2013

to je v pohodeeee že o 11tej... mne si včera prišla pre tortu slečna, mala ju viezž v aute len nejakých 15 minút, ale aj tak som jej radšej box požičala a ona sa ma pýta - musí ísť hneď do chladničky, alebo vydrží chvíľku? hovorím akú chvíľku? že ona ide ešte na návštevu, že by ju nechala v boxe v aute 😀 😀 😀 tak som jej ponúkla nech ju nechá teda ešte u mňa , že torta musí do chladničky(hoci už bolo pol 9tej večer), a ona že niee, že nevie či nebude hodinu dve a to ma už nebude rušiť... takže ako dopadla torta netuším, zostáva len dúfať, že z tej šľahačkovej plnky nechytia nejakú salmonelu alebo jakú potvoru keď to tam naozaj nechala 😕 @pristela

sticker
20. jún 2013

@aduskatt Adi prosím ťa, a keď chcem dať ako hlavu, že trčí z vody, mám dať najprv ten gel a potom do toho tú hlavu? Pôjde to? Alebo dať gel a potom hlavu? Inak nikdy som postavičky nerobila, tak sa snažím aspoň hlavu a ja neviem prečo, ale také úplne mini chĺpky, alebo ja neviem čo to je tam je vidieť ☹ Ja neviem čo s tým, všetko čisté, ruky, stôl aj doska tak kde sa to tam vzalo? ☹ Ja už nemám nervy to prerábať, lebo to vážne neviem ☹ Len keby to aspoň nejako ide z toho dolu ☹

aduskatt
20. jún 2013

@sticker jednoduchsie bude asi dat hlavu do geli ako opacne🙂

ajka82
20. jún 2013

bleee, cestu sme prezili...aj ked predomnou na dialnici buracka a musela som statocne brzdit, aby sa autu ani mne nic nestalo :/ keby je ta torta mensia, tak by bolo isto po nej, teraz ju zachranilo to, ze ked som ju dala v krabici tak ze dlzka v kufri bola jej sirka a podnos bol v krabici LTT, tak sa ani nehla v kufri, jedine ze sa trosku oddelila jak som ju spajala v strede ale to som rychlo upatlala potom 😎 a tu je taka napodarena foto mobilom narychlo... delfiny su ako keby naozaj z vody vyliezli 😝 celkova vaha bez hlavnej velkej podlozky 9,5kg

daniela09
20. jún 2013

moje dnešné

anibas
20. jún 2013

@daniela09 ten macko úžasne ľadový je !!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jakelina
20. jún 2013

Holky nám nešel až do 15 hodin proud, tak já ani nemohla uvařit, protože mám varnou desku, v práci taky bez proudu, tak tam na umření. Minulý týden tam měnili okna a ještě nemáme žaluzie, tak přes ty velké okna peče jak hrom. Teď jsem vytáhla dva korpusy z trouby a jsem mokrá jak myš. Honem jsem pustila myčku, vletěla do vany a jdu modelovat. Jsem zvědavá jestli to vůbec půjde.
Normálně mám depku z těch dortů, jak to tu čtu, jak se to všem topí.
Ještě moje zkušenost s krajkou. Normálně jsem ze zbytku dortu dnes sundala z celého spodního patra krajku neporušenou, jako čerstvě vytaženou z formy. Včera jsem pustila lednici i mrazák na plný výkon, aby se mi to dnes nerozteklo, když nebyl proud. Tak to asi dobře zvlhlo 😀 😀 po vytažení z lednice.

viera6
20. jún 2013

dievčatá prosím vas nekake inšpirácie na otvorenú knihu k výročiu sobáša...

mamcas
20. jún 2013

Ahojte 🙂 ja uz som sa to pytala a ono je to asi blba otazka ale ked potahujete tortu mate rukavice? Ja mam na torte vzdy nejake capky,neviem sa toho nedotknut prstami 😝 a teraz ked sa to topi aj same,je to hned zacapane... chcem sa zlepsovat tak preto takato otazka. Kujem kazdej zienke sa odpoved 🙂 🙂

dm1
20. jún 2013

@mamcas ja veru bez rukavic neviem s nimi robit aj farbim bez nich 😝

mamcas
20. jún 2013

@dm1 no ved aj ja, ale ked tie torty su potom pod urcitym uhlom take ble 😝 take flaky tam su... ja s rukavicami nemam cit a ruky od farieb sa pacia mojmu synatorovi 😝

halienka
20. jún 2013

Babky prosím vás, koľko gramov hmoty asi si mám zafarbiť na potiahnutie kruhu 26 cm? Zatiaľ som len 23 kruh poťahovala a to mi väčšinou vyšlo okolo 600g, tuto hádam aj 800-900 bude treba, či? 😅

lussy23
20. jún 2013

@ajka82
@daniela09
krásne tortičky

janula.h
20. jún 2013

@jerryjanka keď som robila svoju mala 6 kg 😉

dajna11
20. jún 2013

kočky zlaté,ako teraz v tomto očasí zdobíte???ja ám zajtra 3posch.a už etraz mám hlavu v smutku ako to budem zdobiť,lebo to n ebude na chvilu a teraz čo???ako na to?

dajna11
20. jún 2013

juj a ešte nemáte uložene nejaké kvety alebo vzory malované na marcipáne???alebo aj malované torty,potrebuje nejaké inšpiro

pipka
20. jún 2013

@pristela dakujeeeeeem laska moja 😵 😀 😀

jakelina
20. jún 2013

@halienka necelé kilo ti určitě bude stačit.

wera.g
20. jún 2013

@dajna11 no tiež sa toho desím, momentálne mám v byte 29 stupˇnov a to idem ešte 2 korpusy skoro ráno piecť aby mi nebolo náhodou zima... maľované mám len tieto, ale na google - hand painted cake je kopeeec inšpirácií, držím päste 😉 hoci ja maľované cez leto odmietam rad radom, tortu treba mať dlho vonku a tyy brˇdo to si teraz fakt že neviem predstaviť... 😕

pipka
20. jún 2013

babyyyyyy, ja umrieeem z toho tepla 😝 🙄
ale nakoniec som dobojovala..aj ked postavicky sa lesknu...... 😅
ale uz su odovzdane, tralalaaaaaa, uz mi aj vsetci volali, ze stastne cestu prezili a uz sa chladia, tak som spokojna 😉

uz len dovolenkaaaaa, JUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂

wera.g
20. jún 2013

a fotky 😀 len mi nechce všetky nahrať, ževraj zlý formát ☹ INŠPIRÁCIA Z NETU

pristela
20. jún 2013

@mamcas akosik nechápem ako prosti zacapkaniu torty a otlackom prstov pomozu rukavice ? 😕 vsak ked chytis tortu rukavicami tak isto tam budes mat otlacky,či? 😕 a uz toboz teraz ked je to take vlhke vsetko.

@dajna11 fakt chces teraz malovat na tortu ???? to ti vsetko ztecie 😕 si myslim 😕 nebojíš sa? ked sa zacne po vybrati z chladnicky torta rosit popusta ti vsetky uz uschnute farby na torte ☹

sticker
20. jún 2013

Tak ja som konečne dobojovala tiež.... Neskutočne sa to všetko lepilo, ani vodou som nepotierala... Ešte mi tam niečo chýba na tej torte, len neviem čo 😒 Teda o jednej veci viem... tie oddeľovacie šnúry, alebo ako sa to volá 😝 Ale tak nie v každom bazéne to je 😅 😝 Fotka nič moc, veď čo chcem teraz večer :-P

florentina
20. jún 2013

@pipka krásnou dovolenou!

florentina
20. jún 2013

Holky přidávám moje první opravdové svatební dortíky. Sice už jsem měla pár svatebních, ale vždy takové nesvatební zadání na zdobení.
Čtyřlískový dort je vanilkový korpus, vanilkový krém a broskve a potah pravý marcipán. Výška byla přes dvacet cm, tak jsem se toho potahování bála, přece jen pravý marcipán se rád trhá, ale povedlo se mi to na poprvé, tak jsem byla šťastná jak blecha. Zadání bylo jen čtyřlístek a něco netradičního, ale přitom jasně svatebního, ostatní bylo na mě.
Růžičkový dort byl polystyrenový, ten byl jen na focení, potažený Smartflexem a růže jsem dělala z Gumpasty smíchané s Smartflexem. Zadání bylo růže a bordó barva, ostatní bylo také na mě. Jinak jsou to mé vlastně první kytky. Předtím jsem dělala jen slunečnici z vykrajovačky a jednu takovou fiktivní kytku. Chtěla jsem si vše udělat pěkně s předstihem a pak jen v klidu ozdobit, ale zrovna se to vyhrotilo s mou prací a školkou pro dcerku /jak jsem tu řešila/ a tak jsem byla dost mimo a dělala jsem vše večer předem, na první pokus a jen trnula, aby to nějak šlo...

pipka
20. jún 2013

@florentina Kati dakujemeeeee 😵

pipka
20. jún 2013

@florentina kraaasne dortiky 😵 to si si fotila sama...ci nejaky profik? 😕

florentina
20. jún 2013

@pipka děkuji, fotky jsou od profíka....