Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
10. feb 2013

@sisix tu 200g coko na varenie co je 52% kakaa. ja som neskusala mliecnu ani bielu ono tam treba ratat ze to ide horsie lebo uz sa nejedna o Cokoladu - pusta to viac tuku

@dada2007 neeee na cukre sak to budes mat cele biele sa toho nezbavis 😝. ja valkam na tej podlozke tuppervare tak netreba toto podsypavat nicim. Ide z toho modelovat aj robim z toho ruze vsetky na tie cokotorty len ked to drzis dlhsie v rukach makkne treba postupne robit ale normalne to uplne ztuhne ako coko

dm1
10. feb 2013

@dada2007 a este ja to spravim necham vychladnut a potom na druhy den az ono to uplne stvrdne. niekto dava do mikrovlnky na chvilku ale mne sa to neosvecilo asi som moc dlho a potom to bolo hrozne tak to nakrajam na kusky a rozpracujem v rukach. ja som s tym zatial potahovala len malu tortu - srdiecko co davam na tie cokotorty. Skor to pouzivam na ruze a ozdoby

dada2007
10. feb 2013

@dm1 jj, dakujééééééém .......vyskúšam pre nás niečo malé potiahnuť ....ma to láka 😵 😵 😵
......a Ludanice........aj ja idéééééém 😵

dm1
10. feb 2013
dm1
10. feb 2013

@dada2007 len bacha ono s tym treba robit ozaj rychlo nie je to take elasticke sak uvidis ale da sa ja z toho velmi rada robim ruze. A do Ludanic sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😵

dada2007
10. feb 2013

@dm1 😵 😵 😵 aj ja sa tešíííííím, že spoznám ďalšiu sladkú žienku 😎 😵 😵 😵

zsuzsu
10. feb 2013

@dada2007 ja som robila teraz, to hnede akoze na krabici pod dietatom je cokohmota, nemala som hnedu farbu tak som to skusila, a som max. spokojna. A ja som dala miesto kukuricneho sirupu med ako mi tu poradila aj @dajna11, a robila som ho v piatok poobede nez som isla do prace a v sobotu rano som s tym robila. A prefektne to je naozaj a bezproblemov som to rozvalkala predtym som to zohriala len v rukach ako inu hmotu, a aj chutovo bola dobra. 😉

mariann2
10. feb 2013

@zuzana92101 moje poschodovky majú 10kg, rozmery 30, 22 a 16 cm, 3xkorpus, 2xkrém

dajna11
10. feb 2013

@zsuzsu presne aj ja som bola max.spokojná,chutila ako čoko,lahko sa rozpracovala,nelepila sa ani velmi,len treba to nechať dosť v chlade,

dadka212
10. feb 2013

jéj baby dnes mi došli na mail správy z 2 e-shopov, že mám zlavy 😀

dm1
10. feb 2013

@dadka212 jejo to potesi a pochval sa ze z ktorych 😵

dadka212
10. feb 2013

@dm1 v t-fornaxe mi zvýšili zlavu na 10% a natortu mi ponúkli 5% zlavu na nákupy 🙂

reruna
10. feb 2013

Tak mám první zakázku - teda dort pro někoho, kdo není z rodiny, ale je to pro známé, kteří už viděli a chutnali moje dva dorty, prý na cenu nemám hledět a chtějí košík s 50 růžemi - tak z toho mi spadla čelist - mě trvá jedna růžička nejméně půl hodiny, no tak to teda nevím, jestli to vůbec zvládnu a kolik za to mám chtít, předpokládám, že dort bude mít tak 4 kg, ale to jen odhaduju, zkusím nadhodit 800-1000,-Kč, co myslíte?

dm1
10. feb 2013

@reruna tak to bude mat urcite viac ako 4 kg ved rataj ze ruza je najtazsi kvet na vahu myslim to mas samu hmotu.... + rucka, opletanie to mas viac ako len klasika potiahnut. Ja som robila tento kosik vo svojich zaciatkoch a ruzi tam bolo okolo 30 a mala priemer urcite okolo 24 co samo o sebe mas 3 kg len tortu 😝 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.12288...

dm1
10. feb 2013

@dadka212 tak super 🙂. aj ja mam 10% v t-fornaxe uz dlhooo a nie a nie to dvihnut hore 😀 . ale je pravda ze teraz im nejaku extra trzbu nerobim 😝. Inak kocky minule pisali ze dortosimo v cechach ma od 80 eur dopravu na slovensko zadarmo to by bolo nieco pre teba staci objednat 2 vedra SV a mas to mozno aj lacnejsie ako od nas 🙂

lussy23
10. feb 2013

@broucek2 nádherná @blcha krásny

dadka212
10. feb 2013

@dm1 no ja som mala 5% doteraz....konečne mi to dvihli...asi som ich v poslednom čase dosť otravovala 😀 jéj dík za radu dortisimo kuknem 😵

lussy23
10. feb 2013

@maya30 krásne
@rapunzel1 prekrásne

vierkasteffi
10. feb 2013

viete mi poradiť jednoduchý tvar ozdobenie marcipánovej torty na birmovku /pre chlapca / pre mna ako začiatočničku urobila som ich iba 3 v zivote vdaka

lussy23
10. feb 2013

@janula.h krásne
@katulkaaaaaa krásne
@jakelina parádna šiltovka

reruna
10. feb 2013

@dm1 aha, takže spíš těžší, a jak jsi prosím tě dělala tu ručku, já jsem dělala jeden košík, měla jsem tam různé květy, a měla jsem jen malé ručky po stranách, vyztužené drátkem, ale nedrželo to pořádně...

lussy23
10. feb 2013

@mysiatkoo krásne
@jenie123 krásnučké
@vecernicci sú krásne
@lucianas nádherné

lussy23
10. feb 2013

Tie roty snov zoženiem len v cukrárskom obchode a odkedy vychádzajú? ja viam, možno je to tu napísané, ale fakt nemá mčas to tu čítať🙂

dm1
10. feb 2013

@lussy23 su bezne v stanku a bolo prve cislo nedavno

mimcak
10. feb 2013

ahojte nmáte niečo uložené s drakom pre 9ročného chlapca NIE 3D. Jedna známa chcela odo mňa 3D draka,ale to som jej hned odmietla.Nato ja nervy nemám. Tak keby ste niečo mali rada uvítam. 😉

dm1
10. feb 2013

@reruna rucka je v pohode nemusis ani dopredu robit - spojila som si viac dratikov spolu paskou aby to bolo pevne omotala hmotu tak aby bolo z kazdej strany na vysku torty vynechane a potom ohla a zapichla do torty. Aby to dobre drzalo este som po oboch stranach pichla predtym do torty slamku a do toho vopchala ten drotik

p69majka
10. feb 2013

Pre kamarátkine dvojičky. Boli sme na "opáčky".

pristela
10. feb 2013

@dm1 jaaaj , ja by som sla kuk aj do Tn , len to by na mna uz bolo financne narocnejsie ☹ Tn mam hodinu jazdy autom + tam isto vstupne , atd... 😝 ale možno by som svojich nahovorila doma na vylet , uvidim ako bude , vsak to este sto rokov dovtedy 😀 😀 😀 😀
Doležite , že manžel je uzrozumený 😀 😀 a povedala si mu , že budes spat so mnou v manželskej ? 😀 😀 😀 😀

dm1
10. feb 2013

@pristela 😀 😀 😀 no ja davkujem postupne zatial som mu len povedala ze budem spat u teba ze v jednej posteli to radsej az neskor 😀. A tvoj manzel je uzrozumeny ze bude odsunuty z manzelskej? 😀