Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katrin21
13. júl 2010

no ja sa nechytam, beruska... Ja peciem torty,aj zdobim,ale len obycajne, na taketo sa nechytam 🙂 viem, ze je to piplacka ale hlavne treba mat aj dobry recept. mne ta piplacka nevadi, milujem pecenie, plnky a tak...ale tento marcipan mi vrta v hlave,ale ked vy to tu vsetky robite vo velkom. a ja chcem len tak , ked robim pre nas tortu🙂 alebo zakusok s tym potiahnut ,alebo co.... ved aj ty by slo, nie? 😀

beruska2x
13. júl 2010

@katrin21 ale ja taky pecu jen pro rodinu i kdyz velkou 😉 a pratele... to je nejlepsi 😀 potahnout/ozdobit muzes i muffiny 😉

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=83629

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50685

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=84777

bzucinka2
13. júl 2010

@vinka zrolovala som si kuchynske utierky tie papierove 😀
@benjik
@beruska2x dakujem vam
@sloniiicek krasne slzicky urcite budu mat uspech 🙂

beruska2x
13. júl 2010
benjik
13. júl 2010

@beruska2x to je super postup,asi se mi taky bude hodit.

bzucinka2
13. júl 2010

@alionuska paradny tiger, nemam slov 🙂

beruska2x
13. júl 2010

ja mam na vikend jasno, dneska jsem s prckem natrhala pre pul litru boruvek 😉 - a dalsi slupnul on 😀 takze udelam dortik se slehackou, boruvkama a zele a dam si na nej ty ruze kdyz uz je mam hotove jen pro mou radost a je to 😀

beruska2x
13. júl 2010

@benjik 😉 na tech ruskych strankach je hofo peeeknych veci a polopaticky 😀

http://www.theredhotkitchen.com/PackageBowInstr...

koukni tyhle jsoukraaaasne

beruska2x
13. júl 2010

http://www.tartacadabra.com/nl_main.html

a tady jsou krasne inpirace 😀

bzucinka2
13. júl 2010

@beruska2x presne tak som to robila lenbez postupu 😀

benjik
13. júl 2010

@beruska2x já vím,ty mám uložené už dávno.

zdenallicka
13. júl 2010

Siso a Ali, krásné... 😵

Siso, před tebou smekám... 😵

vinka
13. júl 2010

@katrin21 prečo ked niesi rodič.Moja kámoška si dala u mna upiecť také odhalené cici pre syna na 18-ku 😀 A keby na tej oslave neboli babaky tak by mu dala aj niečo tekuté do ciciny.Tak sa to robí ale,že babky budú mať dosť cici tak ten alkohol sme vylúčili. 😀 😀 😀

bianca
13. júl 2010
beruska2x
13. júl 2010

@bianca teda 😝 😀

dm1
13. júl 2010

baby nemate ulozene nejaku okruhlu s autickami detsku?

inak tato sa mi strasne paci dufam ze si vyberie na tu 18-tku nieco take ale nie sikme ale rovne

sisa.b
13. júl 2010

@alionuska tiger perfektny 😵

bzucinka2
14. júl 2010

@beruska2x ta prva autickova je suprova 🙂

zdenallicka
14. júl 2010

Hoky, úplně mimo, ale koukejte... dojalo mě to a jdu do toho s kamarádkou....

https://www.youtube.com/watch?v=hN8CKwdosjE
zdenallicka
14. júl 2010

JO a na cedulce mají napsáno OBJETÍ ZDARMA... 🙂 DObrá sonda.. těch lidí, co prahnou po objetí... 😔

bury
14. júl 2010

@zdenallicka - ta jsem u toho i slzu uronila 😉

zdenallicka
14. júl 2010

BUry, no to já samozřejmě taky..🙂

bury
14. júl 2010

jinak vám sem chodím šmírovat a okukovat jak jste všechny strašně moc šikovný.... já sice peču hodně, ale na dorty si netroufnu.... je tam důležitejch moc věcí - aby to krásně vypadala a k tomu ještě dobře chutnalo a to je na mě moc 😉 😉 i když si pohrávám s myšlenkou, že bych něco zkusit mohla 😉

ilijanka
14. júl 2010

ahojte, myslíte, že vydrží poťahovaná torta plnená trasenou plnkou transport autom cca 2 hodiny v týchto horúčavách? Ďakujem.. 😉

reruna
14. júl 2010

Ahoj, holky, objevila jsem toto téma a jsem úplně unešená z toho, jak jste všechny strašně šikovné a co dokážete, ty vaše dorty jsou nááááádherné, doufám, že nevadí, že je tu okukuju. Strašně mě to nadchlo. Nic takového jsem nikdy naživo neviděla. Já ráda peču, ale takové ty normální buchty, perníky, muffinky koláče atd....nic extra. Je moc těžké udělat ten potah? Předpokládám, že nějaký dort s jednoduchým krémem bych zvládla, jen se zdobením jsem si nikdy moc nevěděla rady, dala jsem nějakou polevu - čokoládovou nebo citronovou a kupované ozdoby z mléčné cukrové hmoty, tyhlety potahy mě nadchly, musím si udělat čas a projít si vaši diskuzi od začátku. Synové budou mít v září narozeniny, třeba bych něco jednoduchého zvládla, ale asi si moc fandím.... starší tu teď se mnou okukuje ty odkazy od berusky2X na ty dorty s Bleskem, ten první je úžasný...
A ještě otázečka - není vám líto tu nádheru pak sníst? Zvlášť když je s tím tolik práce? 😀

daniz
14. júl 2010

ilijanka- myslím, že áno no treba ju poriadne schladiť, krabicu obaliť v novinách a ak máš tak ju oblož ju takými kockami
čo sa dávajú zmraziť do mraziaka a dávajú sa k veciam čo sa môžu pokaziť do tašky...

Ali úplne super krásny tiger, Vinka ja mám perleť bielu kométu a je úplne super, nanesieš na hotový trebárz kvietok koľko potrebuješ štetcom a ide na každú farbu. A ostatné šikovníčky nádherné tortičky ste upiekli. Tá moja zvonilka sa
podarila-normálne nechápem, robila som biely klobúk s modrými kvietkami, deťom tortičky..... foto mám v telefóne /žiaľ-zatial/ 😠 😠 😠 ☹ ☹ ale ak sa mi podarí to dať do PC určite pošlem foto.

danciacik
14. júl 2010

Ahojte, ja som tu dlhšieneprispela, akosi som nemala čím, už vyše troch týždňov mám ruku v sadre takže veľmi robiť nemôžem, robila som síce jednu tortu, ale to som sa udrela s jednou rukou je to riadna drina.
Ale pozerala som fotky, strašne šikovné ste - klobúk dole, nádherné torty.

beruska2x
14. júl 2010

holky to se venku neda, malej padnul na postel a nahej odpociva 😅 a to jsme byli na hristi ve stinu 😝

@reruna udelat hmotu tezke neni, upect korpus taky ne 😉 jen pak to zdobeni... to zalezi jak kdo je zrucny ale chce to hlavne trenink 😉 udelej si dortik na nedeli nebo nejakou mene vzacnou prilezitost, chce to vyzkouset, osahat, a v zari uz muzes udelat klukum super dort 😉

na netu se da naji postup na skoro cokoliv - hodne to pomuze, kdyz nevis jak na to... proste cvicit a cvicit 😀 i kdyz dokonalosti alionusky, sisi a zdenalicky kazda nedosahneme 🙂