Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evinkaaa
12. sep 2010
bianca
12. sep 2010

@evinkaaa ano ano ano dakujeeeeeeeeeeem velmi pekne

evinkaaa
12. sep 2010

ja uz som k vam davno neprispela, ale poctivo vas citam a sledujem nove torticky, ktore pridavate. to su ale fakt umelecke dielka. vsetky do jednej. naaadhera. 😵 . som v nemom uzase a kocham sa stale. 🙂

evinkaaa
12. sep 2010

@bianca - nemas zaco. vsak si tu mame navzajom pomahat. 😵

rybca
12. sep 2010

@nadulici to hasicske auto je uzasne..🙂))))))))))))))))

alionuska
12. sep 2010

@bzucinka2 myslis ci ta mysicka Didlina je z puncoviny? Nie ,bola to normalne torta..nohy,telo hlava,klasika korpusy naplnene a potiahnute MMF.A dakujem!!!! 😀 😀
@lussy23 aj tebe dakujem..Sašenka je o sto percent na tom lepsie,ked som jej prestala davat ten sirup..baby ,normalne ju nieco trapilo..ja ju poznam,ona nebyva taka umrncana,nervozna a nestastna...ten sirup na nu nemal dobry vplyv...urcite nejaky neziaduci ucinok...ale co? Ked ona este nevie malinka povedat! ☹
@boldy naaaaadherny macko!!!!Aj cela torta! Supeeeeer 😉
@nadulici babatkovska uzasnaaaaaaaaaa a hasic Sam,je tiez krasny!!!Podaril sa ti na jednotku!!! 😉 😉 😉 a ten napad s vodou v hadici je dokonalyyyy!!! 😀 😀

bubadlo27
12. sep 2010

ahojte, prepacte ze sa Vam se takto zapletiem, ale chcem alenke podakovat za nasu torticku pre Sofiu k narodkam, bola krasna a aj super chutila, este raz diky 🙂
a uz sa tesime aj na vlacika thomasa 😉 🙂

vinka
12. sep 2010

@nadulici tak tie sú super.Ako si robila Tú VODU Z HADICE? 😕

evinkaaa
12. sep 2010

baby, neviete alebo nevideli ste niekde tortu vo forme mixera alebo kuchynskeho robota? 😀 ja viem, zvlastne, ale chcem pre maminku upiect tortu v tomto tvare, pretoze dostane na narodeniny tento darcek a chceme jej dat aj tortu v podobnom tvare. Prehladala som uz vsetko mozne, ale nikde som nic nenasla. Chcela by som aspon nejaky obrazok nejakej podobnej torty, aby som sa mala o co "opriet"......ale ako to uz vidim, budem musiet vymysliet vsetko sama. 😉

sofi07
12. sep 2010

@alionuska dakujeeeeem. inak, ta tvoja ovocna plnka na svadobnej zozala velky uspech, dala som mrazene jahody, este raz dakujem za radu.
Torticky mas opat, prekrasne,tiez sa mi najviac paci ten kolotoc, ten je absolutne suprovy!!!co je ta tycka uprostred??

@alex21 krasne, obidve, kolko vazila svadobna a ake mas rozmery, prosim ta?aj srdiecko je krasne, ved je pekne cervene. podla mna je jedno, ci zafarbis po povrchu mmf alebo wi...

vinka
12. sep 2010

baby kolko orechov mám dať do korpusu.Korpus s dvoma vajíčkami 😉

alionuska
12. sep 2010

@vinka ja nechapem ,ako mozete upiect korpus z dvoch vajec?????? Pre mna je toto zahada!!! 😅 😅 😕 😕 😕 😕
@sofi07 kolotoc bol na stojane..ma tri diely,ale je rozoberatelny,takze ten jeden som nedala...iba dve poschodia...este v strede mal byt jeden taky... takze to je ta tycka -stojan🙂))) 😀 A nemas zac...mna to napadlo s tym mrazenym ovocim,ked som ho uvidela v obchode,ze ved to musi byt o 100% lepsie ako tie umele zavaraniny.... a aj je🙂 😀 😀 😀

sofi07
12. sep 2010

@alionuska bezne davame do kolacov mrazene ovocie, ale do tortty ma nenapadlo veru 🙂

meinkonka
12. sep 2010

ahojte, dovolim si aj ja pridat svoju prvu detsku torticku 🙂 /moja 5 potahovana/

alionuska
12. sep 2010

@meinkonka jeej je perfektna! Moc sa mi paci.-) 😉 😉 😉 😉

sse
12. sep 2010

Ahojte dievčatá,
tak ja som zvládla tú svadobnú hlavnú tortu, neveste sa páčila a bola aj chutná, všetci si chválili a aj ja som ju jedla, keďže som bola na tej svadbe. Tak idem ja dospávať celý týždeň,lebo okrem torty som aj zákusky piekla.
Pekný večer a všetky tortičky sú krásne, len škoda, že nemám čas vás čítať 😔

nikanika28
12. sep 2010

ahojte baby, konecne mam cas si vas precitat 😅 ...tento tyzden som robila dve torty...
@alionuska prosim ta, prezrad mi, ako ty zvladas robit tolko torticiek???? 😕 nie si ty carodejnica? 😅 😀 😀 No mam co robit teda, aby som to stihala...Klarka mi neda vydychnut...takze nocne sichty fungovali 😝
No idem popozerat torticky, co ste popridavali a kuk na moje 😅

sisa.b
12. sep 2010

@alionuska nadhera 😵 najviac sa mi paci ta macka na poduske 😵 😵 😵

dm1
12. sep 2010

@sse pekna ta svadobna mna caka nieco take tento tyzden ale na oslavu. prosim ta aka siroka bola stuha?

@alionuska neskutocne co dokazes vykuzlit fakt nadhera!

aj ostatne torticky krasne! som tu po vikende mimo domu tak som vas len prebehla

sisa.b
12. sep 2010

@sse nadherna torta! 😵 ako si robila tie kvapky?

@meinkonka sikulka , kacicka by bola akurat pre moju malu 🙂 🙂 🙂

@nikanika28 super! a ta zelenina ako ozajstna 🙂

sisa.b
12. sep 2010

ja som sa tento tyzden flakala, zacala som pre slecnu az vcera vecer, tak som ju dorabala, ked uz bola mamina u nas 😀 slecna si vyberala, co chce 😝 a mne sa taaak velmi nechcelo 😝

nikanika28
12. sep 2010

no baby...krasne torticky ste popridavali 😵 😵 😵 😵 .....@alionuska no comment 😵 😵 , akoze padam na zadok..kolotoc, vankusik....neskutocneee 😕 😕 😵 😵 😵
@alex21 svadobka je nadhernaaa 😵
@reruna milucke auticko 🙂
@zdenallicka Pat a Mat takisto paraaadni 😵
@zlatat velmi mi to pripomina moju torticku, co som robila Kittynu, len ine farby 😉 a ta druha je takisto krasna
@meinkonka chutnucka torticka..hned by som si dala 😀
no a @sisa.b tak ten kon je ako zivy 😕 😕 😕 perfektneeeeeeeeeee 😵 😵
urcite som na niekoho zabudla 😅 ...ale naozaj vsetky torticky EŇO-ŇUŇO 😵

nikanika28
12. sep 2010

@sse krasna svadobka 😵 ....a taky zakuscok by som si veruze dala...boze, zacinaju ma hlady chytat 😅

sse
12. sep 2010

Ďakujem dievčatá,
@dm1 neviem aká je široká tá stuha, môžem ti ju zajtra odmerať a napíšem 🙂
@sisa.b kvapky som robila tým gélom čo sa dáva na jedlú oblátku 🙂

nadulici
13. sep 2010

@vinka je to obycajny sacok igelitovy odstrihnuty, pokrceny 😅 😀 obkukane z netu...
baby vsetkym dakujem za pochvaly....
@sisa.b ten tvoj kon je ako zivy- klobuk dole, do toho by som sa aj bala zarezat 😵

hejdita
13. sep 2010

ahoj 🙂 mam dotaz....jaky dort brachovi ve ctvrtek ma 27 a nemam napad.....je zenaty a prsa nebo zadek by nebyl vhod protoze jeho zena neni pro srandu 🙄 😝 😀 😀 😀 😀 😀 ....a pivo nepije 😝 😀 😀 😀 😀 😕

eustoma
13. sep 2010

@hejdita: ja som teraz braskovi nechala spravit kufor penazi na 30-tku. a druhemu na 27 mesec dukatov. z obojeho boli nadseny obaja 😉. a mali uspech aj u hosti.

hejdita
13. sep 2010

eustoma......hmmmm dobry napad uvidim chcem len minitorticku lebo ziadny hostia nebudu lebo rodicia byvaju daleko....takze to bude pre radost.....v podstate pre 4 s tym ze my nechceme domov....ale kufrik sa mi paci ako napad zeby som skuusila...... 🙂

alionuska
13. sep 2010

@nikanika28 uz som sa nad tym zamyslala,asi som🙂 😀 😀
@nikanika28 a torty mas pekne...len tak dalej!
@sisa.b tenm konik je neskutocny!!Ako ziví.nadherne!!!! 🙂 🙂 🙂
@sse svadobna krasna!!!!! 😉

zlatat
13. sep 2010

@nikanika28 ty si skú robila? Ja som sa inšpirovala stránkou www.kosternovi.cz - takú si želala zákazníčka.