Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janulabj
20. júl 2010

ahojte, 🙂
prosim vas o postup na pivo,ale sladké,máte niektorá? alebo aspon obrazky nejakých pív
inak toto bola pre maleho na meninky,len taka rychlovka,ale pačila sa mu,to je hlavne.

zdenallicka
20. júl 2010

Benjik, děkuju moc!! 🙂

vinka
20. júl 2010

baby došiel mi balík s hračkami.Joj ale mám radosť.Už mám aj ja bábätko.Už len tortu na krstiny piecť 😀 😀 😀

vinka
20. júl 2010

@janulabj jaká rychlovka bože ved je krásna tá torta.To ked vy všetke robíte take rýchlovky to potom ako pečiete normálne? 😕 😀 😀

monika0001
20. júl 2010
janulabj
20. júl 2010

diky vinka,ja pečiem malo,to bola asi 7 alebo 8 torta.
a nemate niekto uloženy postup na to pivko? na TOm som pozerala,tam je obrazkov vela,ale postup som nenašla.

monika0001
20. júl 2010
mirka907
20. júl 2010

Ahojte, prepacte ze sa Vam sem votriem, len by som chcela tip. Ake torty zvyknete piect na prve narodeniny pre dievcatko?
Pozerala som nieco na stranke tortyodmamy.sk ale tak neviem sa rozhodnut. Mozete mi dat nejaky tip na zaklade vlastnych skusenosti? A este:...uz som raz pisala ale aj tak sa chcem opakovat, klobuk dole pred Vami a Vasimi tortami a teraz v tom teple ani nehovorim 😉 a ak tu nahodou mate nejaku maminu kosicanku, rada vyuzijem jej sluzby. Budem potrebovat tortu na rok, aj na 50tku.

benjik
20. júl 2010

@mirka907 já dělala krtka a panenku

dm1
20. júl 2010

ali prosim ta aku pouzivas ty cervenu farbu? ja mam gelovku red red ale strasne moc jej do MMF treba aby bola pekna. mas extra cervenu ci aku?

nadulici
20. júl 2010

to s tou cervenou by aj mna zaujimalo, chcem si este doobjednat sadu geloviek od Wiltonu a oni tam cervenu teraz vobec nemaju v ponuke 😒 ....
@dm1 tebe sa ta cervena nepozdava?....ci mas nejaku inu?....teraz neviem aku objednat a hlavne 8 farieb tam asi ani nenajdem, nejake uz mam....

dm1
20. júl 2010

@nadulici ked som robila to auticko cars na tortu tak som tam musela dat strasne vela farby aby to bolo vobec cervene.... a aj je to take malo elasticke potom lebo je to tuhe

este by som chcela aj bordovu a tmavozelenu ziskat ale v t-formaxe nemaju uz tu green moss ani burgundy lebo vraj ich EU zakazala a uz ani nebudu. ako teda na tieto farby to netusim. Osobne ti neodporucam Ivory tu som kupila teraz a je o nicom v pohode namiesas telovu s kakaom + zlta alebo ruzova, cervena

nadulici
20. júl 2010

@dm1 ja tu Ivory mam 😀 ....a aku teda tu cervenu?

nadulici
20. júl 2010

nasla som tam nejaku cervenu papriku- to by mohla byt syta cervena?

alionuska
21. júl 2010

@dm1 ja pouzivam presne tu-red red...rojo-rojo 😀 ale ak chcete tmavu,tak pridajte hnedu,alebo aj ciernu gelovku...a bude bordova! 🙂

bianca
21. júl 2010

dobre ranko kocky.Tak nasa torta stale v chladnice.Babina ju nechce rozkrajat

henikav
21. júl 2010

dobre ranko
@bianka 😀 povedz babicke, ze kvietky si moze odlozit, ale ze torta bude dnes prave najlepsia, pekne odlezana, chute poprepajane, mnam mnam a hlavne jej povedz ze jej ostane na fotke. Inac teraz by som si dala kusok torticky ku kavicke

dm1
21. júl 2010

ali diky tak budem skusat dalej miesat a miesat. len uz teraz mam polku cervenej gelovky minutu a nic som z nej vlastne nespravila 😠

dm1
21. júl 2010

ja uz si musim vecer skusit toho macka me to you aby som to do stredy nejako zvladla. dufam ze sa mi podari lebo keby nie tak aj @sisa.b je na dovolenke a nebude mi ho mat kdo spravit 😀

bianca
21. júl 2010

@henikav uz som zaktocila a rozkrajala ju.Babina sla prec z domu bo sa na to vrajnemoze pozerat.Inak vnutri je uplne genialna.Stredny plat sa cely rozmocil a zmiesal s kremom,dzemom a mandarinkami.Chuti ako nepecena smotanova akurat ze karamelovo.Hned si idem dat kusok

rybca
21. júl 2010

ahojte, mam 2 otazky..🙂

1. da sa doma vyrobit nieco na kvapky rosy na kvietky?

2. z coho si vyrobim hnedu farbu? nie som si ista, ci sa to da, ci to nie je zakladna farba...:(

henikav
21. júl 2010

@rybca, len taky napad, nemam to odskusane, ale co keby si tie kvapky rosy skusila z rozpustenej zelatiny?
Vtedy ked uz zacina trosicku tuhnut

a hnedu z kakaa, nie? 😉

rybca
21. júl 2010

@henikav zelatina ma tiez napadla, ale v nej je voda a bojim sa, ze sa mi zacnu kvety topit, robila som uz zelatinove jazierko a travu co som do nej dala mi zmekla a nedrzala tvar..🙂

henikav
21. júl 2010

na to som myslela, nechaj ju stuhnut a ked uz bude len trosicku tekuta, tak kvapni na mastny papier na pecenie a uvidis, ak to bude drzat, nechaj to uplne stuhnut a potom to nalep na kvietky
Viem ze alionuska na to pouzivala ten hotovy gel, myslim ze sa to dava na oblatku na tortu, ale ked nechces kupovat, fakt by som to skusila

beruska2x
21. júl 2010

@rybca zdenalicka rikala ze hnedou dela - hooodne obarvit na modro a pak kakao...
zelatinu urcite ne, ja jsem davala ted ozdoby z MMf na zelatinovej dort a roztekly se ( ja jsem to teda vedela, jen jsem si ho chtela ozdobit a byl pro me, tak jsme to neresila, stejne jsme to hend zblajzli) 😀

henikav
21. júl 2010

@beruska2x ale to si mala tu zelatinu este tekutu ked sa ti to roztekalo? Lebo ked je uz stuhnuta a tak tam nalepis tie kvapky, to by snad uz nemalo vadit? Ale mozem sa mylit, ved to je len moj napad, neskusala som

beruska2x
21. júl 2010

nene nechala jsme to na dortu v lednici uplne stuhnou a az na to jsem dala hotove ozdoby...

henikav
21. júl 2010

aha, tak to by ma nenapadlo ze este aj stuhnuta zelatina bude ozdoby rozpustat 😖
tak rybca, ak chces kvapky, budes musiet asi kupit ten gel, mozno ho este neskor vyuzijes na nejaku oblatkovu torticku

henikav
21. júl 2010

nedalo mi to, vyskusala som, cakam kedy stuhnu a dam vam vediet

beruska2x
21. júl 2010

@henikav je videt ze mas prd co na praci 😀 😀 😀 😀 😀