Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikanika28
11. mar 2010

jo..a este som sa chcela spytat, ktory korpus je pre vas ten oblubeny a naj? Mne sa docela pozdava ten mramorovy...mate s nim skusenost?

henikav1
11. mar 2010

nikanika, ja kupujem farby "kovandovi "v sacku, maju ich bezne v supermarketoch a stoja par centov. Ak planujes robit castejsie, mozes si objednat aj gelovky z internetovych obchodov, mas to doma do dvoch dni.
No a lupienky na ruzicky som si doteraz vykrajovala stamperlikom, teraz uz mam obycajne okruhle vykrajovacky

hejdita
11. mar 2010

no a ja robim ruzicky tak ze si narobim kulocky a pekne ich vytvarujem od najmensej po najvacsiu a prikladam jednu za druhou 😅 no ziaden extra dobry postup 😅 ale ak sa pozries na tortyodmamy sk tak tam su fotopostupy a aj na ruzicky pekne rozrobene lupienok polupienku a najlepsie som sa naucila najsok na plasteline 🙂

hejdita
11. mar 2010

alebo urob mramorovy potah penke ruzovo modry to moze vyzerat dobre 😉 no a ozdoby uz potom zvlast modre a zvlast ruzove 😵

sofi07
11. mar 2010

nikanika, ja tiez robim ruzicky len s obycajnou okruhlou vykrajovackou, nic specialne k tomu nepotrebujes. ja robim podla tohto postupu http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16997
mramorovy korpus je fajn, mne chuti.ja tiez prekrajujem na dvakrat.
lenka, Lucas nema chybu, je roztomily, maly frajer 🙂
neurologia, pridala som taknenapadne nejake dalsie 😀, tie posledne dva su ozdobene takymi zbytkami WI 😉

hejdita
11. mar 2010

z tej MMF (marsmalow hmota) sa pekne tvaruje alionuska je v tom veeeelmi sikovna 😉 a barvy tie sa daju zohnat v drogeriach bezne ....... aspon myslim 😅 a cukriky si mozes nafarbit ako chces .....alebo rozdelit farebne a potom robit skusat treba 🙂

hejdita
11. mar 2010

sofi 😲 😲 😲 take krasne si fakt borka 😉 😀 ja by som potrebovala tie pernicky velke asi ako tortu aby som tam nieco skusila namalovat 😀 😀 😀 😀 a to mas aku spicku ???? priemer 1mm alebo su aj mensie???? 😕

sofi07
11. mar 2010

vinak, na teba som zabudla, paraaaaaadne prsia sa ti podarili, podprsenka je akurat 😀 , manzelovi sa pacili? 😉 dobre sa ti tentokrat robilo? akurat by som ti poradila, ak mozem, vyvalkat ten potah na hrubsie, aby ti zakryl nerovnosti.

sofi07
11. mar 2010

dik, hejdi, ale stale sa len ucim. som si urobila kornutik z takeho pevnejsieho celofanu a manikurovymi noznickami odstrihla koncek.

sofi07
11. mar 2010

hejdi, ten levik je patchwork, kdeze by som toja dokazala nakreslit, ja neviem kreslit 😀

anibas
11. mar 2010

idem vás chváliť dievčatá :

vinka - na 1x super , ja nemám odvahu iný tvar ako kruh alebo štvorec

hejdi : tiež si trúfaš na klobúk 😨 😨 , a miešať čiernu farbu držím palce, ja som z farbenia už chorá

sofi : prekrásne, jemná práca - ako inak u teba, ty máš ručičky chirurga 😵 😵 😵

lenka - wau - privysoká laťka tá svadobná torta, nafoť postup prosím

hejdi- no vyskúšam tvojr rezanie torty nitkou, vravíš že aj tri kusy budú ?

ali - ako stíhaš pri 2 malililnkých deťoch upiecť 4 torty 😨 😨 😨 😨

henikav1
11. mar 2010

anibas a ja? 😖
😀 😀 😀

anibas
11. mar 2010

no heni 😅 prepáč !!!!

podľa teba som skúšala čokohmotu - tiež si ju mala takú olejovú, skúšala som bielu aj tmavú,

anibas
11. mar 2010

Heni v akom si ty vlastne štáte a kde cestuješ a kto ti posiela veci z e- shopoch ? ked sa môžem pýtať 🤐

henikav1
11. mar 2010

anibas, bola taka mastna a ruky som mala uplne hnede od cokolady, ale pracovalo sa mi s nou dobre, len treba pracovat vtedy ked ma dobru teplotu, inac je bud velmi tuha, alebo velmi tekuta

zijem v belgicku, ale objednavam z e shopov normalne z sk, su ochotni mi posielat aj sem, ale vacsinou to riesim tak ze to dam poslat niekomu z rodiny, napriklad manzelovi, alebo mame a manzel mi to vzdy donesie ked sa stretneme v Prahe.

nikanika28
11. mar 2010

Heidita...mramorovy potah??? to je aky, to este neovladam 😀 . Budem rada, ked sa mi podari to rozdelit na dve casti 😅 . Inac som bola pozerat tie cukriky no a utrela som hubu ☹ , nikde som ich nezohnala, vsade mali len JOJO cukriky...treba ist na ne do Lidlu, tam ich maju??? 😨
K tym ruzickam...tie lupienky ako prilepujete? vodou, ci medom, ci vajcovym bielkom? alebo niecim uplne inym? 😅 😅
A pozerala som vase albumceky...kraaasne torticky mate, ste naozaj sikulky 😵 😵 ...Sofi..NO COMMENT...pernicky su neskutocneee 😵

henikav1
11. mar 2010

nikanika, vacsinou staci priliepat vodou tie lupienky

anibas
11. mar 2010

dievčatá - toto sa fak oplatí vidieť do konca !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨

https://www.youtube.com/watch?v=K_IpaRl_rkc
hejdita
11. mar 2010

nikanika to stacia aj JOJO marsmalow aj ja z nich robim pretoze sa mi nechce az do lidlu a ked spocitam dve balenia tak to vide sul nul na stejno 🙂 no a ja si ich rezem na biele a ruzove ruzove ruzove sa daju v pohode prefarbit a ak chcem ruzovu tak tato je pekne jemna....
mramor to si urobis modru a ruzovu hmotu a zmotas do copu a vyvalkas je to jednoduche.....a splni to tvoje poziadavky pre dceru a syna aby to nemrzelo a modro ruzova je pekna....este ked tak pridaj do ruzovej troska cervenej pretoze ta ruzova je po vypracovanim s cukrom taka velmi pastelova
lupienky vodou prilepujem ak je potreba ze si to pracovala s moooc skrobovimi rukami inak ak mas potrete ruky 100% tukom tak nemusis to sa chytne samo....aspon mne to tak chytaaa

anibas tri kusy takze dva krat plnena 😀 v pohode 😉 s nitkou to ide raz dva len musi byt pevna a tenka lebo skusala som s hrubsou takym akoby spagatikom a to mi potrhalo cesto este ze to bolo len na doma ale od tej doby pouzivam nitku a som spokojena pekny rovny rez 😉

cessy
11. mar 2010

ahojte, ja som prave potiahla moje druhe prsia a vecer dokoncim.....
vinka krasna jemna plet bez opalenia.... 😀 ako sa to pacilo muzovi??

nikanika28
11. mar 2010

Baby, ste zlate, dakujem za odpovede, usetrili ste mi tym kopu casu, nemusim vyhladavat na nete... 😵 Klarku som vyexpedovala na balkon a uz spinka...tak idem cosi postudovat este, nech nevyzeram za nesiku 😀 .
A chcela som sa este spytat na krem....ktory mate osvedceny? Nejaky maslovo pudingovy, ci ten parizsky..?

nikanika28
11. mar 2010

heidita, asi nebudem riskovat ten mramorovy potah 😅

anibas
11. mar 2010

pudingový tečie pozor, radšej maslový alebo robia aj falošný parížsky ale ja neviem recept, skôs hľadať na torty od mamy

nikanika28
11. mar 2010

ups..a ja Ti stale komolim meno .... 😅 hejdita.. 🤐 🙂 .
Kupila som inac praskove farby v drogerii DETECHA...ine nemali 😝 ..a mam farby - zelena, cervena, oranzova, zlta....takze netusim, ako vytvorim tu modru 🙄 ...a ako sa s nimi vlastne pracuje 😨 Farba sa prida do hotovej hmoty?

hejdita
11. mar 2010

nikanika ako len chces nieje to nic tazke 😀

a vysledok moze byt treba takyto 😉 len teda namiesto bielej by bola modra 😉

ja robim cokoladovy krem nam chutna len teda neviem ci to nieje nahodou ten parizsky 🙂 ja ho mam opisany ale uz neviem odkial takze asi tak no.....

hejdita
11. mar 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=v-tvare-srdca/srdc... 😅 som zabudla vlozit 😀

no ja som si ani nevsimla ze mi komolis nick 😀 😀 😀 😀 😀 🙄 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😀 😀 😀 😀

vinka
11. mar 2010

baby som sa chcela opýtať ako robíte spodok na torte.ja to mám tam také nepekné a neviem čo mám s tym robiť 😖

sofi07
11. mar 2010

vinka, skus si vyvalkat hmotu, vyrez si z toho pasik siroky cca 2cm, alebo gulocky urob...

hejdita
11. mar 2010

hej pasikom sa poriesi veeela veciii 😀 alebo gulocky 😉 alebo ked to mas len na jednej strane (treba ja som si blbo ustrihla hmotu pretoze som to rychlo potrebovala .....som sa bala ze sa mi potrha pretoze som to mala na podnose a utisovala som syna pretoze bolo vsetkym zle od zaludka len mne nie tak aby mi to dlho tam nestalo a hlavne koly tomu aby sa mi to nepotrhalo lebo som to mala vyvalane na 2mm) tak som to mala take nepekne vyliezala plnka ....tak som cez to hodila este kus zltej.....akokeby tej zgrcenej latky a bolo po probleme....este deda mi to prasklo na boku ale bola to mala nepodstatna dierocka oproti tomu spodku 😝 😀 😀 😀

vinka
11. mar 2010

hej pásik alebo gulky ma napadli.lenže stále sa mi nebude chcieť válať gulky. 😀 A Ali má tak krásne torty na spodku.tak ma zaujíma ako nato.či zahnúť pod spodok alebo čo. 😕
Baby a ako zafarbiť tie cici aby boli prírodnejšie?nie ako vápenka? 😀 😀