Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
30. jún 2010

@vinka no ja nevim asi cele spis kdybys mi napsala postup jak to delas 😅

beruska2x
30. jún 2010

@vinka bala jsem se ze z te pevne to pujde spatne ven a je mi to paradoxne hur s tema silikonovejma 😕 zkousel ajsme tam MMF natlacit i dat valeckem.. nechas to pak zaschnout? a pak vzor orezes - ten prebytek?

benjik
30. jún 2010

Ahojte, krásný dorty jste přidala. Ostatně jako vždy,jste šikulky. Já před chvíli doděla první dort na zakázku,tak snad teta nevyhodila peníze z okna. Potah varny,korpus australský čajový koláč a náplň paříž a banány.

bianca
30. jún 2010

decka dufam ze poradite.Chcem babine na 70-tku robit kosik plny kvetov.Klasika.Akurat ze u nas nikomu nechuti MMF ani marcipan.Myslite ze keby bol potah kosiku s cokohmoty bolo by to az moc masaker hnede ha? Alebo robi niekto s Formixom?Chcela by som skusit pomarancovy no nazory nanho su vseliake

vinka
30. jún 2010

@benjik pekná torta.Aký je to austrálsky čajový koláč?

lucula73
30. jún 2010

@benjik - aj ja som dnes skúšala varnú poťahovku a skončila v koši,neviem kde som spravila chybu,ale nešlo mi to gúlať,trhalo sa mi to.....tak som vytiahla cukríky a urobila z mmf...

a krásne tortičky pribúdajú,stále vás sledujem... 😉 ,nádhera...na vás nemám ani zdaleka,to nebudem nikdy vedieť....

vinka
30. jún 2010

@beruska2x No ja si vymastím olejom formu.Takto mi to išlo najlepšie.Neviem či je to správne ale šlo to najlepšie. 😉 Takže vymastiť formu olejom.Trošku nie vela oleja.A potom som normálne prstami natlačila hmotu do otvoru.Riadne natlačiť kolko ide.Nožikom príborovým som si orezala čo otrčalo.A hned vyklopila.Snád som to napísala pochopitelne 😀 😀

vinka
30. jún 2010

@lucula73 moja to si nevidela mojnu prvú tortu.Potom by si nepísala,že také nikdy neurobíš.Aj ja som si to myslela.Len tréning dokáže divi. 😀 😀 Ja som stále začiatočníčka.Trénujem o 106 😀 😀

bianca
30. jún 2010

@beruska2x ja som niekde citala ze naj je dat na dno pot.foliu (ale podla mna sa otlaci aj ona takzeje to blbost) do formicky natlacit hmotu,zarovnat a aspon na 10 min na mrazak a potom vyklopit

lucula73
30. jún 2010

@vinka - 🙂 😀 ,si zlatá,ďakujem za povzbudenie ...dnes sa mi celkom darilo,nič sa mi netrhalo,tak som bola rada,ale fotku som dala len do albumu 😉 ...stále len skúšam a skúšam.....

dm1
30. jún 2010

baby potrebujem poradit. svagor chce tortu taku ze na taniery je rezen so salatom. ako urobit ten rezen aby to vypadalo ako prezle???

henikav
30. jún 2010

dm a co tak urobit struhanku z korpusu? potriet "rezen" napriklad medom a vyvalat ho v tom postruhanom korpuse?

dm1
30. jún 2010

@henikav dobry napad diky 😉

beruska2x
1. júl 2010

holky obema diky zkusim oboji a uvidim co je lepsi 😉

benjik
1. júl 2010

@vinka Díky.Je to takový jednoduchý třený koláč. Není tak křehký jako piškot a dá se dobře obměňovat. Z hlavy ale recept nevím,dám ho sem odpoledne.

@lucula73: s varnou se dělá líp,když jí den necháš odležet v lednici,já ji pak jen trochu zahřeju v mikrovlnce a dělá se s ní krásně. Zkusilas do ní přidat trochu suš. mléka?

vinka
1. júl 2010

@henikav moja ty kde chodíš na tie nápady 😀 😀 nenapadlo by ma to. 😀 😀 A ako šalát? 😕 😀

benjik
1. júl 2010

No tak teď mě kámoška dostala,jsem dala fotku toho včerejšího dortu na facebook a anpsla mi,že je to takový chladný,že se modrá k hnědý nehodí. Mě to naopak přišlo jako ideální kombinace pro chlapa,spíš jsem se naopak bála,aby to nebylo moc pestrý a křiklavý. Tak teď nevím,co si myslet. Uvidím co se dozvím od tety,až si ho odpo vyzvedne.

zdenallicka
1. júl 2010

Bianco, s FOrmixem jsem pracovala dvakrát... chutná mi a práce s ním je fajn..🙂 Měla jsem klasický mandlový...
Nejdřív ho musíš propracovat a pak nechat znova jakoby ztuhnout v lednici.. potom nechat v pokojové teplotě a rozválet...
Není drahý a práce mi s ním šla od ruky..🙂 Mám s ním potažený třeba tento dort...

henikav
1. júl 2010

@vinka, chces recept na zemiakovy salat? 😀 😀 😀
snazim sa odreagovat a nemysliet, vcera mi volala policia ze vraj mi vykradli byt v be 😖

zdenallicka
1. júl 2010

Heni, cože???? 😲 TO je mi líto...☹ Jedeš tam?

anibas
1. júl 2010

@henikav ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

zdenallicka
1. júl 2010

Dm, tady máš "recept"... paní ho obalila v nastrouhaném perníku...

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=64039

henikav
1. júl 2010

nejdem domov, policia uz byty zapecatila, zavolali zamocnika a ja po dovolenke pojdem rovno na policiu, aby mi prisli otvorit byt. Teraz by som tam sla zbytocne, aj tak uz nic nevyriesim, ale jasne ze to nepotesi ☹
Ale bola som dobre poistena, od poslednej vykradacky (vtedy som este nebola) takze poistovna preplati, co ma mrzi, ze ak mi ukradli externy disk, co bol doma, tak mi v nom ukradli absolutne vsetky fotky ☹ to je hodnota, ktora sa neda peniazmi vycislit

Inac na ten zemiakovy salat som myslela urobit vajicko tak ako robia tie meloniky, ze zltu gulku, obalit v bielej a nakrajat na kruzky, alebo este na polovicku a tu a tam vlozit. No a prave tento obrazok od zdenallicky je super, ze hrasok a mrkvicka, male kococky. To je super, ze si takto mozme navzajom zbierat napady, kazdeho nieco napadne

vinka
1. júl 2010

@henikav pána moja ta to mi je lúto.To nejde len o financie ale aj o tie behačky vybavovačky.Mojej mamke raz ukradli penaženku ju štvalo vybavovanie.Všetky doklady kartu z banky a toto ju stálo viac jak bola hodnota penazí v penaženke.Mala tam len 5 eur. 😒 😒 Povedala keby jej vrátil tie doklady radšej. 😒

petusko
1. júl 2010

ahojte, tak si predstavte tu rychlost, vcera som objednavala tie veci z peceniehrou a dnes rano mi to uz postarka doniesla! 😲 neskutocnu radost mi to urobilo, kedze dnes idem piect 🙂
este by som potrebovala vediet, ako vlastne tie gelovky pouzivat, ako normalne farby?
@henikav sakra, to je sila. je mi to luto ☹

mimikuku
1. júl 2010

@petusko ahoj, mozem sa opytat to si si objednala tie gelove farby na malovanie potahu? kolko to stoji?

petusko
1. júl 2010

@mimikuku , ano gelove wiltonky, bola tam ponuka, 8 farieb podla vlastneho vyberu za 15,12 € 🙂
len este musim nastudovat ten navod 😅

vinka
1. júl 2010

Ja ich bud pridávam do mmf alebo malujem po vrchu štetcom. 😉 Len ked ich pridávam niesu sýte farby 😉

mimikuku
1. júl 2010

@petusko a to je aka stranka presne by som sa na to rada pozrela, priznam sa ja som este nespravila ani jednu tortu, ale mam v plane, no najhorsie je ze namam vahu a hrncekovy postup na piskotove cesto som este nenasla - mlada rodinka tak to tak vyzera - bez vahy a chcem piect dobra som 🙂

petusko
1. júl 2010

@vinka vdaka, o chvilu vyskusam robit kvetinky 🙂

@mimikuku stranka je www.peceniehrou.sk 😉 a hrncekovy recept veru nemam 😒