Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav
21. júl 2010

beruska, nevies si predstavit, robim velke upratovanie a pritom si dokoncujem ulohy, ale toto trvalo minutku, som hodila trosku zelatiny na 10 sekund do mikrovlnky a z vidlicky som pokvapkala mastny papier na pecenie, uvidime, ci to stuhne a ako

beruska2x
21. júl 2010

@henikav 😉 jasne taky tady poletuju od vareni k pracce

rybca
21. júl 2010

@henikav a to aku zelatinu si dala do tej mikrovlnky? praskovu, alebo platkovu? bez vody? mozno bez vody by to slo, ale cim to potom prilepim?

rybca
21. júl 2010

tak uz som to nasla, hnedu vymiesate z modrej, cervenej a zltej..🙂))) kakao by tiez slo, ale tam je malo farebnych odtienov..🙂

kakulienka
21. júl 2010

@rybca ahoj. ja som nedavno potrebovala hnedu farbu a zmiesala som zelenu a cervenu. je to sice to iste ako modra, cervena a zlta, ale aspon minies menej farby 😀.

rybca
21. júl 2010

@kakulienka jasne...🙂 vidis to ma nenapadlo..🙂)))))))

henikav
21. júl 2010

@rybca namocila som ju par sekund, potom ako zmakla som vodu zliala, nechala len tak par kvapiek a do mikrovlnky 10sekund, este dobre ze som pozrela, okamlzite sa roztopila

henikav
21. júl 2010

platkovu, ale dala som len taky maly zlomok

rybca
21. júl 2010

@henikav idem tiez vyskusat..🙂

henikav
21. júl 2010

moj pokus s kvapkami so zelatiny 😉 snad to bude vidiet

rybca
21. júl 2010

@henikav a ako si ich potom prilepila?

henikav
21. júl 2010

iba som ich polozila, celkom to drzi
mozno keby tak zboku, ze by sa to smykalo by som prilepila vodou, alebo psenicnym sirupom

rybca
21. júl 2010

@henikav no idem sa ja este kuknut nejaky ten sirup a este poskusam..🙂

benjik
21. júl 2010

@rybca já hnědou dělám taky z kakaa a odtínů tam máš z ní dost,jde jak světlá,tak tmavá.
@henikav vypadá to dobře,jem zvdavá jestli to po pár hodinách neudělá neplechu.

benjik
21. júl 2010

jinak já mám korpu na páteční svatbu jako dar upečený a náplň se mi povedla vanilkovo karamelová a je to mňam,do toho jem přidala kousíčky hrušek a nejradši bych ji dala do sebe a ne do dortu.

henikav
21. júl 2010

dam vam vediet vecer, ci sa s tym nieco stalo, zatial nemam dojem ze by sa to hybalo

janulabj
21. júl 2010

@henikav super vyzeraju tie kvapky,aj ja som zvedava čo to spravi časom,ja mam tiež 2 korpusy upečené,jedno pivko,a druhy mam okruhly,ešte neviem,pre 3 ročne dievčatko,neviem čo,rozmyšlam nad mackom ale čo okolo neho dat...

janulabj
21. júl 2010

@benjik a aku budeš robit svadobnu? maš už niečo vybrate?

rybca
21. júl 2010

@henikav no tak to by som vela chcela od NL, aby mali kukuricny alebo psenicny sirup, zatial ani v supermarkete, ani na nete som nenasla, takze dufam, ze tie tvoje kvapky vydrzia..🙂)))

vinka
21. júl 2010

baby musím potrieť oplátku želatínou?bojím sa toho,že sa rozpustí a druhú oplátku už nemám a je nto zákazka.Tak sa pýtam pre istotu či ju môžem nechať aj nepotretú 😕 Nemám ten gel a som ho zabudla objednať.Zistila som to ked mi prišla objednávka. 😒 Kadečo som objednala ale toto nie 😒

benjik
21. júl 2010

@janulabj já nedělám přímo svatební,to bude svatební dar. jinak má inspirace je hned tady nahoře,jen opačně barvy.https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/ma...

henikav
21. júl 2010

rybca moja zla sprava, tie kvapky akoby scvrkli a nevyzera to pekne, zelatinu na kvapky neodporucam a fak pod tym sa aj trosku sputila K2, sice nie velmi, ale nedavala by som to

rybca
21. júl 2010

@henikav akurat som to zhodnotila aj ja..🙂)))) tak dufam, ze zozeniem ten sirup..🙂

henikav
21. júl 2010

rybca, myslim ze to bol modecor, cim robila kvapky alionuska a tie boli fakt krasne

vinka
21. júl 2010

Tak to potom, asi ani ja nenatrem oplátku želatinou ☹ ☹

rybca
21. júl 2010

@henikav modecor som tu videla, ale nie priesvitny, len ofarbeny

nikanika28
21. júl 2010

cafte sikulky, davnejsie som tu uz nebola, ale obcas vas sledujem 😉 . Ja som mala teraz volno v peceni a pravdu povediac som aj rada pri tomto horku 😝
Teraz by som chcela na vikend spravit mame k meninam daku mini tortu, len stale rozmyslam aku 😕 . Napadol ma kosik s kvetmi...tak som sa chcela spytat, ci by mi ten vyplet drzal len na kreme??? Co vy na to? Potahovku sa bojim dat, aby mi to netieklo...aj ked by to mozno pod tym vypletom bolo zajedno 😀 😀 😀

dm1
21. júl 2010

@nikanika28 tu to mas len na kreme http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=323&... ale ked to tak vidim to by sa mi teda fakt nechcelo robit 😝

nikanika28
22. júl 2010

@dm1 Ja som videla postu, kde sa to neprepleta, ale narezu sa kratsie casti a len sa to priklada na striedacku
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/kosikovy-v...
tak neviem 😨 A neviem, co ine by som jej spravila, akosi nemam napady 😝 😝 😝

vinka
22. júl 2010

Ahojte baby.Tak ja som totálne znechutená. ☹ ☹ ☹ Kúpila som si broskynovú perleť a ono mi to zanecháva červené šmuhy.Je mi do plaču z toho.Už mám aj obrázok nalepený tak poťah stiahnúť nemôžem ale mám chuť nevzať peniaze za tú tortu.Som nečakala,že perleť bude taký nepriatel môj. 😢 😢 😢 Je mi úplne do plaču z toho.Netuším čo z tou tortou urobím.Buchla som ju do chladničky bo mám 100 chutí ju vyhodiť von oknom. ☹ ☹ ☹ ☹