Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
7. jún 2010

prave som dorobila nejake ozdoby z cokohmoty na cokoladovu tortu na konci mesiaca. normalne som zistila ze z cokohmoty sa super robi s tou funky abecedou na marcipan nie je treba ani cez foliu to robit. rozmyslam ze by som s tym napisala aj neterke na tu dobu ladovu. myslite ze mi bude drzat na cokohmota na MMF? cim to mam prilepit?

ivana82
8. jún 2010

Ahojte, potrebovala by som poradit - ako robite krem, ktorym zdobite vrch po pripade boky torty. Viem, ze je to vlastne plnka, no mne sa to stale rozpije akoby to bolo malo tuhe, staci tam pridat maslo alebo nieco ine? Nemohli by ste mi tu, vy sikulky, nejako pomoct? V sobotu peciem tortu na trojitu oslavu synceka, manzela a svokra k meninam a neviem ako to nejako rozumne ozdobit 🙂 Vopred dakujem za radu 🙂

benjik
8. jún 2010

zdenallicka: to je Maria z aristokoček.

vinka
8. jún 2010

@alionuska tak toto asi nemôže byť ani vyrobené 😕 😕 Pána ved tá postavička je jak z plastu vyrobená.To si jak dokázala.Sa ani nedivým,že pečieš 7 torty na týžden. 😉 Včera som mala problém s tomtak idem kuknúť dnes výhercu.No jak to chodí.Ty nedáš nikomu vedieť,že máš tam a tam tortu.Aletie čo vyhrajú si nahánajú hlasy.Si myslím ja lebo to ferari bolo famozne a to nepíšem preto,že si ho robila ty.

vinka
8. jún 2010

A toto malé na tácke je čo duchovia?Tak mi to pripadá 😀 😀

vinka
8. jún 2010

To auto čo vyhralo bolo pekné ale si myslím,že si sa mohla dostať aspon do prvej päťky.pretože si myslím,že ani ten flinston ani ten maters tam nemali čo hladať.Boli horšie autá pred tebou.Je to len o hlasoch.Na budúce napíš skôr,že je súťaž a akú tortu tam máš moja.Ja som ani nepostrehla,že je autíčková súťaž 😉

alionuska
8. jún 2010

@zdenallicka to je macicka Aristokratka...su o nich rozpravky... nasa Ala ma rada vsetky macicky a na torte chcela tuto... 😀 Dakujem

alionuska
8. jún 2010

@vinka ano su to dušikovia..to si mala povedala,ze chce pre deti do skolky dusikov... 😀 tak som jej robila a dakjem za pochvalu.Macicku som robila dlhsie ako ostatne...som sa s nou tak vyhrala... 😀 😀 aby bola mala spokojna... 😀 😀
A to auto..?ved je to jedno..pre mna bolo aj tak naj 😀 😀 😀

alionuska
8. jún 2010

Toto je ta macicka a robila som to podla tej druhej fotky..torty!

sirael4
8. jún 2010

@alionuska: panečku, krása!

daniz
8. jún 2010

Ja som Vám povedala, že s Ali nie sú žarty... 😅 😅 😅 . Ali prekrásne.... Ostatné tortičky sú super kočky ste šikulky....Práve som bola TOM a našla som tam návod na želatínovú poťahovku 😒 😒 😒 .... zaujímavé. A ozaj, ževraj keď sú v Lidli americké dni
majú tam biele marsch. cukríky-bezfarebné. Pôjdem hneď kúpiť - nemusím umývať rubino.... 😀 😀 😀 .

zdenallicka
8. jún 2010

Daniz, ja se na ni ve ctvrtek chystam...🙂 Mam zelatinu, glycerin i glukozu, tak jdu na to..🙂 Potrebuju bilou potahovku, tka uvidime, co z toho nakonec bude..🙂

vinka
8. jún 2010

A kedy sú americké dni?neviem nesledujem to

zdenallicka
8. jún 2010

Od vcerejska, Vinko..🙂

daniz
8. jún 2010

Zdeni, ten glycerin a glukóza má v nej aký výzam? Lebo tá pani tam v recepte nespomínala glukózu ani glycerín, až v diskusii sa to spomína... Ja ju chcem tiež skúsiť/najskôr asi polovičnú dávku/...Ak vieš poraď, a prosím ty robíš aj s tou varnou že? Ja som ju robila a teraz mi akosi nevyšla- robila som ju už asi 3-krát a teraz je taká lepkavá... nevieš čo s ňou je?
Babky a čo perlete? Chcem si objednať no neviem ktorú- nejakú univerzálnu asi bielu len neviem či sneh, alebo bielu kométu či čo?

benjik
8. jún 2010

daniz a myslíš,že to z těch bílých půjde? to jsou totiž ty opékací na oheń. Tak jestli nemají jiné vlastnosti.

daniz
8. jún 2010

No ja si myslím,teda ak myslíme že ano, lebo ich používajú v nemecku, tam ich dostať bežne. A na TOM ich tiež doporučujú majú 300 g balenie. Pozri ma TOM, či myslíme tie isté.

benjik
8. jún 2010

V německu maj všechno běžně,co tady není,ty se maj ☹ V lidlu mají jen jedny jediné americké marsiky na ohen,tak určitě myslíme ty samé. Tak dej pak vědět,jak to šlo.

daniz
8. jún 2010

Ano, sú to tie barbecue mallows - ano na opekanie.Tak potom asi áno 😒

zdenallicka
8. jún 2010

GLukoza je tam podle me jako pojidlo a glycerin m hmote dodat elasticitu..🙂 Mam to vycteno, jeste jsem to nezkousela..🙂
Jestli mas varnu lepkavou, pridej jeste susene mleko - zahusti to..🙂
No a ad perlete - ja jsem si objednala stribrnou, ta jde ke vsemu podle me..🙂

boldy
8. jún 2010

ahojky,
citam vas, ale nepeciem nic momentalne... sikulky ste krasne torticky mate vsetke
ali> tak skoda, ze si nevyhrala, aj ja som ti hlasovala 🙂 aj tak ferrari je ferrari a naj
baby z tych americkych barbecue m. sa robi super

vinka
8. jún 2010

Baby dajte dáky tip na osviežujúci krém v takých horúčavach. 😉

zdenallicka
8. jún 2010

Vinko, 500ml bileho jogurt, 500ml rozmixovaneho zmrzleho ovoce (jahody, boruvky, ostruziny, maliny), 1 baliek zelatiny na vajecnou tlacenku Natura, cukr.
Zalijeme želatinu 150 ml vroucí vody a rozmícháme. Mezitím rozmixujeme ovoce s jogurtem a cukrem podle chuti. Smícháme s želatinou. Jakmile směs začne tuhnout, nalijeme na vychladlý korpus a uhladíme. Po ztuhnutí polijeme čokoládovou polevou. Pořádně vychladíme. Chutná to jako nanuk Mrož a kalorie to nemá - no skoro vůbec žádné.. ;o)

daniz
8. jún 2010

Vinka, 2 mandarinkové kompóty, 2 šľahačky, 2 pudingy Olé Créme - zmiešať zahrkať. Natrieť na korpus-dosť v pohode...

daniz
8. jún 2010

A ozaj Zdeni ďakujem.

ivana82
8. jún 2010

Ahojte, mozete aj mne niekto odpovedat na otazku ktoru som pridala dnes rano? Viem, ze ste tu zohrata partia, nechcem sa vmiesavat, ale bola by som Vam nesmierne vdacna, keby ste odpovedali aj niekomu, kto medzi Vas extra nepatri 🙂 dakujem 🙂

vinka
8. jún 2010

Ivana ja som si nevšimla tvoju otázku.Kludne sa môžeš pridať toto je verejne forum.Záleží aký krém robíš.Ale ja som ešte nezdobila plnkou len poťahujem tak neviem ako sa to robí.Na toto ti skôr odpovie Ali ona je cukrárka.Ja som len amatér. 😉 A reagovala som len preto aby si si nemyslela,že ti nechce tu niekto poradiť. 😉

benjik
8. jún 2010

@ivana82 já Ti neodpovím přímo,páč netuším,ale mrkni sem,třeba tam najdeš odpověd.
http://dorty.artmama.cz/

vinka
8. jún 2010

A robila si pudingový krém s maslom?myslím,že s tým by to aj mohlo ísť.Ale nemám to odskúšané.

boldy
8. jún 2010

ivana> myslim, ze malo dievcat tu robi taku tu plnku, takze si musis na odpoved trosku pockat... ja tiez neviem
vinka ja mam jednu plnku, ale musim prepisat do pc a teraz nestiham tak vecer.. a je uzasna pridam aj foto potom