Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
21. máj 2010

Bianca a nemôžeš upiecť nový korpus? 😕

vinka
21. máj 2010

Tak želám vela šťastia dalej 😉

bianca
21. máj 2010

vinka nie lebo to musi byt na zajtra.Som si poplietla dni 🙄 ono korpus som vycentrovala a cele som to otocila a po vyplneni kremom to vyzera celkom slusne len sa bojim aby mi to cele nesadlo.Teraz ma mata ci ju mam este potiehnut v noci alebo to nechat na rano.1x mam K2 tak som zvedava ci ju pri zohrievani neprepalim

dm1
21. máj 2010

vinka vidis prsa som prave dojedla ale to babo.... to je na mna teda moc..... ono to uz je ako cely clovek a fakt ako baby pisali amputovat hlavu by som mu teda nechcela 😖

bianca drzim palce nech sa dari uz len!

alex21
21. máj 2010

hejdita ty si jaka akcna. Napises, ze nevies aku tortu budes robit a za dve hodiny mas pekne papucky hotove. Super. Ja mam krstinovu az za dva tyzdne. Teraz mam pauzu tak len okukavam torty.
martinex krasne auto. Ja sa nejak takych 3D tort bojim. 🤐

bianca
21. máj 2010

@dm1 dufam ze bude.Bola som kuk do chladnicky a vsetko krasne stuhlo tak sa zajtra snad podari dorobit

sylvia75
21. máj 2010

čaute..tak moja krstinova je na svete....

bianca
21. máj 2010

@sylvia75 dokonala 😵

martinex
21. máj 2010

ahojte,
tak gitara je hotova a uz aj odisla...aj mi za nou bude smutno 😕
mala 60cm a 4,5kg

nikanika28
21. máj 2010

ahojte..stale vas sledujem 😉 ..
no a martinex .. 😕 😕 😕 😕 ...waaau...paradicka..neskutocna..ako zivaaa 😵 😵 😵 😵 krasna pracicka, sikulka 😎
A ostatne torticky tie krasne... 😵
Ja mam teraz na chvilu pokoj s tortou..i ked...mozno by aj bola prilezitost..uvidime 😀 😀 😀

dm1
21. máj 2010

martinex tak ta je nadherna 😲 . Z coho si robila struny?

martinex
21. máj 2010

nika dakujem....no bola o kusok mensia od "zivej" 😀

dm dakujem a je to obycajna nitka biela 😎

bianca
22. máj 2010

@martinex waw uzasne

vinka
22. máj 2010

Baby paráda krásne torty šikulky 😉
Marti a tá gitara má v strede otvor?

martinex
22. máj 2010

bianca dakujem

vinka ano ma, vo vrchnom korpuse je vyrezany

vinka
22. máj 2010

A tam je len čistý korpus vo vnútri? 😕

martinex
22. máj 2010

v tej diere myslis? tam som dala kruh co som vykrojila z potahovky a zafarbila som ho kakaom na hnedo

vinka
22. máj 2010

Hej toto som myslela.No krása fakt 😉

martinex
22. máj 2010

dakujem, len skoda ze nemam hnedu gelocku,bolo by to lepsie...aspon mam co kupit nabuduce 😀

alionuska
22. máj 2010

Juuuuuuuuuuuuj,vela ste toho popisali.... neviem ci to ja vsetko stihnem pocitat..... 😀 Iba tak od konca pozeram...Martinex-gitara na jednotku s hviezdickou.
Krstinova torticka s poapuckami e tiez krasna Sylvia..
...A torty od maminky zuzanky su neskutocne. 🙂 mamina sikovnica! 😉 😉
Ja stahujem nove fotky..tak vam idem pridat 🙂

sylvia75
22. máj 2010

vinka ciciny sú super a nemáš sa začo hanbiť každá raz začínala...ak by som to brala podľa toho ako kto robí torty,tak nikdy tu svoje výtvory nepridám...
martinex,keď som to zbadala,tak mi padla sánka,že waw,gitara je jak ozajstná...
alionuska ako vždy úžasne.nad McQueenom rozmýšľam aj ja pre syna k narodeninám bude ich mať až v novembri ale už teraz mám z toho bobky... 😀

martinex
22. máj 2010

jeeej,dakujem dievcata...velmi ma tesi,ze sa vam paci... dodava mi to elan a motivaciu sa dalej zdokonalovat.

na zajtra idem mamine piect taku plnenu tortu slahackou s ovocim..a chcem dnes kupit psen.sirup a spravit cokoplastelinu..tak hadam sa podari 😀

alionuska
22. máj 2010

Ja som prave na Tortyodmamy videla kabelku Prada od Sofi a normalne nechapem,baby..neskutocne!!! 😨 😕 😕 😕 😉

deni_v22
22. máj 2010

ahojte, tortarky 🙂
priznavam, ze uz vam to chvilku nazeram do temy.. prace mate naaaadherne, najradsej by som vas vsetky nabonzovala do Talent manie 😵 😵

chcem sa opytat, na com davate torty zakaznikom..stale na fotkach vidno len nieco zabalene v darcekovom papieri, je to sololit, ci preglejka, ci drevotrieska?

vinka
22. máj 2010

Deni ja dávam dva kartony na seba obalené v lesklom papieri 😉

martinex
22. máj 2010

deni ja som teraz pouzila dva kartony ako vinka...ale inak kupujem podnosy kartonove,take pevne a ich cenu si priratam k torte...kedze doma nemam vela kartonov...ale baby pouzivaju aj sololit,ten neni taky tazky 😉

kocky mam otazku,idem robit cokoplastelinu a taku tortu plnenu slahackou a ovocim.... mam tu tortu potiahnut aj maslom s cukrom ci netreba...zboku aj z hora je len korpus-slahacka len vnutri....chyti mi to aj na korpus? a ako na tenko to mam vyvalkat aby som tam nemala hrbolceky?

deni_v22
22. máj 2010

tak karton som skrtla hned na zaciatku, zdal sa mi moc slaby, ale dat dva na seba ma nenapadlo 🤐 vdaka za radu.. 🙂

ceja
22. máj 2010

mali sme objednanu tortu na oslavu a na bokoch mala take nepekne "boule"... preco to?.. vy to iste viete, tak mi to neda, ze kde sa stala chyba

alionuska
22. máj 2010

Ceja a ake boule myslis...na potahu???zahyby?Alebo coooo????? 😅