Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
6. jún 2012

@mishulle ja som mala pomaranč, citron, čerešňa, vanilka, čokoláda a najlepší sa mi zdá čerešňa a pomaranč 😉

mishulle
6. jún 2012

@dadka212 děkuju

mishulle
6. jún 2012

@aduskatt děkuju

mishulle
6. jún 2012

a ještě prosím, v čem necháváte vytvrdnout růže, když nemáte speciální formičky?

reruna
6. jún 2012

@mishulle v obalech od bonboniéry

aduskatt
6. jún 2012

@mishulle papierovy obal z vajicok, kuk strana 3024🙂

adrika202
6. jún 2012

@maca77 krasne tortičky..si frajerka 🙂

vinka
6. jún 2012

Baby chcem sa spýtať ako hrubo dávate krém.Lebo ja dávam tak 5 mm.a som dostala kus od jednej známej a ona mala krém len tak 2mm tak neviem či ho nedávam vela.Tie maslové kúsok menej dávam.Ale tie šlahačkové pod 0,5 cm ani nedávam.

aduskatt
6. jún 2012

@vinka ja mam urcite okolo 1 cm kremu ked davam pribinakovy, parizsky, karamelovy.maslovy nedavam, ale ak, tak toho by som dala trochu menej

pristela
6. jún 2012

@mishulle ja ich mam na sparatkach zapichnute v polystyrene /no s akymi i sa toto pise netusim 😕 / a najnovsie mi naj vyhovuje "podopierat" ich natrhanymi kuchyns.utierkami, davala som do papierovej vlozky od vajec ale nevyhovovalo mi to .

Holciny mam ted robit tu istu fialovu 🙄 ale jasne ze nebudem 😝 este netusim ako ju urobit ale snad ma nezabiju 😨 bo chcela veela ruží, fialových 😖 urobila som osemnast kedze to je na 18tku , ale chcem jej tam strcit aj biele lalie 😕 teda ak sa nepolamu 🙄 no a prichut tiez nechali tentokrat na mna 😕 neviem ci neurobili chybu , bo im idem prvy krat skusat čoko pribinak s višňami ,dalej klasika pribinak s malinami a pak ten rafaelo / mamina zabijem ta ak bude blee, tusin je od teba 😵 / a este chcem skusit mramor fialovo+ bledy, ale farbený štavou z višní 😕 - myslíte , že toto vsetko predýchaju ? 😕 😕 a jasne, že ma upozornili , ze oslavenkyna je moooc náročná a torta musi byt luxusna ☹

a este otazocka, kolko by ste brali za puncove rezy nenarezane v celku 25x25cm hore klasika ta poleva ruzova ? 😕

pristela
6. jún 2012

@vinka ja tiiez davam tak 1cm , ale ak robim cistu slahacku abo bielu parizsku abo klasika parizku pravu tak aj ked dam na hrubo , ona v tom korpuse po case "padne" cize zmensi sa aj sa vpíja do korpusov

aduskatt
6. jún 2012

@pristela dalsia z luxusnych zakaznicok?.co sa s nimi vrece roztrhlo?.a ja myslim, ze to rozdychaju, kedze to nechali na teba🙂.a to das do jednej torty tri kremy?

dm1
6. jún 2012

@pristela pocuj sak vzdy nadavas ze zase poschova, krabice a slahackove plnky a ked si mozes sama vybrat ides robit zase slahacku 😀. Tesim sa moc na nu isto vykuzlis krasavicu neskutocnu!!!!!

reruna
6. jún 2012

@pristela popis zní výborně, podle mě to bude luxusní až až, a když se jim to nebude líbit, tak už nevím, co by lidi chtěli

pristela
6. jún 2012

@dm1 😀 😀 😀 😀 😀 pribinackovu zvladam ta je super tuha 😀 ved prave toto su tí co stale beru odo mna krabice a slahackove ☹ aj ta trojposchodacka krabicova sama slahacka sla tymto ☹ ☹ ked ja tie maslove neluuubim a predpokladam ze by ani oni ne , pribinak zvladnem - neplaš ma 😕

@aduskatt no tri 😀 pretoze bude trojposchodova 😀 ale v nejakom mensom prevedení 😀

aduskatt
6. jún 2012

@pristela......jasneee....ja som asi prepracovana🙂 aj ked netusim, z coho🙂

dm1
6. jún 2012

@pristela 😀 sak ja len tak 😀 . A to su ti co mali tu fialovu co bola zle skladovana?

pristela
6. jún 2012

@dm1 né to su iní , tieto slahackove krabice: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3109313... , dalej slahackova Emili s makkym i 😀 alebo 3D oslík slahackový 😀 😀 atd .... 😅 😅 😅

si ma naplasila az som bezala mrk ze ci rafaelo je tiez slahackova 🙂

dm1
6. jún 2012

@pristela ja a naplasila? to som nemala v plane 🙂. nemusis sa bat ty to zvladnes so slahackovou ved mas v tom uz prax. ja som mala problem s okruhlou a malickou poschodkou ja slahackove do vysky to by bola moja smrt 😅

adrika202
6. jún 2012

@dm1 waw,super,šikovnica,krasne prácičky 🙂

dm1
6. jún 2012

@adrika202 dakujeeem 😵

janula.h
6. jún 2012

@pristela BUDE!! v to verím a už sa na ňu teším teda foto myslím

adrika202
6. jún 2012
reruna
6. jún 2012

@adrika202 pěkné dortíky🙂

dm1
6. jún 2012

@adrika202 ved su pekne 🙂. su svadobnu si tusim pamatam zo sutaze ze?

pristela
6. jún 2012

ooo, babyyy, urobila som svoju prvu laliu na drotikuuuu 😀 😀 aach to je radostiiiiii , a drziiiii , teda vyzor nieje ktovie čo, ale nevadíííí 😀 ja som šťastna z toho že drží pokope 😅 este dve, dufam , ze ked ich budem davat na tortu tak ich dolamem ☹ abo sa mi tam nebudu hodit ☹

aduskatt
6. jún 2012

@pristela paradna.....a tie ruze su suprove🙂

adrika202
6. jún 2012

@dm1 vdaka,neviem,ja som nikde nesuťažila,aspon o tom neviem 🙂

makinka2
6. jún 2012

Holky tak mi přišla první zakázka 🙂 , ale asi ji udmítnu. ještě se na ní necitím. jsou to sice jen muffiny, ale i tak. 😔 Jeden z důvodů je i ten že nemám žádnej pořádnej recept na muffiny, mám je tokový moooc hutný (jestli tam nedávám moc těch oříšků, rozinek, čokolád, nevím). Kdybyste mi mohl někdo dát super recept na mufinky, budu Vám vděčná, mooooc prosím, prosím 🙂 🙂 😉 A ještě pro zajímavost kolik si říkáte za muffinky, třeba za kus? potaženej marcipánem + nějaká blbost na něm, díky 😉