Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
26. jún 2011

Mario ved ma prekrásne torty.No s priemerom 27 tak 3 kila musí mať.A za 20 eur by som to asi tiež nerobila. 😕

alicc
26. jún 2011

@lussy23 tak tu je zblizka, ja viem nie je to nic moc ale bola urobena za pol hodiny a mala mi pritom revala za chrbtom,idu jej zuby tak je mrzuta jak fras a je to moja upne prva postavicka

katy1979
26. jún 2011

@alicc ake nic moc vsak postavicka je pekna.
to poznam s tym revom za chrbom. ci robenie torty metlicky v jednej ruke a dieta v druhej. vcera som si ho takto vyhodila v nosici na chrbat a valkali sme potahovku a potahovali spolu. ked to inac nejde tak to inac nejde.

alicc
26. jún 2011

@katy1979 to s tym nosicom poznam, tiez to praktizujem,niekedy by som inak ani nenavarila 😉 a dakujem za pochvalu 🙂

mrka2
26. jún 2011

ahojte, tak to vas obdivujem,ze dokazete robit popri detoch... ja musim len ked mala spi, inak by sa veru nedalo 😝
pridavam svoju dnesnu . je robena podla jedneho obrazku Hello Kitty,ktoru mi pani poslala,ze chce nieco take,ale pre chlapca a Noddyho 🙂

dm1
26. jún 2011

@mrka2 krasna!!! ja tiez potahujem a modelujem len ked maly spi pripadne idu s tatom von inak nehrozi pri nom by som nic neurobila

katy1979
26. jún 2011

@mrka2 tak tiez robim vacsinou ked spi. co v nasom pripade znamena v hlbokej noci kedze to dieta snad nebude nikdy spat tak ako sa ma. cez denny spanok som rada ze vobec vymiesam na korpusy a stihnem to hodit do truby. popripade ak ma v pohode naladu tak si krem urobim. teraz som to prvykrat riskla a potiahla ked boli obaja chalani doma a hore. takze kym som sa otocila pre vyvalkanu potahovku tak na nej valkal ten starsí 😀 skoro ma drblo ale prezila to bez ujmy na zdraví. stacilo mi ze som to zdobila v noci. takto som mala lepsi pocit ze uz aspon to mam hotove.

yamahafazer
27. jún 2011

@cigaretka5 a aka bude ta torta vnutri?lebo ovocie a slahacky tvarohy vidu cenovo drahsie,ale ani klasika nevide tak malo lebo ja nepeciem teda na kg,ale ked si zratam vsetok material plus robota tak to vide viac a ona nevies ci robi MMF alebo kupuje hmotu?lebo ja pouzivam kupovanu WI

yamahafazer
27. jún 2011

no ja teda peciem aj s malou ked ju nema kto postrazit ked muz neni doma alebo ked mam toho ozaj vela tak mi ju moji rodicia postrazia,ale niekedy sa tak pekne prehra len tie slane jej nedaju pokoj ked robim to mi chodi kradnut salamu 😀 a pri sladkych zas ona rada tiez modeluje a to mi uz znicila dve kostice a aj kvetinku akurat tu strednu malu na pruzinke co najviac vyuzivam 😒
chcem ist robit hlavu kona mojmu tatovi k meniam a rozmyslam aky krem vyskusam ja najracej prenas skusam kremy 😀

mizulienka
27. jún 2011

@mrka2 je krasna, ako prosim ta robis tie zatocene srandicky?

tica
27. jún 2011

dobré ránko prajem
@cigaretka5 no mne to vychadza u mňa je to normalna cena ta torta bude mať zhruba 3kg x 7eur tak to vychadza 😉
nie každy berie 10 eur za kg
@alicc krásna postavička aj ja chcem aby moja prvá dopadla tak krásne 😉
@mrka2 tortička krásna farebná super nápad :D

a inak ja sa tiež pripájam ku mamičkam ktore robia ked detičky spia takže ponociach 😉 niekedy mi ho zoberu svokrovci keď mam toho veľa

reruna
27. jún 2011

@tica a vyplatí se ti to vůbec dělat za tu cenu? já když si vzpomenu, kolik času se nad tím stráví, zvlášť když to člověk dělá pro druhé a chce, aby to bylo pěkné.... za takovou cenu to chápu pro přátele, ale pro cizí bych za to nepekla. No ale je zas fakt, že mě to všechno moc dlouho trvá, profík to má určitě hotové za polovinu času 😅
@cigaretka5 krásné dorty má ta paní, ale fakt se divím té ceně, tolik pomůcek co má - ty taky nejsou právě levné

mizulienka
27. jún 2011

baby teraz uz by mala @monika123 otvorit obchod, ze?neviete niekto nieco nove? potrebovala by somnieco objdnat 😀

jakelina
27. jún 2011

@mrka2 dort je úžasný, hezky veselý. 😉

dadka212
27. jún 2011

@mizulienka presne na ňu som myslela 😀
@mrka2 ty robíš prekrásne postavičky 😵

tica
27. jún 2011

@reruna tak torty do 3kg sa mi veľmi nevyplatia ale tak tu je konkurencia veľká a ja som len začiatočnička tak niejako začinať musim a tu je to taka zlata stredna cesta ceny tort

alti
27. jún 2011

Ahojky holky, tak já peču jen příležitostně a to taky když prcek spí nebo je v opatrování rodinky. 🙂 S jeho pomocí bych to vzdala na to nemám nervy 😀 i když on by hrozně rád pomáhal!
Tento víkend jsem dělala 2 slané řezy pro švagra a kamarádku k narozeninám a moc chutnala a práce byla minimální oproti pečeným dortám jen jsem už asi na hlavu protože mám pocit, že všechno co teď doma dělám musí "nazdobit" a rodinka se mi už směje! 🙂
Jinak pochvala všem šikulkám - dortičky zase výstavní, nádherné !!!!! 😵

jakelina
27. jún 2011

Já něco malého udělám i když je malý vzůru, ale musím mít všechno uprostřed stolu a dělat jenom nějaké drobnosti, co třeba potřebuju nechat vyschnout. Jinak mi to bere a na co dosáhne ukořistí a už nechce bez řevu pustit. 😀 😀 Peču a krémuju i s ním, to je hodný a baví ho dívat se na to jak šlehám těsto. 😉 Potahování a dodělávání celého dortu nechávám na dobu když už spí. 😉

lawli
27. jún 2011

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 presne takto do bodky to vyzerá aj u nás keď robím tortičku..... 😵

mrka2
27. jún 2011

ahojte,dakujem vam za liky 😵 @mizulienka to je to najjednoduchsie,co moze byt, len si urobis take pruzky z hmoty a len stocis 🙂

bici
27. jún 2011

ahojte...pridavam svoju prvu na krstiny.......stále iba skúšam

lussy23
27. jún 2011

@alicc - nádherná je. neverím, že prvá =DDDD
@mrka2 - nááááááádherná
@alti - krásna tortička
@bici - prekrásna tortička

lussy23
27. jún 2011

@miminkad - krásna torta @zuzana124 - náherná torta @andriss23 -- krásnučké @katy1979 - jej milučké krásnučké
Tu su moje najnovšie torty. Som smutná, lebo vždy s ami pri nich niečo stane. Napríklad pri to msrdiečku sa mi otrhli hlavičky a uško pri myškách, musela som to zakryť. to bola moja domáca príprava na skúšky. To malé srdiečko je už naostro, na skúškach a lienka je pre neter.

lussy23
27. jún 2011
katulkaaaaaa
27. jún 2011

ahojte prosim vas baby robim tortu na zajtra musela som dopiect korpus este jeden zdalo sa mi to nizke,nevadi ked hned dnes naplnim?a krem robim klasika falosni parrizsky krem...vzdy si ho robim vecer a rano slaham s maslom...ale vcera som nemala doma na to veci spravila som si ho rano,ked ho vyslaham s maslom tak za hodku ked vychladne stane sa nieco?je to torta na poslednu chvilku.... 😒

miminkad
27. jún 2011

@lussy23 dakujem,aj tvoje su nadherne.ja sa zatial len ucim

mrka2
27. jún 2011

@lussy23 super, no vidis,ako ti to pekne ide 😉
@katulkaaaaaa ja tak bezne plnim den skor,alebo aj dva - v noci naplnim a na druhy den potahujem,ked je poriadne vychladena. nic sa nestane,neboj. 🙂

lussy23
27. jún 2011

@mrka2 @miminkad - ďakujem

lussy23
27. jún 2011

Ešte by so msa chcela opýtať, keď modelujete postavičky, ako maľujete a modelujete hlavičky, aby sa vám nedeformovali?

vinka
27. jún 2011

@lussy23 ja ked mám postavičku hotovú tak ju malujem a nechám tak vyschnúť.A spojená je špáradlom. 😉