Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katrin21
18. okt 2010

@mrka2 jaj praskove? tak skusim, 🙂

petusko
18. okt 2010

no a konecne som aj popozerala torticky. niet co dodat... vsetky ako vzdy nadherne 🙂
@henikav , boze, to je hrozne ☹ prajem skore uzdravenie 😉

ja to salko varim normalne inak, aj som ho do toho tlakoveho hrnca aj zavrela, ale zacala to tam nejako cudne poskakovat a bubnovat, tak som to rychlo vypla. bala som sa vybuchu plechovice a aj hrnca 😅

mrka2
18. okt 2010

@katrin21 skus, skus, len si ich rozriedis v trosicke vody a zafarbis. farbia velmi dobre 🙂

petusko
18. okt 2010

jaj a este neviem kto pisal, ze nevie zohnat chamallows rubino, no ani ja uz dva tyzdne ☹ ani v ZM ani v NR nemali.
esteze mam nejake zasoby, ale ak nezozeniem najblizssi tyzden, tak som asi dopiekla 😅 😖

rybca
18. okt 2010

@zlatat super shrek, ako si tie usi robila? su vystuzene?
@dm1 krasna jemna torticka...🙂
@alionuska krasne torticky....🙂 ja som robila na sobotu dve a na zajtra jednu malinkatu a mam dost...🙂)))) musis to mat doma riadne zorganizovane, bo mne celkom prekaza ked musim popri robota stale odbiehat k malemu alebo bojovat, ked ma odtlaca od linky, ci zatvarat supliky po Matkovi...🙂)))
@nikanika28 krasne, ten macko Me to you je super, planujem ho aj ja robit, len neviem ci este v tomto tisicroci, bo si nejak netrufam..🙂)) noznicky pouzivas klasicke manikurove zatocene?
@sylvia75 to je super spidy, ten bilboard, ci co to je si malovala rucne? ci to je len vrchnak zniecoho a spidy tam len schne?..🙂)))

a tu je moja na zajtra:

mokiri
18. okt 2010

@katrin21, taketo nieco by nestacilo tvojmu drahemu?

katrin21
18. okt 2010

dakujem 🙂
no hej,ale aj toto je komplikovane tvarmi.... ja to chcem akoby naležato...ako ked si na papier kreslis auticko, tak ho vlastne kreslis len zboku.... toto by sa tazko asi tvarovalo, neviem si predstavit, ako by som urobila tu priehlbinu, ze by sa mi podla mna roztrhol ten marcipan... no nic, asi to budem musiet riesit podla fantazie, ak teda vobec najdem cas..... elbo teraz je to dost huste...

mokiri
18. okt 2010

@evitkamalicka tusim pred nami ten recept na puncovy korpus taji... cakam a cakam, aj s tym svojim napadom na usta alebo srdce potiahnute ruzovym marcipanom... pre mojho...

katrin21
18. okt 2010

http://www.zorka.estranky.cz/clanky/moje-dorty-...
tu je super kamion aj s postupom,ale netrufam si .,...

duplicka
18. okt 2010

@katrin21 tu je celkom fajn postup sice na pozziarnicke,ale kamion by bol v to m istom tvare tiez ok 😉 😉 😉 😉

https://www.youtube.com/watch?v=kuXQVAg4Cqk
mokiri
18. okt 2010

@katrin21, na lezato isto nieco vymyslis, tam nemas co pokazit... Zvladnes...

Aj toto vyzera zvladnutelne:

katrin21
18. okt 2010

no hej,ale neviem odhadnut davky!!! to je to! mam dat normalnu piskotu? alebo? no to bude dobry risk.. ani plnky netusim kolko....
a ako sa to robi , aby sa tie prechody farieb pekne spojili??? to si neviem predstavit,ako to nadpojim..... ☹

katrin21
18. okt 2010

@duplicka super, dakujem, to by ma nenapadlo... skoda, ze nemam ziadne take formy:( ale nieco vymyslim, aspon mam uz predstavu, ako to poskladat,ale teda, musim povedat, ze tam dali seredne malo plnky. to by u nas nepreslo, uplne to vnutro odflakli, ja by som este kazdy ten diel dala napoly.... a natrela🙂
a vlatsne to nie je z marcipanu,ale aspon viem postup s cestom...

vinka
18. okt 2010

@rybca ta je kráááásna.A to je fialová farba?

mokiri
18. okt 2010

@zlatat, ty akeho Dinosaura ides robit? Mam cely podrobny postup, ak ti pomoze:
http://mesgateauxrigolos.over-blog.com/article-...

katrin21
18. okt 2010

@mrka2 vo vode?? a to ale ved ked chcem kupit hotovy marcipan asi nie, ci??? co som videla niekde , tak prasok len nasypali a miesili a miesili, som myslela, ze tak,... terza neviem....

rybca
18. okt 2010

@vinka dakujem, ano fialova wiltonka gelova..🙂

duplicka
18. okt 2010

@alionuska dakujem za info. no ja som si v mikrovlnke zohriala jojo cukriky s kvapkami citronu a ohriate spracovavala troska v miske a potom vyklopila na preosiaty cukor. ale zase som nedala do mikrovlnky farbu,tak som to dlhsie musela potom miesit. ☹ mala som praskovu s citr stavou (inac mi este zostata,mozem ju v chladnicke nechat,ci radsej vyliat 😒 ), ked som to uz mala take fajn tak som valcekovala a akosi sa mi robili v hmote kadejake bublinky vzduchove,tak som skusila este raz nahriat a sice menej,ale aj tak tam boli 😒 😒 😒 😒 ,valcekovala som na praskovom,lebo ked som to skusila vo vymastenej folii,tak to bolo este horsie 😒 😒 😒 . este som mala pocit,ze sa mi stale,tak akoby stiahne ta hmota robi to len jojo hmota,alebo setky mmf. ked som robila prvu hmotu,tak sa mi podarila supi dupi a teraz akoby stale horsie a horsie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . cize lespie mi to islo na praskovom rozvalcekovat, len mne tam zostane taky cukrovy poprasok, tak preto som zistovala,ci davas nejaky postrek 😉 😉 😉 .este predsa ak mozem, robila som puding plnku a ked som mala naposledy vanilkovu ,tak bola super a bananova mi akosi nestuhla ☹ ☹a dnes mi presne bananova akosi opat neto ☹ ☹ ☹. co mam zly recept alebo to zle robim. davam dva sacky bananoveho pudingu , liter mlieka, cukor podla chuti, uvarit, posypat prasko,aby nebola supka. no a do letneho pridat maslo zmiesane s cukrom,vyslahat, no len mi to nestuhlo ani do rana ☹ ☹ ☹ ☹. co robim zle? ☹ ☹ nakoniec som si pomohla tak,ze som korpus naplnala do formy,kde som ho piekla,cize rano to bolo ok,ale nebola plnka nejako tuhsia ☹ ☹ ☹taka pudingova malinko hustejsia 😒. no pisem ako hotentino 😀 😀 😀 😀 😀

@dm1 jej dakujem no ta baba to podla mna tym postriekala a zrazu to bolo leskle, nie velmi ,ale akurat 😀 😀 😀 😀

vinka
18. okt 2010

@rybca no a pridávala si aj ružovú do nej?Lebo mi príde do modra tá fialová.Ja ju nepoužívam a minule som potrebovala na hannu fontanu tak som ružovú hmotu zvyšnú zafarbila na fialovo.A bola fialová.

rybca
18. okt 2010

@vinka nie, tu vyzera tmavsie, bo zle svetlo a tak, ale je taka ista ako som mala pri tej predchadzajucej fialovej, ako by povedali holandania, je to echt fialova..🙂)))

vinka
18. okt 2010

@rybca a nedávala si ružovú?Mám jej dať vela?Lebo mne z toho urobilo takú divnú farbu z bieleho. 😒

duplicka
18. okt 2010

@katrin21 inac ten kamion mozes kludne vyrezat z korpusu napr upeceneho na pekaci 😉 😉 a ozdobit potahovkou by to tiez malo ist ok a podla mna to bude krajsie ako s tou naterovou co tam dava zienka a zvysok len povyrezovat a poprilepovat na kamion 😉 😉 😉 😉 😉 😉 drzim palce 😉 😉 😉 😉 😉

rybca
18. okt 2010

@vinka no sparadlom som aj zo 7x nacrela..🙂 jaj a ruzovu som nedavala, mala som bielu hmotu

duplicka
18. okt 2010

@vinka ja som dnes skusala fialovu a chcela som taku tmavsiu ,ale akosi som bola stale vo svetlom tone,ale urobila som len praskovu kombinaciu cervenej s modrou v tej citr stave a pridavala, prihodim foto ako moja predstava torty bola ina a zase som ju urobila inu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 akosi sa netrafim do mysleneho mojho navrhu 😀 😀 😀 😀 este ze peciem iba pre nas 😀 😀 😀 😀 😀 😀

duplicka
18. okt 2010

ale inac na foto mi ju tiez robilo taku do modra a pritom bola taka levandulova 😒

rybca
18. okt 2010

@duplicka ja mam tiez konecny vysledok iny ako povodny plan, teda hlavnu myslienku dodrzim, ale ako robim, tak ma napadaju ine navrhy a menim detaily

alionuska
18. okt 2010

@hejdita ano normalne ju tam polames a ona sa uplne rozpusti..a je to krasne ,vlacne a hnede🙂
@dm1 ..no a bude sa to volat_Natoc to...🙂
@maca77 mi hovor..v Hlohovci v Lidli pokym sa neminu vsetky,smolkovia a aj tie oranzpovo ruzove,tak nedoplnaju tovar,tak tie ruzove ani nemam sancu kupit... a tak som pobehala Nitrra,Trnava,Piestany...a uz ma jedna predavacka odhalila,..sa ma pytala,ze:To tolko tort idete robit???? 😀 😀 sme sa smiali obidve... 😝 😝 😅 Ja mam aj teraz v zasobke radsej...lebo niekedy je to na prd,ked nemaju a zdrzuje ma to,aby som ich vyhladavala.... veru v tom obrovskom kartone je ich tusim z kazdeho druhu 10 a ja tie ruzove vzdy vsetky vykupim🙂)) Uz by mi mohli aj vernostnu kartu vystavit))) 😀 😀 😀
@vinka a tebe som este chcela napisat,ze veru aj kvoli 4 by som trubu zapinala..aj kvoli jednej..len ludia su jak blazniví...ked tolko tort pytaju..a ja som taka,ze neviem povedat nie!!! 😀 😀 😀

vinka
18. okt 2010

@alionuska no jasné mna to len napadlo,že pri tolkom počte čo ty máš tak asi ani jednu nevieš urobiť 😀 😀 😀 Nielen vernostnú kartu ale aj zlavu

katrin21
18. okt 2010

super, dakujem.. zaujala ma tato firma..maju tiez dobre videaa

https://www.youtube.com/watch?v=TVgnrCgsILo