Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
23. apr 2010

katty len mne vadi to ze ked chcem z viacerych farieb po troche tak to si musim akoze zarabat MMF na viackrat 😲 ? to sa mi zda dost pracne...

vinka
23. apr 2010

Nika no tak ked nie cukrárky pečú také torty tak ja sa nato asi vyprdnem 😝 😀 Lebo takô ako ty ja neurobím.A ako si robila tú hubu? 😕

henikav1
23. apr 2010

dm1, ja som s dofarbovanim nemala problem, urobim si biele MMF a potom vzdy dofarbim na taku farbu aku potrebujem. Sice baby tvrdia, ze sa MMF musi farbit uz pri rozpustani, ja nikdy nefarbim vtedy, ale male kusky podla potreby a zatial som nemala problem

nikanika28
23. apr 2010

Vinka 🙂 🙂 🙂 .... Muchotravku? NO spravila som si stonku, klobucik a dala do kopy, tot vsio 😀 ..klobucik som namalovala na cerveno, prebehla vinovocervenym leskom a dala dubky nan...a vlastne este prstenec na stonku

dm1
23. apr 2010

henikav tak si ma potesila ze to ide 😉 . ja ked som vsade citala ze je problem tak som myslela ze len gelovky budem pouzivat ale tie su drahe a ked mam viac farieb kupit tak sa nedoplatim

vinka ja si tiez myslim ze nikdy take torty robit nebudem lebo to nie je len o tom urobit dobry potah ale treba mat aj nejaky ten talent na to modelovanie a zdobenie a to som ja nikdy nemala... ale aj snaha sa ceni 😉

henikav1
23. apr 2010

dm1 ja pouzivam vacsinou praskove, kovandovi a zapracujem ich do MMF tak, ze si nasypem do misticky, a rozpustim v kvapke vody, aby sa ta praskova farba rozpustila, no a potom gulicku mmf ktoru chcem zafarbit do nej namocim a rozpracujem a tak stale dookola az kym nemam pozadovany odtien. Myslim ze na sucho by to asi tak dobre neslo, ale takto v pohode a tie praskove fakt stoja par centov

henikav1
23. apr 2010

a talent na modelovanie tiez nemam, preto si kupujem formicky, tie to istia 😀 a ponuknem len taku jednoduchu tortu, ktoru viem ze zvladnem. Urcite by som sa nedala na take umelecke diela, ake tu vyraba alionuska a zopar dalsich, ktore jej idu tesne v slapajach, vsak baby sikulky? Ja len teoriu ovladam, to stale pozeram, ale nie som velmi manualny typ cloveka 😀 😀 😀 no co uz, utesujem sa, nemoze kazdy vsetko vediet, kazdy vynika v niecom inom, ja som to chcela zvladnut, vediet upiect nejaku torticku a som spokojna, umelkyna nebudem, s tym som zmierena 😉

dm1
23. apr 2010

henikav diky skusim aj praskove nejake mam doma tak aspon na ozdoby poskusam tie zatial. A mi hovor o tej teorii nastudovane to mam uz do bodky uz len zacat tvorit 😀 . Sak teraz ma cakaju po sebe 3 torty + 1 mala tak sa mozem vyblaznit 😝

henikav1
23. apr 2010

😉 tak ti prajem vela stastia, nech sa ti dari, tesim sa na fotky, dalsie inspiracie

dm1
23. apr 2010

henikav no neviem ci tie moje budu zrovna nejake inspirativne... 😉

nadulici
23. apr 2010

baby, dakujem vam za pochvaly, ale mala som inu predstavu, chcela som robit cisto bielu len poprasenu s leskom, ale sa mi nedali dobre umyt cukriky, tak som mala potah taky naruzovkasty 😠 ....uz ste to tu aj niektore pisali, tak asi mali celu varku taku na figu....som nala nervy.....tak som nakoniec urobila nieco ine, aj som chcela boky este dozdobit volanikmi, ale robila som na rychlo, vecer som ju odovzdala, tak nebolo casu.....
dm- to zvlnenie som urobila podobne ako volaniky ked robis, druhym koncom stetca som to tak pritlacala postupne....a predtym- potahovku som si nechala trocha pretrcat, aby bolo co vlnit 😉

anibas
23. apr 2010

Baby a vy čo ešte nespíte ? 😨 😨 😨

vinka
23. apr 2010

Nika a to si tie včely modelovala?Idem z nej odpadnúť. 😕

nikanika28
23. apr 2010

Vinka, no ano, modelovala...bola to makacka teda 😝 😝

petaba
23. apr 2010

vinka ďakujem za pochvalu... toho hokejbalistu som si spravila šablónu a potom som ho vyrezala 🙂

nadulici krásna jemná tortička 😉

sisa.b
24. apr 2010

tak tu je moja nocna mora

hejdita
24. apr 2010

sisa kraaasna je 😵 😵 😵

zdenallicka
24. apr 2010

Teeeda, vy hste toho nakecaly..🙂

Ale nadherne dorty jste napekly, to jooo... 😵 😵 😵 Na vsechny si nevzpomenu, ale libily se mi uplne vsechny... 😵 Ja jsem pekla pro tu kolegyni, udelala jsem nakonec megacokoladovy korpus, naplnila slehackou se ztuzovacem, jednim vanilkovym cukrem a zakysanou smetanou, predtim jsem korpus navlhcila kavou s rumem, potrela visnovou marmeladou s rumem, obmazala vyslehanym maslem s cukrem a rumem a potahla modelovaci cokoladou.. Nahoru jsem nadelala ozdoby z ble a tmave modelovaci cokolady..😉 FOtky dodam pozdeji..

zdenallicka
24. apr 2010

Tak tady je..

petaba
24. apr 2010

zdeni krásna je 😉

vinka
24. apr 2010

Pána baby vy kedy spíte?No jA odpadnem jaké krásne torty robíte. 😕 No ja cici hotové ešte sfotiť a ked sa bude dať pozerať na ne tak to tu hodím. 😀

zdenallicka
24. apr 2010

Peti, dekuji..🙂

vinka
24. apr 2010

Baby blbá otázka ale predsa.Neviem si urobiť album na tom.Neporadíte niektorá ako?účet tam mám. 😕

petaba
24. apr 2010

a akože si nevieš urobiť album... na základnej lište máš pridat obrázok a je to 🙂

petaba
24. apr 2010

teda nie obrázok, ale obsah 😀

vinka
24. apr 2010

Petaba dík už som prišla nato len musím zmenšiť.Mám velké fotky. 😉 No ja mám cici v albume. 😉

anibas
24. apr 2010

pekný slnečný víkend - ja mám tortu potiahnutú, ešte dorobiť výzdobu a dúfam, že hotovo 😉 😉

lenka.pav
24. apr 2010

ahojte. teda vy sa cinite! krasne torticky ste vsetky napiekli! s tou cokoplastelinou ma hnevate 😉 . asi ju budem musiet skusit, ked ju tak vychvalujete. a ja ju neviem urobit 😀 😀 😀
mam za sebou perny tyzden, pridam foto a uvidite preco 😀 😀 😀 :

dm1
24. apr 2010

lenka.pav nadherne torticky 😲