Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
12. júl 2013

@ajka82 @pipka @lawli jeeej aj ja mam tieto vykrajovacky a musim povedat , ze su fantasticke. Prave som ich prvy krat pouzila na tej cokoladovej Johanna. A daju sa krasne hrube pismena lahulinko vykrojit...... 😵 😵 😵

viera6
12. júl 2013

Sladke zienky prosím vas ako by ste urobili na bazéne ten okraj hore?

viera6
12. júl 2013

sulok hmoty sa mi moc nepáči chcela by som to v celku..

jakelina
12. júl 2013

Moje noční šichta a ještě mám jeden.

lawli
12. júl 2013

@mamina1978 Aj ja som s nimi moc spokojná....najviac ma baví to ,že si písmenká spravím hrubé ako chcem a dajú sa aj postaviť na tortu 🙂

moja dnešná tortička a víkend voľný 😵 tešííím

mamina1978
12. júl 2013

@jakelina Majka ,tie su fakt nadherneeeee, take jemnulinkeeee 😵 😵 😵 😵 😵 A zase krajka, ja to uz nevydrziiiim.... aj ja ju uz chceeeeem mat doma 🙂

jakelina
12. júl 2013

@mamina1978 děkuji moc, no snad se budou líbit. Dostala jsem zadání kaly, srdce a do modra. Nic jiného.

mamina1978
12. júl 2013

@jakelina budu urcite spokojny ..... fakt super kombinacia,........ som si ulozila, nevadi, zeeee 😔 😔 😔 😔

jakelina
12. júl 2013

@mamina1978 jejda to víš že nevadí. Mám radost, že se ti líbí 😉

florentina
12. júl 2013

@jakelina určitě budou, krásná práce!!!

evicaka
12. júl 2013

@jakelina prekrásne tortičky 🙂

vlada111
12. júl 2013

@jakelina teda, krásne

ajka82
12. júl 2013

prva vikendovka na svete...trosku som sa musela inspirovat na nete, kedze ma nebavi uz robit legokocky k tymto panakom 😉 5,2kg doboska = 1 a 1/3 hodiny stepovania pri rure 😝

jakelina
12. júl 2013

@ajka82 perfektní ji máš

pipka
12. júl 2013

@jakelina kraaasna 🙂
tusim sa konecne odhodlam a idem si aj ja jednu krajku spravit 😎

pipka
12. júl 2013

@mamina1978 dakujeeeem 😵

pipka
12. júl 2013

@ajka82 super si ich zmakla 😉
ja by som asi tieto chalanske potvory ani nedokazala spravit 😅 🙄 mne sa to taaaak nepaci 😝 😖 😅

jakelina
12. júl 2013

@pipka 😀 😀 😀 já jsem je dokončovala hodně po půlnoci a krajku jsem dělala s vypětím posledních sil, ale zatím se mi vždycky povedla krásně. Jde to dobře i z té formy, tak se nemusíš bát. Jenom pořád neumím odhadnout, kolik toho prášku udělat, zůstalo mi, tak jsem to natřela na silikonovou podložku co mám ještě jednu a jsou to takové kytičky, abych to nevyhodila. 😝 😀

pipka
12. júl 2013

@jakelina a aky pomer si davala ? ...prasok : voda 😕 😉

ajka82
12. júl 2013

@pipka tito su este v pohode, len ja to neovladam co vsetko je okolo toho, tak som musela poizit internet tento krat... a gormiti to iste, ale ti sa mi naozaj nepacia 😅

jakelina
12. júl 2013

@pipka 25 g prášku a 21,2 g vody a vyšlo mi to na ty dvě krajky a ještě asi šest kytiček.

jakelina
12. júl 2013

@pipka a mám prášek Pizzi e Merletti . Nevím jestli všechny ty prášky mají stejné dávkování.

pipka
12. júl 2013

@ajka82 ja som presvedcena, ze takuto tortu by som ani nevzala, odmietla by som 😖
ja som asi nejak pedagogicky poznacena, ale ja nedokazem podporovat aby deti pozerali taketo "rozpravky" kde je len nasilie a brutalita 🙄 🙄 🙄
ja som aj v skolke tvrdo za to, ze ziadne zbrane ako hracky a ani taketo figurky kadejake, co maju meče a pistole si deti nemozu nosit 😒

zlatyyyyyyyy mickey 😅 😀

pipka
12. júl 2013

@jakelina fuuu 😅 ja mam magic dekor 😉 a na polievkove lyzice to nevies? 😅 😅 sak jak mam vodu vazit 😅

jakelina
12. júl 2013

@pipka já to vážím a na tom prášku by mělo to dávkování být napsané, já ho tam mám česky nalepené i délku sušení v troubě, kolik minut při jaké teplotě.

eliska22
12. júl 2013

@jakelina krásne tortičky 😵

pipka
12. júl 2013

@jakelina asi by som si mala precitat, co mam na tégliku, zeee? 😅 😀 😀 😀 😀
není nad dobru radu 😝 😀

uz mi prepina, jak nemam deti doma asi aj rozum stracam 😅 😅 😅 😝

ajka82
12. júl 2013

@pipka vidis na tejto nejake zbrane? 😀 schvalne som ich vyradila z designu 😝 ...inak aka som ja tuki...sak oni si maju pre nu dojst az zajtra rano a nie dnes 🙄 😅 este ze to je doboska, lebo by mna osobne odvalilo 🤐

ajka82
12. júl 2013

@pipka este ma tak napadlo...a co nasrdene vtaky? take si robila 😀 tam tiez bojuju, asi ti poslem demo, co mm nahraval do toho 😉

lifinka
12. júl 2013

Ahojky holky.přidám mé dva dorty:
Nemo 4,3kg pribináčkový krém, korpusy: Kakaový, mramorovaný, světlý
MCqueen a Burák 5kg, krém kaštanový, karamelový, korpusy: čokoládový, mramorovaný, ořechový-byl pro sourozence.