Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikanika28
8. aug 2010

Ahojky, zase vsetky torticky krasne 😵
Ja idem tento tyzden na to pivo ..teda ten pivovy pohar 😅 😀 . Baby a na vrch mam dat slahacku ako penu? 😕
No a chcela som sa k vam pridat na FB do skupiny, len mi to akosi nejde ☹ ..Resp. som poslala poziadavku a ziadna odozva 😕 Bolo tam napisane, aby som zadala svoj Nick na MK, ale takuto moznost mi to neponuklo,...tak neviem. Funguje to?

nikanika28
8. aug 2010

ehhh...tak uz mi to ide 😅 ...

henikav
8. aug 2010

baby, ja neviem ako vy s cokohmotou, moja je vzdy hnusna na prvykrat, az ked postoji, potom ju znova nahrejem a ked stuhne druhykrat, vtedy je uz fajna, ako plastelina, aj sa s nou dobre robi, aj je chutna ako cokoladova karamelka

anibas
8. aug 2010

@nikanika28 na pivový pohár daj bielko vyšľahané nad parou s cukrom

anibas
8. aug 2010

vyzerá to asi takto

henikav
8. aug 2010

@anibas ta tvoja vana je supeeeeeeeeeeeeeeeer, aj ten pupok je krasny, ale ta vana ma dostala, to musim skusit

bianca
8. aug 2010

@nikanika28 funguje vsetko.Si prva kto ma problem

@anibas nadhera.Len by som privitala keby aj panovi daco trcalo 😀 😀 😀 baba kozy venku a chlap nist 😀 😀 😀

nadulici
8. aug 2010

baby od zajtra maju v Lidli biele americke penove cukriky, myslim 300 g okolo 1 eura..... 🙂

nikanika28
8. aug 2010

@bianca uz mi to ide, ja som posielala poziadavku uz davnejsie a vtedy mi to akosi blblo, od vtedy som tam nebola.... takze je vsetko v poriadku 😉
@anibas dakujem

rybca
8. aug 2010

@nadulici tie americke su dobre, ja som uz z nich robila a zda sa mi byt elastickejsia MMF ako z Haribo..🙂)))

zdenallicka
8. aug 2010

Holky, hoďte mi odkaz na Lidl u vás a na ty maršmeláky, prosím..🙂 Já doma jedny mám, ale hodily by se mi další..🙂 A je ve Skalici Lidl???

vinka
8. aug 2010

@nadulici hej na sk? 😕

nadulici
8. aug 2010

@vinka ano, od zajtra....
@zdenallicka hodila som do googla a vyhodilo, ze tam je Lidl niekde na Skolnej ulici....ale osobne nepoznam Skalicu....

vinka
8. aug 2010

@nadulici no tak tie americké som tu ešte nevidela.Tak zajtra nabehnem hned ráno ked tvrdíš,že sú tu americké dni 😉

bzucinka2
8. aug 2010

juuuj tyzden som tu nebola, prebehla som len torticky uzasne su, ja budem mat perny september, tam je oslav ako maku 🙂
ozaj nemate poruke nejaky fotopostup na dinosaura, ci dracika? 🙂

kakulienka
8. aug 2010

ahojte. baby, ked pozeram tie vase torty, tak iba zasnem. su fakt nadherne. ja sa chystam robit tortu manzelovi, ktory bude mat 30-ku, ale potrebovala by som radu. ako mam urobit vyrazne cerveny a modry marcipan? snazim sa pridavat cervenu, ci modru a stale su to len take slabe odtiene. a ta cervena skor posobi do ruzova. nevedel by mi niekto poradit? vidim, ze na tych vasich tortach su tie farby fakt vyrazne. pomozte. dakujem 😀

nadulici
8. aug 2010

baby nemate nejaky obrazok torty s ohnom....nic sa mi nedari najst.....nechcem len taky namalovany, ale chcela by som ho 3D v priestore....uz mam nieco vymyslene, ale keby ste mi hodili nejaky typ este, boli by ste zlate......

nadulici
8. aug 2010

@kakulienka farbi povrchovo stetcom....

kakulienka
8. aug 2010

@nadulici to som tiez parkrat skusala, ale asi som nesikovna, lebo sa mi potom vsetko zafarbi. ci uz jednotlive casti figurky, alebo aj marcipanovy potah na torte. porad nejaky figel, aby sa tie farby od seba nezafarbili. ja som len zaciatocnik, tak si necham rada poradit. 🙂

nadulici
8. aug 2010

no ja si zafarbim najprv jednou farbou, necham uschnut a potom dalsou...je ale pravda, ze farbim uz casti ktore mam hotove spravene a uz s nimi nemanipulujem....najlepsie su asi gelovky, ale citala som, ze prachove sa daju tiez riedit a tie uschnu za chvilku....treba skusit co ti bude vyhovovat najviac.....

nadulici
8. aug 2010

inak uz je aj na TOM hodene info o tych bielych americkych cukrikoch, to bude sranda zajtra az tam vsetky cukrarky nabehnu.... 😀 😀 😀 😀

kakulienka
8. aug 2010

@nadulici dakujem. vyskusam. mam doma aj praskove, aj tekute aj gelove. uvidime, ktore budu najlepsie.

anibas
8. aug 2010

@nadulici karamelové ozdoby ako oheň ?

dm1
8. aug 2010

@hejdita ako pisala sisa.b ja som tie ruzicky robila z cokohmoty a mala som ju predtym zarobenu asi 3 tyzdne a potom to super drzalo tvar netopilo sa to na torte

a krasne torty ste popridavali!

dm1
8. aug 2010

@rybca cukor som farbila tak ze som si ho dala do misky a tam som kapla trochu gelovky v alkohole na kraj a miskou potriasla a zafarbilo sa to o seba. aj som stetcom trochu na cukor s farbou isla ten sa trochu roztopil ale nevadilo lebo ked som to miesala v tej miske zafarbil sa od toho ten zvysok

rybca
8. aug 2010

@dm1 ok, dik..🙂))))

dm1
8. aug 2010

tak som si prave spomenula ze som dala tu tortu s reznom do sutaze na dortomanii a isla som kuk a posledna som neskoncila takze super 😝

nadulici
8. aug 2010

@anibas dobry napad 🙂 , len ako spravim tie plamene to neviem....

zdenallicka
8. aug 2010

Nadulici, si obarvený karamel nalej na máslem vymaštěný plech a jakmile zatuhne, nakrájej ho ostrým nožem na kousky/polámej a pak navrš do tvaru ohně..🙂 Prostě ty ostré kousky o sebe opírej a udělej z nich oheň..🙂