Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daria77
4. jún 2011

@zuzana124 krásna tortička (ako samozrejme aj všetky ostatné od týchto šikovných dievčeniec)),chcem sa spýtať,že ako si robila tú sviečku,či je to z punčoviny ,alebo z niečoho iného 🙂 Ďakujem

ikula2
4. jún 2011

@eliska22 super farebna kombinacia a cinka pekny napad 😉
@mrka2 hlavu hore, chapem ako sa citis a teda 30 tort to uz nie si ziadna zaciatocnicka 😵 ale proficka 😉

fukylove
4. jún 2011

@mrka2 - ja som tiez tak trosku sekla s pecenim na zakazky... teda upeciem, ale iba sem tam a vyberam si komu... ja mam rada, ked niekto chce torticku aby mi aspon ukazal co si asi predstavuje... no vzdy upozornim, ze nekopirujem, tj pokusim sa priblizit ak to vyslovene vyzaduju, ale nikdy to nebude rovnake... ved ja ani dve svoje torty neviem urobit rovnake 🙂

fukylove
4. jún 2011

@daria77 sviecka sa dobre robi aj tak, ze obalis taku tu oblatkovu tycinku... neviem ako sa to presne vola... 🙂 zeby trubicka? taka s naplnou 🙂 prepac, dnes pracujem od rana a tak mi to uz nemysli 😀

daria77
4. jún 2011

@fukylove ďakujem,síce rozmýšľam,ža akú tyčinku,ale veď nato prídem,teda dúfam,že hej 😀
inak dnes som na teba myslela,robím tie kačičky-teda skúšam,čo si robila pred mesiacom a si mi aj poradila,že ako to mám robiť,že to išlo raz dva......ešte len som ich naplnila,lebo sa mi zgrcol parižák( prvý krát) ☹ ,takže som musela improvizovať,parižsky som opravila,len bol nejaký riedky,tak som z neho spravila nový druh plnky 😅.popridávala som nejaké veci....,takže sa Ti mohlo aj štikútať,ako som ťa spomínala,že aké krásne kačky si urobila a to moje ufo sa ešte teda kačke nepodobá ,ale dúfam ,že bude,manželík len chodil,že,čo to bude,lietajúci tanier?? 😀

zuzana124
4. jún 2011

@daria77 ďakujem 🙂 sviečku som robila tak že som do marcipánu obalila trubičku, našla som nejaký postup ak Ti to pomôže http://www.tortyodmamy.sk/content/postup-na-svi...

zuzana124
4. jún 2011

@mrka2 ďakujem 🙂

daria77
4. jún 2011

@zuzana124 ďakujem moc,takže už viem 🙂
samozrejme,že pomôže 🙂 ,ďakujem

fukylove
4. jún 2011

@daria77 - taketo som myslela 😀 http://www.fv-cafe.cz/katalog-zbozi/susenky-opl...
a neboj - kacicka bude... len ta teta plnka si mala trosku vstupit do svedomia.. ja som robila velku spodok s orechovou plnkou a vrch s trasenym 🙂

fukylove
4. jún 2011

@daria77 - som sa trosku omeskala 🙂 🙂 🙂 a fakt prepac, ze sa vyjadrujem ako blbec.. uz mi to dnes nemysli... 😉

paja.o
4. jún 2011

@yamahafazer já teda používám jen mléčný marcipán, MMF mi nechutná a kupované hmoty jsem zatím nezkoušela ... je to dražší, ne?
A ty květy na drátkách mě teda taky fascinují!!! Je to nádhera ... asi někdy brzo objednám drátky a taky něco vyzkouším. Akorát mi chybí i ty vykrajovačky, nemám doma skoro nic 😝 🙂

@alti branky jsem dělala podle tohoto návodu http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&... Je to docela jednoduché, jen jsem je teda dělala postupně, na etapy. Takže jsem udělala kousek výpletu a nechala zaschnout, aby se mi branky nerozlepily, kdy budu dávat další části výpletu 🙂

kvojtanikova
4. jún 2011

@daducha mnaaaam a aj bola dobra. Vsetci obdivovali tie mini-mrkvy a karfioly, dedo bol nadseny z Renaultovej pisulky🙂 Babka skoro spadla z noh, ze za 55 rokov este v zivote taku tortu nevidela.

alti
4. jún 2011

@paja.o děkuji za link skvělý návod vyzkouším. 😉

daria77
4. jún 2011

@fukylove ,ďakujem,to nevadí,že si sa omeškala,ale poradila si a to je hlavné,ďakujem 🙂 neboj,vyjadruješ sa dobre ,ja som dnes nejako mimo,teta plnka potvorská 😒 ,do toho ešte deťúrence choré a roboty vyše hlavy ,že neviem,čo skôr a všetko sa mi to... ☹ale ,veď čo ,noc predo mnou,do rána času dosť 😀

kaleilah
4. jún 2011

ahoj holky, dělala jste některá popelník? poradíte jak na to?

mrka2
4. jún 2011

@ikula2 no veru, ja som uz profik,ako sa patri! 😀 aaa skoda reci... 😝
@fukylove presne tak, tiez neviem urobit 2 rovnake... a ani by ma to nebavilo robit stale rovnake torty.. 😝 no a vyberat si komu upiect...no tak to neviem neviem,ked ja mam tych ludi rada,lebo to su vsetko moji priatelia,no ale aj tak.. posielat mi linky na nejake kamosky,co suuuuper nadherne prekrasne torty pecu,nech sa priucim...no tak to ma teda poburilo! tss co ja som nejake becko,ci co? 😀 😀 😀

jajuuus
4. jún 2011

len som polajkovala - no nádhera zas! 😵 dočítam neskôr 😉 zajtra dorábam poslednú objednávku... moja včerajšia

lusil2005
5. jún 2011

@jajuuus tak taaaaa je nadherna! super napad ta torticka a tie farby k tomu menu... fakt nadhera! 😵 😵 😵

ada9557
5. jún 2011

@lenocka23 krásna tortička.ako si robila ten čoko mmf?ja viem že ste to tu teraz niekde písali ale dlhšie som tu nebola a tu sa toľko toho popísalo.Dakujem 😵 😵 😵

katulkaaaaaa
5. jún 2011

@jakelina @lussy23 @mrka2 @lusil2005 dakujem baby aj vam ostatnym kazde paci sa mi taaak potesilo,torta sa pacila,aj chutila,len sa v tom teple ako prasiatko potilo 😀 zrejme to sposobil olej,neviem
chcem sa spytat ste pisali o mliecnom marcipane,ten som este neskusala na TOM som nasla recept 6lyzic cukru+6 lyzic sus.mlieka+jedno bielko...skusala ste to takto niektora?sa mi zda strasne malo tej hmoty,vide to na celu tortu?alebo aky recept mate vy odskusani?dakujem za kazdu radu...mojej dcerke potah z mmf nechuti a tento mesiac ma narodeniny tak by som jej rada spravila nieco co aj ona bude jest 😉

lussy23
5. jún 2011

@fukylove - nádhera, naozaj nechápem ako tie bábiky robíte 😲
@eliska22 - peknučká tortička
@zuzana124 - veľmi peknučká

lussy23
5. jún 2011

@jajuuus - krásnučká

mrka2
5. jún 2011

@katulkaaaaaa ja by som so surovym bielkom nerobila marcipan 😝 ja robim tento, uz som tu par krat davala nan odkaz http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18990 🙂

cicimotinka
5. jún 2011

@jajuuus tak táto je na milión percent podľa môjho gusta... jemná žlto-zelená a ten nápad prikryť lístkom miesto perinky pri mene Lesanka je dokonalosť sama... 😎

gumkacka1
5. jún 2011

tu je moja torta z cokohmoty, no hruuuuuuza 😒

dadka212
5. jún 2011

ahojte, skúšala som čokotransfer, išlo to fajn, len mi deti pomáhali, som si ju predstavovala inak...ale je to pre moju dcérku a tej sa páči takže keď je ona spokojná tak aj ja 😎

jakelina
5. jún 2011

@mrka2 nejsi žádné béčko. 😀 😉

Já až upeču 30 dort, tak si budu pískat.

Ani se mi teď nechce nic péct, protože malujeme a v tom horku bléééé, to raději sedím u bazénu a chvilku odpočívám. Musím taky trochu krotit chutě, pořád jím sladké a už jsem vykrmená jak prasátko. V červenci jdeme na svatbu a nic neobleču, tak bych měla trochu shodit. Jinak mě za chvilku začnou pouštět v autobuse sednou, protože si budou myslet, že jsem těhotná. 😀 😀

katulkaaaaaa
5. jún 2011

@mrka2 dakujeem ulozila som a v tyzdni vyskusam 😉

vinka
5. jún 2011

Ahojte baby-.Ako sa robí tá parížska šlahačka? 😕 Tá čo sa uvarí s čokoládou a na druhý den vyšlahá.Len neviem aká čokoláda sa tam dáva.

mrka2
5. jún 2011

@vinka ano,to je ta, cokoladu si daj aku chces. mozes aj ladove gastany, kofolu,milku, alebo aku chces. aj na varenie. ale neviem kolko, ja som dala od oka 😀 ale ja som robila len 2x a aj to prvykrat sa mi nevyslahala 😝