Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petkamamicka
20. jan 2014

zienky poradte mi prosim čim potahujete..☹

mishulle
20. jan 2014

ahoj holky, budu dělat dvojsrdce babičce a dědovi k diamantové svatbě - 60.výročí, máte někdo tip na zdobení, ozdobnou 60 už neprodávaj, našla jsem jen 25 a 50, myslela jsem třeba svatební a současnou fotku, ale s obrázky na jedlym papíře nemám zkušenost, taky nevím, zda se na dorty k výročí můžou případně taky dávat hrdličky nebo prstýnky, poraďte

mishulle
20. jan 2014

@petkamamicka já smartflexem, mléčným marcipánem nebo čokohmotou

aduskatt
20. jan 2014

@nika1985 aj mne tak cca 2,5 kg

aduskatt
20. jan 2014

@petkamamicka Smartflex, teraz novinkou Pettinice

aduskatt
20. jan 2014

No, dievcata, bala som sa ako hovado vyuctovania za elektrinu, minuly rok som piekla via ako rok pred tym a rok dozadu sme mali nedoplatok 40..............teraz som otvarala vyuctovanie.a ze preplatokcek, sice malicky, ale taaaaaaakto potesil🙂 sme menili dodavatela

aduskatt
20. jan 2014

taak, dosla odpoved z kauflandu na to Nemecke maslo🙂) som zahrala, ze je to pre mna, kvoli zdravotnej diete nesmierne dolezita info, v akom pomere je dany tuk v masle, tak mi odpisali, ze je tam cisto iba mliecny tuk:.-)

kleopatris
20. jan 2014

Babulky, uz som tu dlho nebola a vzdy ste mi super poradili, tak som tu zase 🙂 Maly bude mat narodky vo februari a chcela by som mu lego tortu urobit. Ako by sa dala nejaka formicka na lego urobit? Keby som lego kocku poliala tym horucim silikonom, co sa s nim lepi, ze sa to da pouzit, alebo do sadry? Nemate na to nejaky trik uz vymysleny? Dakujem moc krat 😵

kleopatris
20. jan 2014

uz som nieco nasla, ono asi fakt uz vsetko existuje 😀 tak ak by niekto potreboval:
http://www.amazon.de/1-x-Gebäude-bock-Eisform/d...

sikag
20. jan 2014

@maya30 prekrasne torticky! obdivujem 🙂 nemas nahodou stranku kde ich mas vsetky pokope a mohla by som nakuknut? si uzasne sikovna! a uz tiez potahujes polystyren ako @mysiatkoo 😀
prosim ta kolkatku drotik mas na kvietky? mne nejak nedrzia pokope 😒

zuzuz1
20. jan 2014

ahojte baby prosim poradte mi... nemate skusenost kolko asi tak stoja cup cakes? zdobene len kremom, predpokladam salkovy krem...dakujem krasne 🙂

lamps
20. jan 2014

Dievčence moje, nejaké inšpirácie na tortu pre poľovníka nemáte? Potrebujem niečo jednoduché a hlavne bez jeleňov a kadejakých zverí 😀 modelovať sa mi to nechce a formičku kvôli jednej torte kupovať nechcem. A veľmi ďakujem za páči sa mi a krásne komentáre k mojej poslednej tortičke.

sikag
20. jan 2014

@aduskatt a to je smartlex? ma dobru cenu 🙂 s nim spokojna? by som ho skusila

pristela
20. jan 2014

@sikag ja potahuijem mmf,smatrflexom abo pasta dama stella, vsetko mas drahsie nez doma robene mmf, to ta vyjde kilo nejake 1,5- 2€ a smart nejakych 5-6€ /podla toho ake velke balenie kupis a aj v akej akcii/ tak isto stella vychadza na nejakych 5-6€ kilo hmoty , nalepsie sa tu holkam robi asi so smartflexom velvet

viera6
20. jan 2014

Ahote dievcata,dakujem za pacitka 😉
Prosim vas, ked robite nieco s burizonov nap.vačšie auto na tortu,,,potierate ho kremom,ci cokoladou?ak cokoladou drzi vam potom hmota?

zuul
20. jan 2014
zuul
20. jan 2014

dievcata ked mam poziadavku na sup piva a k nemu pohar s penou. ako by ste to urobili? dakujem velmi.

aduskatt
20. jan 2014

@sikag Smartflex je ne, Pettinice je ine. Pettinice je Svedska hmota na baze mliecneho marcipanu, kilo stoji 5,20

voskovaeva
20. jan 2014

@aduskatt a kde se ta hmota svedska da kupit??

voskovaeva
20. jan 2014

@aduskatt diky a dobre sa s nou robi??

maya30
20. jan 2014

@sikag dakujem 😵 pokope ich mam na FB, ak tam mas profil poslem ti do IP meno 😉 ja robim take vacsie lupienky s 24 drotikom, najlepsie bielym, len teraz som mala iba zeleny a dost to vidno 😝

aduskatt
20. jan 2014

@voskovaeva ja som s nou potahovala predvcerom to vrchne ruzove poschodie na torte s ponikom, je trosku maksia ako Smartflex, mne sa s nou robilo dobre, s farebnou som este nerobila, ale co mam odozvu od bab, tak s cokoladovou super a farebnu idem este vyskusat ja, tak uvidim..........kazdopadne ta biela je fajn

maya30
20. jan 2014

kocky natrafila som na profi foto zo stuzkovej kam som robila minitorticky 🙂 dostavali k tomu taky asi pamatny list, ktory vyzeral ako stary pergamen, preto chceli mat aj minitortičky take "ošuntelé" 😅

zoja1983
20. jan 2014

@voskovaeva aj u nás http://www.doven.sk/shop/hmoty-suroviny/biele-h... a máme lacnejšiu dopravu.

adrika202
20. jan 2014
adrika202
20. jan 2014

pridávam svoje skúsenosti z hmotou Pettinice 🙂 potahovala som bielou aj hotovou čiernou ... takže ,dolovanie z vedra jedna báseň,uplne lahucko, teda aj rozpracovanie ,aj farbenie uplne super,a na potah ,teda ja som doteraz potahovala PDT špecial , potahuje sa s nou fajn,akurat ked som ju rozvalkala na toruchu tensie tak sa mi na torte trhala,ale kedze je mäkka tak sa to da opravit ,a potiahnuta torta sa dost rosila hned po potiahnuti nie po vybrati už potiahnutej z chladnicky co sa mi pri pdt nestavalo...modelovacky som neskusala zatial...

mamcas
20. jan 2014

@woman04 Fu tak to uz je sila 😨 Oni tam pisu, 10 EUR kus torty!!!! Pomooooc

mamcas
20. jan 2014

@zuul Ja uz fakt odpadnem 😨 Otvorila som hned tu prvu tortu, ten darcek, hnusne je urobena, pisu ze 2,5kg a na 20,25 porci!!! a cena 49 EUR!!! Akoze babule vy s Vasimi vytvormi ste nezaplatitelne!!!

mysiatkoo
20. jan 2014

@mamcas xod do auparku na kavu... cca 2/3 kusok velkosti rezu aky mavam tam stoji 3,20E... bez potahu, bez zdobenia... no stres 😉