Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
29. okt 2010

decka dajte radu ako pouzit spravne coko struk.foliu

lukika
29. okt 2010

@daniz @nadulici díky moc. A že na zákazníkovi 🙂 Ved ja idem robiť prvú tortu v živote a to malej na oslavu aj z toho mám nervy ako to s tým marcipánom dopadne a aké to bude

andicek
29. okt 2010

Ahojky holky, chtěla bych dcerce péct dortu k 1. narozeninám, jsem úplná začátečnice, koukám, jaké jste tu šikulky, můžete mi někdo prosím poradit nějaký dobrý recept na korpus, budu dělat berušku takže, aby se dal potáhnout potahovací hmotou, děkuji Vám moc 😵 😵 😵 ! Přeji krásný víkend!

zlatat
29. okt 2010

@fukylove tak potom asi 1PL - hneď si to aj zapíšem, Radko ma otravuje, aby som mu upiekla tortu k včerajším narodkám - hoci oslavu už mal, ale asi sa mu to nerátalo.
@lukika,@lussy23, ďakujem, nie-nie sú sladučké 😀

fukylove
29. okt 2010

@zlatat 😉 noooo - veru verim ze tie tvoje torticky este lepsie chutia ako vyzeraju, tak sa mu necudujem 😀 😀 😀

rybca
29. okt 2010

@zlatat Naaaaaaadherne kvety..🙂

Aj ostatne torticky su super..🙂 Pridavam svoju haloweensku, ma 4,7 kg, moja prva taka velka.:🙂))) som sa nervacila, ze sa mi kuchynska vaha pokazila, bo mi hlasila Err, az po chvili mi trklo, ze ta vaha ma asi nejaky limit...🙂 tak som musela zbehnut na poschodie po kaloricku vahu..🙂)))) a aj tak nie je celkom podla mojich predstav, ale robila som co som mohla..🙂 aj a este je to mramorovy korpus s orechovym kremom..🙂

bzucinka2
29. okt 2010

@lussy23 dakujem, uz som si to zapisala 🙂

mrka2
29. okt 2010

@bianca ja som ju teraz prvykrat skusala,ale neslo mi to. chcela som len prejst valcekom,ale strasne sa mi to smykalo,tak som normalne s rukou hladila a tym rovno aj vtlacala ten vzor. teda ak myslis,do marcipanu,lebo na cokoladu to teda neviem,ako sa to pouziva a ani to nebudem nikdy skusat - pre istotu. 😝 aaale ty urcite prides na to aj sama,ved si sikulka 😉
@zlatat prekrasna torticka!!!
@rybca perfektna tekvicka - uuuzasna!!!!!
@ruzovka @alex21 @andriss23
vsetko prekrasne torticky!!!!!!!!!

bzucinka2
29. okt 2010

@rybca perfektne a to sa ti tu tekvicu podarilo potiahnut jednym kusom? a potom si vyrezavala oci a tak, jezibaba uplne suprova ako umela 🙂

rybca
29. okt 2010

@bzucinka2 ano, jednym kusom, ale bola to makacka a na niektorych miestach dolu sa mi uz bud trhalo, alebo strasne nazhrnalo, a vidno ako som to zahladzala, no mam sa este co ucit..🙂))) Naschcval je oranzova MMF hruba, hadam aj cez 5 mm mala, aby sa mi to dobre vyrezalo a zapadla mi tam ta cierna MMF

bzucinka2
29. okt 2010

@rybca tak to si dobra, mne sa to strasne zle take velke preklada na tortu a vzdy sa mi to pokasle, ty to ako prekladas v rukach?

rybca
29. okt 2010

@bzucinka2 robila som na jedalenskom stole a hned vedla dosky som mala tortu, plat mal 42 cm priemer a preniesla som ho valcekom, rychlo..🙂)))

bianca
29. okt 2010

@rybca jej ta je kraaaaaaaaasna

@mrka2 no len ja nechcem na marcos ale na cokoladu.

deni_v22
29. okt 2010

@bianca ja som skusala strukt foliu s cokoladou a ide to uplne bez problemov...roztopis cokoladu, tekutu nalejes na vrch, vrstva musi byt taka, aby boli vsetky vrcholceky folie zaliate, das zachladit , nie nadlho, lebo potom sa to trochu ohyba a vylupnes...pri vylupnuti len tak odlepuj pomaly postupne tu foliu, ja som to raz "pohladkala" rukou a cokolada sa mi v tych miestach roztopila a nepekne sa otlacil vzor..

robila som kruh podla velkosti torty aj pas, ktory som si teplym nozom porezala na trojuholniky a prilepila k torte, hocico sa da...takto to vyzeralo

bianca
29. okt 2010

@deni_v22 no ja som prave skor skusala a bola to katastrofa.Vobec mi coko nesla dole a musela som celu foliu hodit do horucej vody aby som to z toho dostala

deni_v22
29. okt 2010

@bianca tak teda neviem, nemam nejake bohate skusenosti, mozno to bolo cokoladou..ja som odlievala klasicku mliecnu milku aj figaro, aj hotovu polevu Carla, bielu aj mliecnu. Ine som zatial neskusala, chladila som to asi hodinu a vylupla som to v pohode..

bianca
29. okt 2010

@deni_v22 torticka kraaaaasna.Mne na TOM radila jedna ze mam dat tolko Cery ako cokolady ze ona len tak robi no to sa mi zda strasne vela

deni_v22
29. okt 2010

@bianca ja som nedala nijaku ceru..roztopila som cokoladu alebo tu polevu, naliala, rozotrela a bolo..

bianca
29. okt 2010

@deni_v22 skusim podla teba nabuduce

monkula
29. okt 2010

@bianca neviem, či Ti to pomôže, ale ja som vždy čokoládu roztápala nad parou s maslom, ale raz som robila polevu na nejaký koláč podľa receptu a tam bolo v jednej šľahačke rozpustiť dve čokolády na varenie... A MM mi povedal, aby som už inak polevu ani nerobila...
Ale nestuhne to tak dobre, takže na to, čo ty potrebuješ to asi vohdné nebude, ale inak je to perfektné...

vinka
29. okt 2010

No ja som na dnes skončila.A zas som zabudla jednu odfotiť kittynku.A tak krásna bola.Joj štve ma to lebo takú v zbierke ešte nemám. ☹

bianca
29. okt 2010

@monkula to je asi ta co sa nelame ze?Este som ju neskusala ale vraj je fakt uzasna.

@vinka kraaaaaaaaaaaasne

a ja vam posielam nasu zajtra ku kavicke.Teda zostala uz len polovica bo mm sa do toho pustil .Je len taka obycajna nepcena jablkova

rybca
29. okt 2010

@bianca no hned by som si dala..🙂)))

monkula
29. okt 2010

@bianca nie, neláme sa...
ja som minule tiež robila tú krútenú len tak ku káve, a ozdobila som ju presne ako ty... 😀 len som ju poliala, dala stuhnúť a potom som ju len tak "ofŕkala" zvyšnou čokoládou 😀

bianca
30. okt 2010

@rybca och hned by som ti poslala

@monkula ja som mala coko z Billy a to teda bolo nieco.Uz nikdy si ju nekupim.Musela som dodavat dost vela kakaa

zdenallicka
30. okt 2010

Ahoj kočenky, krásné dorty zase máte..🙂 Mě čeká příští týden Eiffelovka a teď jsem dělala včelího medvídka.. měl 6,5 kg..🙂
Je to focené bohužel mobilem..☹

monkula
30. okt 2010

@bianca ja používam len čoko na varenie od Figara, je krásne tmavá....

lucisa
30. okt 2010

Holky, tak jsem já amatér zkusial svou druhou potahovanou a první s 3D ozdobami. Na vás ale nemám. Ta barva potahovky je světle fialková, jen na foťáku to zkresluje. Svíčka se 6 ještě chybí. 😉

lucisa
30. okt 2010

malá chybka, tady je ten dortík:

bzucinka2
30. okt 2010

@rybca fiha sikulka, valcekom som neskusala, tak najblizsie vyskusam 🙂mne sa to hned zacne natahovat a trhat :-/
@vinka krasne si tu jednotku nakoniec urobila a aj ostatne su super, ja sa nejak bojim modelovania tych vsakovakych postaviciek,ale raz uz musim vyskusat 🙂
@lucisa pekna na zaciatok super 🙂