Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nadulici
2. okt 2010

baby, nejde mi pridat fotka na TOM, stalo sa vam to uz niekedy?....idem normalne cez pridaj obsah a nic.... 😒

petusko
2. okt 2010

http://www.webareal.sk/cukrarskysvet/eshop/0/3/...
@akme 😉 ja som ju sice objednavala odinakial, ale je to to iste 🙂
@zlatat paradny buzz 🙂

petusko
2. okt 2010

@nadulici pred chvilou som tam citala, ze robia nejake upravy, ze dnes je mozne, ze to nepojde alebo bude aj cela stranka vypadnuta.

nadulici
2. okt 2010

@petusko aha, dakujem, uz som si vsimla, ze hodnu chvilu nepribudol ziadny obrazok....

vinka
2. okt 2010

Baby dakujem vám všetkým za pochvalu.Fontanu volá môj syn Hannu montanu.tak ju volám aj ja tak 😀 😀 😀 Idem vaše torty pokukať 😉

alionuska
2. okt 2010

@vinka Andelik,a preco ti tiekla?? Fontana...? 😀 ☹ ..inak sa ti docela podarili-obidve!!!! 🙂 Si sikulka...
@zlatat Baz raketak je super,ale ta svadobna-neskutocnaaaaaaaa!!!!!!Nadherna ,jemnucka elegantna!!!!!!!!!! 😉 😉 😉 😉
@zdenallicka uzasne...ten snowbordak nema chybu!! 😀 😀
@petusko obidve krasne..aj valcek pouzila,sikulka! 😉

a idem este ostatne popozerat,len vam sem chcem hodit moje vytvorceky za tento tyzden... tak kuk🙂 8 kusov a jedna komplikovana svadobna postavicka...novomanzelia na motorke🙂

anibas
2. okt 2010

@alionuska krásne ako vždy - jak to stíhaš sa takto vyhrať s tortičkami - ja som momentálne na torty alergická - nejak ma to k nim neťahá 😒 😒 😒 😅 😅 😅

petusko
2. okt 2010

@alionuska no podla mna su komplikovane vsetky, nielen ta postavicka 😀
prekrasne su vsetky do jednej, si macherka proste 😀 😉

zdenallicka
2. okt 2010

Všichni jste moc hezky napekli!!! 😵 Resp. všechny napekly.. 😵

A děkuji za pochvalu..🙂

maca77
2. okt 2010

@vinka dúfam že "fontana" drží...škoda by bolo, keby sa ten poťah roztiekol...obe sa vydarili 😉

@zdenallicka tá futbalka je z druhej strany zelená?...nenapadlo by ma takto urobiť, super nápad a tá kokosová ako naozajstná zimná krajinka 😵

@petusko aj teba musím pochváliť , macko poo je na zjedenie 😉

@zlatat krááááása 🙂

@alionuska pánečku ty stále prídeš s niečím novým a originálnym 😉 😵 😵 😵 😵

vinka
2. okt 2010

@alionuska,že docela.No viem ešte sa mám čo od teba učiť. 😀 😀 Ale ked budem mať 200 torty za sebou ako ty tak potom už možno budem šikovná ako ty.No to ti neviem prečo tiekla. ☹ Minule som robila presne takú a natrela som ju z vrchu lekvárom lebo som už nemala maslo. ☹ A netiekla.A teraz som ju tiež natrela lekvárom a tiekla trochu 😝 Tak snád sa im do rána neroztopí.Už boli po torty.Juj páčili sa im.Lebo to boli obe pre jednu zákazníčku. 😕

vinka
2. okt 2010

@nadulici Asi sa volá barbara tak preto barbarka.Ale také meno mi nadiktovali. 😉 Ja som potom ešte raz naspäť volala či som neprepočula barbora 😀 😀 😀

vinka
2. okt 2010

@zdenallicka ako si urobila ten sneh?Pocukrovala si to? 😕 😀 😀

zuziq
2. okt 2010

tak v chladnicke mi tuhne hello kitty, zajtra potiahnem a uvidime co z toho bude 😵
Ale mam otazku, ked to natierate kremom na vrchu, nezmiesa sa vam ten krem na bokoch s tym, co je vo vnutri? Alebo je potrebne tortu najprv naplnit, nechat par hodin stuhnut a az potom davat na vrch krem? Do vnutra som davala falosny parizsky a na vrch iba maslo s cukrom ale boky sa mi zle potierali, sa mi tie kremy miesali dokopy 😕

akme
2. okt 2010

@zuziq to nevadí, že sa krémy miešajú 😉 ten kto to nerobil to nevie má si myslieť že to tak malo byť a potom sa to aj v bruchu pomieša 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuziq
2. okt 2010

@akme mne ide len o to, ze sa mi ten slahackovy dostane tym padom na bokoch pod potah... 😕 a ci to nebude vadit

maca77
2. okt 2010

u nás v rodine máme tiež jednu Barbaru 😉

nadulici
2. okt 2010

@zuziq falosny parizsky moze ist aj pod potah, a ak si davala maslo koli tomu, ze si ho mala malo, urcite neva, ze sa zmiesaju.....
a dokonca som sa minule docitala, ze aj pravy parizsky davaju baby pod potah a je to v pohode, musim to niekedy skusit na torte pre nas....mne sa uz stalo par krat, ze som plnila parizakom pravym a hned som davala nejaky maslovy krem pod potah, a aj sa mi dost primiesalo z toho parizaku a nic sa nestalo.... 😉
ved ked sa to tak vezme slahacka ma dost tuku a ta cokolada by to mala viazat....ked odskusam, dam vediet....

zdenallicka
2. okt 2010

@maca77 Jj, je zelená..🙂

bzucinka2
2. okt 2010

@alionuska paradne ako vzdy a preco Kitty nema pusu? 🙂 teraz ked rozmyslam, tak asi ani moja nemala 🙂

zdenallicka
2. okt 2010

@vinka Nééé, to je kokos..🙂 Nechala jsem chvilku orosit potah (vytáhla jsem dort z lednice) a posypala ho strouhaným kokosem...🙂

bzucinka2
2. okt 2010

@petusko ved su krasne a mnamkovsky vyzeraju 🙂
ja vas obdivujem ako viete vytvarovat postavicky, ja som teraz robila len auto a veru som sa nad nim natrapila, tak dufam, ze sa bude pacit aj oslavencovi 🙂

zuziq
2. okt 2010

tak som nevydrzala a potiahla 😀 akurat neviem preco ale maslicka mi nechce tuhnut ☹ je taka ako by sa na nej vyzrazala voda a je makka... neviete preco? potah je OK

zuziq
2. okt 2010

inak nostek som robila z lekoricovych cukrikov... oddelila som to farebne od pelendreku a nahriala v MV a krasne sa to tvarovalo aj to potom zase uschne 😉 je to fajn ak potrebujete len nejaky mensi detail farebny dorobit a nemate napr. farbu. Cukriky su tam zlte,biele a fialkove tusim. skoda ale ze ten pelendrek sa neda tak tvarovat 😒 na oci som pouzila hrozienka 😀

vinka
2. okt 2010

@zdenallicka tak to je super nápad.Múdro si to vymyslela. 😀

vinka
2. okt 2010

@zuziq pána aké rovnaké hrozienka si mala. 😀 No torta je prekrásna.krásna práca fakt. 🙂 Aj mne zvlhol spiderman a neviem prečo.farbila som ho gelovkami 😕

zuziq
2. okt 2010

@vinka sak som preberala ako popoluska, kym som ich nasla 😀 no uvidime do rana co z tej masle bude... ak nevytvrdne, asi osklbnem jeden kvietok orchidee 😀 A dakujem za pochvalu... prva torta bola des, trvala hodiny, toto uz bolo lahsie. Akurat este jedna vec. Ked orezavam dole potahovku, vzdy sa mi to podari tak nejak blbo, ze mi sem tam trci trosku z torty... ako to mam orezat? trosku dalej od torty a vsunut to akoby pod tortu?

anibas
2. okt 2010

@vinka si predstav, že aj mne tečie torta, ale ona je tvarohová a ešte som dala lekvár aj poliala, ale to je naša pre Filipka, zajtra rozkrojím a uvidím čo sa dnu stalo 😀 😀 😀 😀
a krásne máte torty - všetky aj Vinka, aj Petuska, aj Zdenka, aj Zuzi, aj nadulici, aj Zlatat, a ešte niekto ? No proste ste véééééééééééééééééééééééľmi šikovné 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zdenallicka
2. okt 2010

@vinka Zabralo mi to asi 3................................vteřiny..🙂 😀

@anibas Děkuji.. 😵

vinka
2. okt 2010

@zuziq presne to takto robím ja.orežem trošku viac a nožikom príborovým vsuniem pod tortu.Kúsok po kusku.A nemusíš ani okolo nič dávať.Niekedy je to krásne aj takto. 😉
@anibas dakujem za pochvalu.No ja som korpus poliaty nemala.mala som šlahačkovú plnku ale som ju potrela lekvárom.Presne takto som robila pred týždnom a mi netiekla. 😖 A to na torte bola ešte torta bárbie.Tak neviem prečo.