Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
12. júl 2010

@alionuska teda fakt narez 😲

@benjik asi to tak udelam 😉 diky

beruska2x
12. júl 2010

@vinka http://www.tartacadabra.com/feesttaarten/FT_Tia... tady je tip na korunku jestli jeste schanis 😉

vinka
12. júl 2010

Baby čím sa lepí jedla oblátka.Aby sa nerozpustila dakujem za pomoc.

beruska2x
12. júl 2010

@vinka pokud myslis obrazek na jedlem papire tak pod nej malilinko kremu (nebo maslo s cukrem ) a pretrit zelatinou

vinka
12. júl 2010

@beruska2x isto?Neroztopí sa mi to?Lebo to nieje pre mna.To mám objednávku tak aby som to nepohnojila. 😕

vinka
12. júl 2010

Hej jedlý papier to je. 😉

beruska2x
12. júl 2010

@vinka ja jsem to delala 😉 nech si ten podklad trosku zatuhnout, pak to vyhlad abys to mela rovne a zeletinu jsem davala normalne Dr Oetker z pytliku, pretrela jsem to skolnim sirokym stetcem 😉

vinka
12. júl 2010

A ked budem tou želatínou pretierať po povrchu to nerotiahnem tú farbu? 😕

vinka
12. júl 2010

@beruska2x tak dík ked si to robila verím ti.no musím ti veriť nemám s tým skúsenosť 😀 😀 😀 😀 😉 Joj baby super,že je také forum tak mi to pomôže.Všetko tu nájdem. 😀

beruska2x
12. júl 2010

@vinka musis opatrne a docela rychle aby se obrazek "nenacucal , nerozmocil a neroztrhal" ... nebo vem malou lzicku a opatrne to jen zalej do zelatiny at mas jistotu 😉 jen slabouckou vrstvu....

vinka
12. júl 2010

nemám istotu a bojím sa toho.Musím to zaliať? 😕

beruska2x
12. júl 2010

@vinka ja to nezality nikdy nevidela, tak nevim....

vinka
12. júl 2010

Ked to dookola prichytím hviezdičkami? 😕

vinka
12. júl 2010

Bože sa bojím toho,že to rozmočím.Ale to ide chladná želatina však.a riedšia ako obvykle? 😕

beruska2x
12. júl 2010

@vinka j ajsem ji delala jako normalne.. jak zacne malinko tuhnout, je zchladla tak ji natru... aby se dala natrit ale nebyla horka no... neboj povede se 😉 nic na tom neni...

beruska2x
12. júl 2010

@vinka kdyz zvladnes takove potahovane tak se prece nebudes bat oplatky, to je fakt hned a pro laiky 😉

susika
12. júl 2010

ahojte. čítam vás tak zbežne. malej chcem urobiť na narodky tortičku-lienku, iba z takého zákusku, my to volame "torta korytnačka" a potiahnem to marcipanom, ale ak sa to nepodarí, kde sa dá ten jedlý papier kupiť?

martinex
12. júl 2010

@vinka ja som ju lepila len vymiesanym maslom s curkom-uuplne tenka vrstva a krasne to drzalo...a boky som este potom "doladila" kvietkami, kuk tu

bianca
12. júl 2010

@susika skus si zadat do vyhladavaca a najde ti toho viac

decka ako to zvladate v tomto pocasi?Ja zacinam mat strach .Torta ma byt hotova na nedelu

benjik
12. júl 2010

@alionuska jako vždy krása,ale přiznávám,že dort od tebe bych nechtěla,to by bylo jak krájet živého osla 😀

milocka29
12. júl 2010

@vinka ja som davala jedly papier na MMF, ktory som iba jemne potrela cistou vodou a jemne popritlacala obrazok a drzalo to vyborne.

sisa.b
12. júl 2010

ahojte,
mne sa moc nedari ☹ hrad som nevystuzila, tak sa mi fajne ruti do seba, pritom som vobec necakala, ze bude taky tazky. davala som hrube korpusy a nie vela kremu, no uz aj tak ma 8,5 kila bez ozdob 😝 makala som do 8mej a este je na nom roboty ako na kostole.
mate nejaky dobry recept na to, ako zmaknut taku tortu a nestravit pri tom tri dni v kuchyni? 😅

benjik
12. júl 2010

@sisa.b jestli máš hrad s věžičkama,tak věže by ještě šly dodatečně vyztužit ne?

sisa.b
12. júl 2010

@benjik veze ma netrapia, tie este na torte nie su. rutia sa mi do seba jednotlive poschodia 😒 vytahujem ju na par minut, len co tam nieco poprihadzujem a zas stahujem naspat do chladnicky. tam ju davam pomaly obuvakom 😅 😝

beruska2x
12. júl 2010

@sisa.b 😲 teda to je maxi dort, to koukej pak dat fotku...

vinka
12. júl 2010

@alionuska tak ten somár je fantasticky.Stále čakám na tvoje výtvory ako na dávku adrenalínu.Aj mna tie riasenky zaujali.má krajšie jak ktorá kolvek herečka 😀 😀 😀 😀

sisa.b
12. júl 2010

@alionuska uzasna torticka!!! nechapem, ako mi mohla ujst. dala som refresh a zrazu sa mi ukazala nova strana a o tvoj kusok by som prisla

alionuska
12. júl 2010

No dakujem vam vsetkym pekne..ste strasne fajn a mna ta praca o to viac bavi,ze sa vam mozem pochvalit a podelit sa s vami o ten zazitok..tento somarik sa mi strasne pacil a som rada ze aj vam..lebo som sa taaaaak bala,ze sa mi nebude podobat a nakoniec to celkom dobre dopadlo....dakujem!!!!! 🙂 🙂 🙂

katrin21
12. júl 2010

babulky, prosim, naucte ma robit marcipan!! dakkujeeeeem 🙂

katrin21
12. júl 2010

no.. nasla som na 11 strane ako pisete , ze sa to robi s jojo marschmallow a v miktorovlnke.. ja mw nepouzivam a hriat tam jojo mi pride straasne nezdrave, skoro ako ked to v USA opekaju na razni 😀
nikto tu nemate recept a tip na normalny marcipan???
dakujem 🙂