Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petaba
24. mar 2010

heni ďakujem za skúšku ;) uvidím ako to zajtra porobím, no snáď vydrzí a nevybuchne :DDD Dnes som bola cvičiť (zumba) tak ani nevím, takže idem do hajan... aby som zajtra vládala... keďže mám na piatok urobiť 4 torty.... uff ale teším sa 🙂 Dobrú noc ... zzz

llumka
24. mar 2010

ahojte sikulky,pravidelne vas citam.ste moje sikovnice 😉
zajtra zacnem piect na sobotu tortu pre moju tetu,chcela by som spravit okruhlu bonbonieru.

mramorovy korpus- orechovy krem myslite ze je to dobra kombinacia?a aky lekvar mam dat?ci nejake ovocie rasej niee vsak? 😅

leni,chcem ta poprosit posli mi recept na ten vrch bonboniery tusim ze si robila z medovnika

baby nemate nejaky dobry recept na orechovy krem?nedavno som videla v TOM a teraz nemozem najst ani za svet 😠 😠 😠

llumka
24. mar 2010

rasej - radsej

henikav1
25. mar 2010

mam dobru orechovocokoladovu plnku:

3vajcia+15dkg cukru vyslahat nad parou
ked vychladne primiesat
25dkg maslo
2 dkg kakao
5dkg mlete orechy
2PL rumu

llumka
25. mar 2010

henikav - dakujem urcite to skusim,a cukor krystalovy 😅 ?

henikav1
25. mar 2010

ano, ja som dala krystalovy a rozpustil sa kym som to slahala
okrem toho pod tento krem zvyknem dat dzem, mlete orechy a polejem trosku rumom a az na to dam krem a je to mnam

llumka
25. mar 2010

aky lekvar by si odporucila?

baby aku hrubku davate krem do korpusu?

vinka
25. mar 2010

No ja tak asi centimeter 😉

vinka
25. mar 2010

Baby a nemáte recept na barana velkonočného? 😕

henikav1
25. mar 2010

ilumka to je jedno, ale dala by som nejaky kyslejsi napriklad ribezlovy, ale moze byt aj jahodovy, len aby to nebolo priliz sladke

anibas
25. mar 2010

ahojte, tak včera som piekla malú meninovú tortu pre kolegyňu a ešte chcela na 50-ku, ale včera večer to zrušila 😒 , že vraj bude viac tort ako ľudí. Tak som aj smutná aj rada, lebo nestíham.
http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostatne/meninova-12

anibas
25. mar 2010

A ešte mi úprimne povedzte ako vyzerá !! Pretože ked som povedala, že cena 7 €, tak asi nebola nadšená 🙄 🙄 . A aj svokra hovorila, že v kauflande sú lacnejšie. No ja neviem, drbem sa s ňou 4 hodiny s prestávkami, a zarobiť tak 3 € je veľa ???? 😨 😨 😨 A doma bordel jak v tanku !!!

anibas
25. mar 2010

Asi mám depku, idem vypiť kávu na terasu. 😵 😵 😵 😵 😵

vinka
25. mar 2010

Anibas pozdrav svokru,že v kauflande možno sú lacnejšie ale nie marcipánove.A 7eur je vela za nu? 😕 😕 🤐 🤐 Je krásna.Tie ušká na mašli sú krásne.Už som okukovala ako si to robila. 🙂

henikav1
25. mar 2010

anibas, nedepkuj, ved je pekna a dala si jej ju skoro zadarmo, to by som si za taku cenu ani nerozbombovala kuchynu, ked sa jej nepaci, nech si viac neobjednava. Ved aj na mna vyplestila oci ta baba, co som jej robila mysky a barbie, ale vyplatila, dokonca o par dni povedala, ze si objedna aj krstinovu ked porodi. Ved oni si musia tiez uvedomit, ze je to rucna praca, predsa aj rucna vysivka je drahsia ako strojova, no nie??

petaba
25. mar 2010

anibas, krásna je ... a o mašly ani nehovorím 😉 ... tak teraz si ma šokla... 7€... tak nech skúsi "svokruška" urobiť taky výtvor... niektorí ľudia nevedia oceniť úsilie človeka 😠

henikav1
25. mar 2010

7€ by som pytala za minitortu vo velkosti zakusku, tortu hocijako malu by som nerobila pod 40€

anibas
25. mar 2010

Dakujem za podporu a idem sa venovať Filipkovi, ten má aspoň úprimný úsmev 😀 😀 😀 😀

vinka
25. mar 2010

😀 😀 😀 Anibas no presne tak.Aj mna upokoja najviac deti. 😀 😀
Tej dotičnej viac nepeč.Pošli ju do cukrárne a potom sa sama vráti neboj. 🙂

cessy
25. mar 2010

fiha heni...ty si uz ina cukrarka 😨 😅

anibas pekna torticka ale kludne si ju mohla dat aj drahsie.
a to je cena len za robotu??alebo + matros???

henikav1
25. mar 2010

cessy a preco???

cessy
25. mar 2010

no preto ze si vies ohodnotit svoju pracu.....asi preto to ja nerobim na zakazky za peniaze....lebo by mi vadilo to co spravili zakaznici anibas, ze je to velaa a pod...... 😉

sofi07
25. mar 2010

ahojte, chcem sa vam pochvalit, robila som taku medovnikovu kazetu, vyzera skoro ako torta, je v albume, a som na nu taka pysna 😀 , kvietky som po dlhom case robila z MMF. som tu tyzden nebola, musism si vas vecer precitat, dufam, ze to nebudem citat dalsi tyzden 😀 .

alionuska
25. mar 2010

Poradim vam..ja to robim tak,ze kilo 10 eur..dokoncim tortu odvazim a podla toho sa orientujem...a myslim ze 7 eur bolo za 1,5kg tortu ozaj malo..aspon 15eur.. 😕 Nech si len pani kupi v kauflande..ked ju chce jest tyzden,... 😝 .tie torty nevyzeraju ani dobre tak ako mozu chutit...bleee. inak minule mi tam akurat padli oci...ze to co predavaju..1KG torticka-otras "kremova grcka"stala 7,90e.. ale ja by som za nu nedala ani 2 😀 😀 Neblaznite baby,idete do obchodu,a kolko nechate za material,to nevravim o tom,kolko casu,usilia a namahy to stoji,kym nieco tak krasne vytvorite...Maliar obleje platno farbou a vypyta za to tisice...a nase torty su umelecke diela...komu sa nelubi,nech si upecie sam!Hawk-dohovorila som!!! 😀 😀

vinka
25. mar 2010

Ja som pochopila,že aj za materiál.Lebo Anibas písala,že či 3 eura za robotu je vela. 😕 Ved podaj palec a chce celú ruku.Mne to prišlo málo aj za materiál. 😕 Anibas a kolko vážila si ju neodvážila? 😉

alionuska
25. mar 2010

Sofi ja som na teba myslela,ze kde sa motas...dlho si tu nebola...este ti neprisiel balik od Dr.oetkera za sutaz??? Lebo mne este nic.... 😅 😅 A v tvojom albume tu nemas nic nove...alebo mam pozerat na tortyodmamy???

vinka
25. mar 2010

Ali múdro si napísala.Neverím,že tie z kauflandu sú lacnejšie.Ale to asi všade aj u nás dookola berú 10 eur za kilo.Aj v cukrárni.A ked som dala predtým malej piecť tak bola mastná jak šlak.Nakydané tam bolo toho margarínu nech nabije na cene. 😒

henikav1
25. mar 2010

Sofi, chvilku som musela hladat, kym som nasla, ale je paradna, velmi si sikovna 😵
Su to nielen torty, ale umelecke diela, kazde je ine a vynimocne, takze za to sa plati. Ja som je vopred povedala 15€ za kilo + samozrejme podla narocnosti zdobenia, predsa nemozem pytat rovnaku cenu za hladku tortu s jednou ruzickou, ako za tortu s kopou ozdob, no a potom si to zaokruhlim samozrejme dohora 😉 Za menej by som s tym ani nestracala cas, ved cas je na tom najdrahsi, no a tiez som jej povedala, vsetky suroviny su prvotriedne, najlepsie maslo, najkvalitnejsia cokolada, orechy.... a ziadne nahrady, ako napriklad margarin, alebo struhanka do orechov, fuj, takze ak chcu kvalitu, tak si zaplatia, ak nie, nech si idu kupit do hypermarketov, to potom radsej napeciem detom do skoly, alebo nam domov

alex21
25. mar 2010

heni a co povazujes za malu tortu. Lebo ja som za 45 eur predala poschodovu, co mala takmer 5 kil. A urobila som zatial 8 tort a ked spriemerujem ceny tak cca za tortu som dostala 23,5 eura a to sa mi zda ze este vela pytam.
Aj ked na druhej strane je pravda ze s tym zaberiem vela casu, ale ja to zatial beriem ako konicek a nie zarobok. Za to co zarobim si akurat tak kupim nove vykrajovacky cize nezarobim nic ale ani formicky ma nic nestoja.

alex21
25. mar 2010

sofi tie tvoje medovnicky su nadherne. Ty mas taky jemny cit. Fakt krásne, jemnucke 😵
fú heni ze 15 za kilo + narocnost. Ja som raz povedala 10 eur za kilo. Boli to uplne cudzi ludia co chceli na 60-tku a viac sa neozvali. Pre kamosov davam este menej a zatial som robila len kamosom 😀