Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
11. sep 2010

@alionuska nadhera.Ten kolotoc ma dostal na kolena zasa.Inak kde pozera mala Doru?Ja to nemozem najst s prekladom nikde

alex21
11. sep 2010

dakujem vam za pochvalu. Ali od teba sa velmi ceni. A to srdiecko som prvy krat na bokoch orezavala aby bolo oblejsie a takto sa mi to paci. To som odkukala od Sofi jej srdiecko sa mi strasne pacilo 😵
Ja som sa zas nasmiala na tej Kitty v tom drese. 😀 Kolotoc sa mi velmi paci ten je fakt nadherny, aj ta mys je super aj ta poduska s kockou. Vsetky su nadherne. Na tu podusku s tou kockou asi ukecam malu nech chce taku na narodky aby som si to mohla vyskusat. 😀 K meninam som ju ukecala na psa v kosiku tak sa tesim 😀 ale ona sa uz dost tazko ukecava 😝 😀

zdenallicka
11. sep 2010

červená zabarvená touto barvou (sytě růžovou) je na svetru Pata... http://cukrar-shop.wbs.cz/eshop/originaly/11929...
A růžová zabarvená barvou red red na kytkách... http://www.ceske-formicky.cz/?1114,enLANGUAGE_S...

alex21
11. sep 2010

@millada aj tu mas fotopostup na kitty 😉 http://www.tortyodmamy.sk/?q=hello-kitty-1-2

alex21
11. sep 2010

@zdenallicka ja som tak farbila srdiecko ze som pridala cervenu a potom ma este napadlo ze pridam ruzovu lebo bolo stale slabo cervene a dostala som sice krasnu sytu farbu ale mala nadych ruzovej 😕 a kedze muselo byt cervene tak som ho radsej pretrela este povrchu. Ale na spodok ten melir s tou bielou okolo srdiecka je uz len tou tmavou takou ako mi vysla.

reruna
11. sep 2010

@alionuska díky za pochvalu, od tebe to zvláš´t potěší, na fotkách to není moc vidět, ale naživo to tak dokonalé nebylo, ale na 4 pokus s dortem to snad docela šlo. Tvoje dorty jsou nádherné, ten polštářek a kolotoč...
@bzucinka2
@bianca
@zlatat díky
@alex21 krásné
já jsem barvila na červeno práškovou barvou z drogerie malinová červeń a jahodová červěń, byla z toho taková fakt hodně tmavá růžová, skoro červená

alex21
11. sep 2010

@vinka maslu robim jednoducho. Urobim si pasik a z toho si urezem jednu cast masle, ktoru vypodlozim servitkou nez zaschne a tam kde je previazana ako keby som pokrcila, presne tak aj druhu stranu. Obe casti dam oproti sebe a to previazanie urobim uz tensim pasikom. Potom len dorobim tie stuhy co su akoze z nej, tie jemne zvlnim a podstrcim pod to previazane. Dokonca uz aj ako zaschnute na tortu som to skladala po castiach. Ona vobec nie je v kope. Minule sa mi podarila aj pekne zlepit teraz som ju prenasala po catiach a jemne pritlacila k sebe a prilepila vodou. Dufam, ze je to zrozumitelne napisane 😉

vinka
11. sep 2010

@alionuska a kde je foto tvojej kuchyne?Joj som sa vynadívala na tvojích tortách a môžem do sprchy 😀 😀 😀 Aj ostatné torty su krásne fakt 🙂

vinka
11. sep 2010

@alex21 už chápem.ja som skúšala ju ale v celku robiť a asi preto sa mi to sypalo furt.Na budúce skúsim ako si mi poradila. 😀 Dakujem 😉

alex21
11. sep 2010

@vinka tak budem drzat palce aby sa podarila 😉

vinka
11. sep 2010

@alex21 dakujem 😉

bianca
11. sep 2010

tak folia vyhrala decka.Coko z nej nesla ani ked som ju prosila.Nic to.Skusila som to.Idem napisat na TOM a mozno mi niekto do buducna poradi

alionuska
12. sep 2010

@zdenallicka to je sprej-Bronz A kupila som ju v svet pecenia v Moravanoch nad Vahom.Dakujem!!!

alionuska
12. sep 2010

@millada Ja odoka... normalne si orezem plat a naplnim..a ked stuhne este opravim,dorezem ,kde treba! ....ale baby to robia tak,ze si cez pocitac stiahnu obrazok,prekreslia,alebo vytlacia a potom podla toho orezie tie platy...niekto tu mal aj postup...

alionuska
12. sep 2010

@bianca my ju pozerame po anglicky..alebo potom online hry Dora explorer,ci ako sa to vola.... 😀 😀 A dakujem za komentar...moc som sa potesila,ze ako si to napisala..ze ta dostal na kolena🙂 😀 😀
@alex21 nemas zac...ja vas pochvalim,lebo kazda jedna torta je podla mna umelecke dielo...A je to rucna praca,nech je akakolvek...aj tie trochu nedokonale su krasne,lebo su z lasky!!!! 🙂 🙂
@reruna 😉 😉
@vinka nebudes mi verit...zabudla som na to...uz bolo aj upratane...ale zas som mala vecer navstevu..ale cvaknem niekedy!!! 😉 😉

elise
12. sep 2010

ahojte ja si u vás pozriem vaše nádherné výtvory🙂 čítala som že zháňate valčeky vydela som ich teraz v trnave na jarmoku oproti divadla u ludového rezbára, stál 20 ali 4 vzory🙂

alionuska
12. sep 2010

@elise ,anjelik...kde sa ja dostanem na jarmok..?! ☹ ..ale je to super cena...to boli akoze z dreva?? 😕

zdenallicka
12. sep 2010

@elise 4 vzory za 20 Eur nebo každý ten váleček za 20 Eur? 😕

elise
12. sep 2010

@alionuska ano boli z dreva a dobre to bolo spracované všetky 4 vzory boli pekne určite ešte po jarmokoch budú teraz je ešte dnes v nedelu jaromok v trnave a budúci víkend v novom meste nad váhom.

elise
12. sep 2010

@zdenallicka za 4 dávali výraznu zľavu a ľudia to dosť brali🙂

zdenallicka
12. sep 2010

Výrazná je co? 🙂

elise
12. sep 2010

@zdenallicka za 40 € si mala 4 vzory valčekov 20 €mostatný valček

bzucinka2
12. sep 2010

@alex21 krasne torticky, , a ak chces mat cervenu hmotu musis primiesat vela gelovky 🙂
@alionuska dakujem 🙂 kolotoc uzasny a ta mysicka je rozkosne milucka 🙂 je z puncoviny? nemam slov na tvoje vytvory 😉

lussy23
12. sep 2010

@alionuska - krása. Stále nechápem, ako to stíhate. Saške prajem skoré uzdravenie. Tá mačička je užasná!

zdenallicka
12. sep 2010

@elise Díky..🙂

boldy
12. sep 2010

ahojky,

ja som dnes urobila prvu postavicku na tortu... ale baby klobuk dole tie co to robite, to je strasne narocne, taka piplacka no koniec... snad sa to naucim 🙂 ono treba stale skusat a piect... ja len tak z casu na cas..tak tu je moj vytvor...a idem vas docitat

bianca
12. sep 2010

kocky help.Prosim prosim mozte mi niekto vlozit odkaz na stranku spredlohamy?Nemozem ju najst a asi som ju omylom vymazala.Viete tu kde su akoze omalovanky.Diky

nadulici
12. sep 2010

ahoj, vsetky musim pochvalit, zasa ste krasne popiekli baby 🙂 ....ja som mala plodny vikend, a este ma dnes caka jedna, tak zas musim utekat... 😝

bianca
12. sep 2010

@boldy dakujem ale to nie.Je to zahranicna stranka neuveritelne dobre.Urcite nam to niekto sem hodi

millada
12. sep 2010

@alex21 , @alionuska, dakujem 😉