Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

boldy
3. apr 2010

hejdita, lenka, petaba: pekne torticky 😉 lenka nahodou to vajce je ok, a hlavne, ze je vo vnutri chutne

boldy
3. apr 2010

lenka: a ako to vyzera s tou tortou, co si chcela robit, ten korzet na svadbu_ prave teraz som nasla nieco podobne, neviem ci si to videla

martinex
3. apr 2010

ahojte kocky...mozem sa pridat.... tiez vypekam torty, pre rodinu a priatelov...
moj dnesny vytvor

henikav1
3. apr 2010

tak uz je charlota hotova a uz sme ju aj ochutnali

petaba
3. apr 2010

martinex vitaj ;) pekné pekné šikulka
heni mňam, hneď by som si ukrojila

martinex
3. apr 2010

petaba dakujem za privitanie... som zvedava,ci mi nevytecie nieco do zajtra z nej... casto sa mi stavalo,ze po potiahnuti mi marcipan tiekol....ale som studovala teraz na nete a snad som vsetko spravila spravne,aby to netieklo 😀

henikav uzasne vyzera...iste ja chuti

petaba
3. apr 2010

martinex tečie vtedy ak je väčší pomer pudingu ako masla v kréme pod poťahovkou

martinex
3. apr 2010

peta nato som uz prisla 😀 dnes som dala krem nadstavovany kasou a je uuuzasny a ovela lepsi ako ppudingovy....

petaba
3. apr 2010

😉

henikav1
3. apr 2010

vitaj martinex, krasna je ta tvoja torticka 😵 😵 😵 😵
petaba, ty si ma uz nasla aj na TOM 😀
dakujem za pochvalu, je to len taka rychlovka, ani by som ju nebola fotila, ale keby nebol dokazovy material, tak mi to hejdita ani neuveri, vsak??? Ale je mnamkova, ja mam strasne rada vsetky Charloty aj Tiramisu
To bol taky narychlo napad, kedze sme pri nakupoch nadabili na ladicku jahod a neodolali, takze budeme jahody cely vikend a co sa nespapa, z toho bude dzem 😵 😵 😵 😵 😵
ozaj martinex, ty cim potahujes??

martinex
3. apr 2010

heni dakujem 😉
a potahujem falosnym marcipanom.... skusala som aj hmotu z marshmallows ale asi som niekde spravila chybu a straaasne zle sa mi s nou robilo,ani mi nechutila,cela bola nejaka divna 😠

ale mam v plane v blizkej dobe kupit K2 a skusit tu...

vinka
3. apr 2010

Ahojte babenky.No krásne torty.Som okukala sa pokochala a môžem ísť spať.Som piekla dnes celý den koláče a neviem čo ešte všetko. 😀 No na týžden idem na ten kontajnér čo má byť pre kámoškinho syna.Som zvedavá ako dopadne torta aj ja. 😀 😀 No babenky prajem vám pohodové sviatky a vela vody.A Deťom vela výslužky. 😀 😀

henikav1
3. apr 2010

baby nasla som recept na nejaku novu hmotu, uz ste ju skusali?? http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8082&order=1

henikav1
4. apr 2010

dobre ranko, tak u nas uz velkonocne zvony roztrusili darceky, Mike ich uz pozbieral 😵 😵 😵 😵 😵

petaba
4. apr 2010

heni kamoška s ňou robila a bola spokojná viac ako s cukríkovou... a teraz už tiež používa WI, lebo má viac zákazok 🙂

henikav1
4. apr 2010

len si neviem predstavit aka je chutovo, ale dnes asi kusocek skusim spravit, len aby som videla aku to ma konzistenciu a chut

petaba
4. apr 2010

skoro ako marcipán, hlavne keď je tam tá aróma mandlová... a že je ako plastelína, keď sa ti niečo nepodarí, zahladíš nožíkom... ale nevidela som to na živo

henikav1
4. apr 2010

vyskusam ak budem mat chvilku a podam hlasenie 😉 len dnes sa chystame aj do kina a musim nieco navarit a mam aj nejake pranie a zehlenie, tak uvidim ako sa k tomu dostanem

lenka.pav
4. apr 2010

tiez som o nej pocula chvaly, akurat ze nie je biela, ale taka spinava. a peknu velku noc prajem 😉

petaba
4. apr 2010

alevšak ak máš belobu, tak by to nemal byť problém 🙂

henikav1
4. apr 2010

aj belobu vyskusam, mam tu wilton

petaba
4. apr 2010

aj ja ju mám, tak aspoň budem vedieť čo sa ti s ňou podarilo 😉

petaba
4. apr 2010

heni teraz ma napadlo, ako si vykrajovala kruh na sukňu pre barbie... myslím tie okraje... lištami?

henikav1
4. apr 2010

vyrezala som si kruh podla podlozky a potom tie okraje postupne listou na tej ruzovej sukni

petaba
4. apr 2010

veľmi pekne sa ti to podarilo... budem musieť vyskúšať aj ja 🙂

henikav1
4. apr 2010

dik petaka, drzim palceky nech sa ti dari

henikav1
4. apr 2010

prepac ze petaka 😀 😀 petaba

petaba
4. apr 2010

😀 😀 😀

anibas
4. apr 2010

Požehnané Veľkonočné sviatky Vám prajem dievčatá !
Konečne som skončila dnes poobede prácu v kuchyni 😝 😝 😝, už 15 rokov si hovorím, že netreba toľko vyvárať a vypekať a furt sa nepoučím, v chladničke robím zázraky s ukladaním jedla 😅 😅 , pretože komoru nemám. Ale mna stále chytí panika, že za tie dni voľna zomrieme od hladu ! 😀 😀 😀 😀 😀

A prikladám nové dielka:
http://www.tortyodmamy.sk/?q=zakusky/marlenka-5
http://www.tortyodmamy.sk/?q=velkonocne-torty/v...

henikav1
4. apr 2010

mnam