Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
27. jan 2012

@abriela ja tieto rubino používam, alebo americké cukríky a každé cukríky sú iné a každé potrebujú inú dávku cukru, z tých amerických sa mi zdá, že je to MMF také pružnejšie a z tých rubino mi to lepšie všetko tuhne a s tými treba pracovať rýchlejšie 😉

vera_vila
27. jan 2012

@anibas já právě nechci kupovanou, chci udělat čokoplastelínu doma sama... Je to na dortík jen pro kamaráda, tak se mi nechce investovat spoustu peněz do čokohmoty kupované... Spíš je to jen takový zkušební dortík, protože nemá rád marcipán a na polévaný čokoládový si netroufám, tak to chci zkusit, jestli to bude mít úspěch...

eliska22
27. jan 2012

@mizulienka ja vždy pre kontrolu parížáku otočím hrniec a keď šľahačka drží ako fras tak je hotovo 🙂

mariann2
27. jan 2012

@anibas nerobí sa ťažko, veľmi som sa toho bála, ale bolo to v pohode, už som si to nacvičila a už aj viem, ako budem robiť o mesiac 3D psa 🙂 a vážilo 4 kg
@jakelina @abriela je to čokohmota, ja ju miešam s PDT, lebo s čistou sa mi zle poťahuje a natierala som ju ešte hnedou gélovkou s alkoholom, aby malo taký správny lesklý, opečený vzhľad 🙂

vinka
27. jan 2012

@anibas 😀 😀 😀 😀 😀 že nočnej služby.Jak z pohotovosti 😀 😀 😀 😀 😀 Práve tá cars ma štvala bo som chcela potiahnúť pieskovo a som tehlovú urobila.Joj som bola zúriva.tak som musela preinštalovať aj fantáziu 😀 😀 😀 😀 😀 baby dakujem,že sa Vám pačia moje torty.Som sa aj natrápila.Ale mám z nich radosť 😀

mariann2
27. jan 2012

@vera_vila ja robím čokohmotu z 200g čokolády z lidla a po roztopení do nej pridávam 4lyžice kukuričného sirupu, s čistou sa mi zle poťahovalo, tak ju hneď po urobení zmiešam s PDT a robí sa s ňou výborne, krásne vonia za čokoládou a farbím je aj na čierno, potom nespotrebujem veľa čiernej farby

vera_vila
27. jan 2012

@mariann2 jj, podobný recept mám, jen čokoláda nebo čokoládová poleva v peckách a k tomu kukuřičný sirup, případně sirup a glukozu... PDT nemám ☹, musela bych objednat... Takže tmavá se dá krásně nabarvit gelovkama na černo? Super! Takže bílá asi půjde taky na červeno dobře, co? Musím udělat červeno-černé logo na ten dortík, tak přemýšlím jak, protože se mi nechce míchat čokohmotu s potahovkou, ale v nejhorším případě bych to tak nějak udělat musela... Děkuji...

vinka
27. jan 2012

@mariann2 zabitá torta.A tá zelenina.Mám pocit,že je to ozajstná kukurica.jak dokážeš tak krásnu kukuricu vyrobiť? 😕 😕 😕 😕

lucula73
27. jan 2012

@yamahafazer ano bola na drese ale to boli len dva platy piškoty a v strede tá šľahačka a my sme to za hodinu zjedli,takže som to ani nestihla upratať 🙂

mariann2
27. jan 2012

ďakujem kočky za pochvaly, veľmi si to vážim
@vinka kukurica je žltá gulička, stlačená do trojuholníka a trochu sploštená, to bolo šup, šup 😉

mariann2
27. jan 2012

@vera_vila bielu čokohmotu som ešte neskúšala, tak ti neporadím, a s akou poťahovkou robíš?

alenv
27. jan 2012

@mariann2 no to je krása

zuba
27. jan 2012

Tak dobojované - mala som na ňu málo času a do toho kopec iných vecí a všetko čo sa dalo sa kazilo, ale podarilo sa 😉

alenv
27. jan 2012

@jakelina jéé ta je nádherná

mima1311
27. jan 2012

ahojte , tak som akurat dorobila svoju prvu 3 D 😀 , vam poviem , ze som sa zariekala ze uz nikdy viac 😀 , boli pri mne hadam vsetci sväty , robila som z cokoMMF , ale teda 😖 nic moc , este potah na mesec OK ale potom , ked som zacala robit vrch nazbierkany , zacalo sa to drobit a lamat sa ...tak som to zakamuflovala kvetmi 😝 ...idem vas tu docitat a pokochat sa vasimi vytvormi , to je iny level oproti mne 😀

mima1311
27. jan 2012

no , uz vidno ze som KO , som zabudla torticku 😀

mariann2
27. jan 2012

@mima1311 krásny mešec, kvety akoby tam mali byť, vôbec nevidno, že niečo maskujú 🙂

lucula73
27. jan 2012

@vejinka ja som ho robila iba raz.......ale kočky ho tu robievajú dosť často,ale myslím,že korpus nemusíš kropiť ani potierať vobec ničím,to ovocie ti to zmáča až až....a banany neviem,však vyskúšajte 😉

mima1311
27. jan 2012

@mariann2 dakujem , som sa pri nej zapotila , keby ze mi neni luto roboty a casu , tak ju prastim do kosa 😀

lucula73
27. jan 2012

@mariann2 dokonalé prasiatko,dala by som si 🙂
a tú čokohmotu čo si tu spomínala,s akým množstvom pdt zmiešavaš?lebo mne sa tiež strašne zle poťahovalo,vlastne som to ani nepotiahla nakoniec,len ozdoby...
@pristela tak ten vankúšik je taký krásny,sviežy,veľmi veľmi sa mi páči 🙂

yamahafazer
28. jan 2012

@lucula73 jaj to bolo len pre vas,lebo ono su tieto slahackove haklive ked takto stoja tak sa to zacne topit ja racej vsetko hned ako naplnim supnem do chladnicky nech to co najlepsie zatuhne

ja buntosim od 5 uz varim vajcia co idem robit slanu poschodovu tortu

yamahafazer
28. jan 2012

@mariann2 to prasa je perfektne 🙂

yamahafazer
28. jan 2012

@mima1311 super sa ti podaril na to,ze sa nedaril a aj kvetinky krasne

yamahafazer
28. jan 2012

@dm1
@pristela je to teda sila ako uz klamu ,ale my mozme dosvedcit,ze teba pozname 🙂 keby nieco neboj teba nevyhodia inak mojej mame co som minule ukazovala tie torty co su tam tak uz tam bola aj ta tvoja cokoladova tak hned hovori,ze tato je aka pekna 🙂 -Stou babikou musela byt ina makacka som to vcera zbadala vecer ked som citala aj o tom vyluceni a ak by nahodou nevyhrala tak sa urcite umiestni.Ale minule ked bola zimna tematika a hlasovali tam baby tak sa tiez stazovali,ze tam niektorym hlasaju niaky co su len teraz prihlaseny tak sa im to tiez nepacilo.

mima1311
28. jan 2012

@yamahafazer dakujem , vcera som z nej bola na mraky , teraz sa na nu chodim divat do chladnicky ? 😀

maya30
28. jan 2012

ahojte pridavam svoju vcerajsiu "torticku", je pre svokru dnes oslavuje 60....velmi pekne dakujem za rady, hlavne co sa vystuzenia tyka, to bolo raz-dva a aj ten mascarpone krem sa nakoniec vydaril, so stuzovacom pekne stuhol. Nechapem ako mozte mat tak krasne zacistene spodky, ja to musim zakazdym zamaskovat - prezradte mi daky trik 😀 no a ten patchwork by bol krajsi keby som mala nozik na marcipan (uz mam objednany) takto mi len vyrezavanie tych sluciek trvalo 4 hodiny 😝 Inak celkova vaha 6,8 kg aj s preglejkou 😕

maya30
28. jan 2012

jaaj a este som sa chcela spytat ci tam mozem este vyrezat cislo 60, manzel na tom trva 😀 😝 ale neviem ci sa to tam hodi...

mailli
28. jan 2012

tak jedna včerejší ke 3. narozeninám... krém jsem zkoušela tvarohový a na něj jsem dala maliny... poprvé jsem měla chuť si taky dát, a ne málo 😀 osobně maliny miluju!

mizulienka
28. jan 2012

dobre ranko, tak konecne moje posledne, pekny vikend vam vsetkym prajem, nemam vas docitane, tak skusim cez vikend 😉

vecernicci
28. jan 2012

@maya30 ty spodky můžeš zamaskovat krajkou, nebo páskem hmoty a obtiskneš do něj cokoli pěkného a tu 60 bych tam dala bílou na to prostřední poschodí, tam pěkně vynikne 😉
Jinak včera večerjsem dělalaten kamion volvo a vůbec nic se mi nedařilo, přešvihla jsem váhu o jednou tolik, ale je to pro kámošku, tak to bude mít grátis😉 stydím se i sem dát fotku, fakt jsem z toho nějaká rozladěná a to mě ještě čeká ta přepěťová ochrana, tu musím mít vymakanou, když je přo ředitele firmy :-/