Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
31. okt 2010

@lucula73 ja som na krst rbila takúto tortu: http://www.tortyodmamy.sk/na-krstiny/krstinova-321 - tiež bola pre také batoľa tuším 7 mesačné

nadulici
31. okt 2010

@zlatat preco tolko?....ved sama pises, ze si mala len 3 vrstvy, a myslim, ze doma urcite najdes pohar s troma roznymi otvormi, nie?....a okrem toho nemusi to byt na cm presne, korpus sa prisposobi....
ale samozrejme, ze beriem pecenie korpusu priamo v miske, ja som len chcela poradit, ako som to robila ja, napr. nemam taku malu nerez misku doma, a kokosy som robila na poslednu chvilku, takze nebol ani cas utekat do obchodu, pouzila som sklenene....

fukylove
31. okt 2010

@zlatat a ostatne sikovne pekarocky, cukrarocky.... mam na Vas otazku - tie kocky na tortach formujete v ruke alebo???? 🙂 lebo sa mi to velmi paci, len este som neskusala... 🙂

zlatat
31. okt 2010

@nadulici jasné, veď som ti napísala,ž e super nápad, len u mňa by bol problém aj s tými pohármi, ktoré by mali ôzne priemery 😀 😀 😀

lucula73
31. okt 2010

@zlatat jej vidíš,macko ma vobec nenapadol.....ďakujem za tip....pokukám ešte aj niečo iné 🙂
no macka som tiež nerobila,ale mám niekde uložený postup.... 🙂

zlatat
31. okt 2010

@fukylove no ja som ich robila ručne-stručne ... piplala som sa s nimi pekne dlho, kým vyzrli ako-tak. Aj som potom neskôr uvažovala, že som ich mohla zrezávať nožíkom, aby boli pekné tie hrany

lucula73
31. okt 2010

@zlatat veru,to som sa chcela aj ja opýtať,ako sa robia tie kocočky..inak krásna je tá tortička,taká jemná.. 🙂

zlatat
31. okt 2010

@lucula73 to je ľahké, macko nie je zložitý - ja som ho robila podľa obrázka, nemala som fotopostup

fukylove
31. okt 2010

@zlatat dakujem za odpoved 🙂 ja len ci na to nie je nejaka speci formicka 😀 predsa len som tu medzi vami take "mlade" ucho 😀 aspon co sa pecenia tyka 😀

lucula73
31. okt 2010

@zlatat ano,vyzerá veľmi ľahko,ale ja som antitalent... 😀 ....ja som ešte nemodelovala nič 😝

daducha
31. okt 2010

@zlatat
@reruna dakujem 🙂

@vinka tak som si to podrobne spisala a ono mi to pokrylo naklady a plus nejakych 5 Eur 😝 .takze som v podstate piekla zadarmo 😒 no bolo to pre kamosku a vôbec prva na objednavku,tak som si akosi netrufla pytat viac.Aj ked kamoska sa ma pytala kolko k tomu za robotu a ja ze je to v cene .Nevadi, bavi ma to,teraz len dufam,ze im aj chutila. Nabuduce pytam 50 a ani okom nemrknem.Vychadza to tak na tych 8 Eur za kilo.Budem sa toho drzat 🙂

daducha
31. okt 2010

@zlatat krasny Spiderman

daducha
31. okt 2010

@nadulici nádherné,pri tej kokosovej mi slinky zacali tiect 😀 ,mnam

andriss23
31. okt 2010

tak a je po halloweene,a tu je ten pavúk,teda už neexistuje,sme ho zjedli ... 🙂 🙂 🙂 Moja prvá torta tohto druhu.

vinka
1. nov 2010

@daducha no myslela som si 😀 Ale ja som sa divila tebe a ja som upiekla kamarátke svadobnú tiež za 30 eur a bola 3poschodová 😀 😀 No ja som pýtala 25 ale jej muž mi dal 30 a nechcel vydavok. 😀 😀 To bolo úplne za matroš pýtane.Ale ona ma oslovila o prvú svadobnú.A cítila som,že vložila do mna neskutočnú dôveru kedže moje torty boli v začiatkoch(no ešte aj sú)tak som mala potrebu jej len za materiál upiecť. 😀 😀 A ked som ju počula ako ju vychválila a aká bola spokojná tak to teší. 😀 😀 Takže som taká istá. 😀 😀

zlatat
1. nov 2010

@andriss23 bŕŕŕŕ´, neviem, či by som boa schopná ho zjesť. Ja pavúkov moc nemusím a ritom mi idú pekne na nervy, lebo furt mi tu na oknách robia pavučiny. 😠

tilly24
1. nov 2010

dakujem za rady

anibas
1. nov 2010

ahojte žienky - zase ste sa všetky činili 😉 😉 veľmi pekné torty
no a tu sú moje

reruna
1. nov 2010

@anibas krásné!

hejdita
1. nov 2010

@anibas krasne 😵 😵 😵 😵

@zdenalicka prosim ta kde nakupujes cez internet??? ja sem si neco nasla ale tak kde zezenu treba aj abecedu takovu tu velku zakrutenu komicu nevis? pytam sa teba lebo o tebe viem ze si z moravy 😀 lebo sa mi tu vsetky zdaju zo slovenska....kukala som na timidekor ale neni tam secko co bych chcela ptoom svetpeceni potom eshop.lilie no ale abucedu sem nenasla.....a velke cislice take ne to je na tem svet penecni ale tam iba za tisic mozu kupit ale teraz nato nemam....
jooo a mam ten dort najskur potahnut asi bílu ze? ked to budu strikat na zlato????? alebo to mam zlutu potahnut??? jak to zvyraznit? dekuju za radu tento tyden mam 4 dorty ale je to pro znamych tak z teho moc nevyrobim no 😒 😕 😀

zdenallicka
1. nov 2010

@anibas Ty jsou krásné... 😵

@hejdita Hejdi, kupuju na www.cukrarskepotreby.cz a já budu používat teď bronzový sprej a budu stříkat na nebarvený marcipán... 🙂 Zkoušela jsem na kousku a krylo to krásně..🙂

anibas
1. nov 2010

@zdenallicka Zdeni tiekla ti tvarohová torta ? Mne tiekla vtedy ako som neurobila mantinel z krému. A teraz som použila želatinu za studena ako si radila - fantastickááááááááááááá. ďakujem

artepf
1. nov 2010

ahoj, už chvíli obdivuju vaše nááádherné dortíky, které vytváříte a odhodlávám se k tomu to taky zkusit 🙂 . Zajímalo by mě, co to je za desky po těmi dorty, vypadají jako obalené nějakým lesklým papírem. To se dá někde koupit? Předem díky 😵 .

vinka
1. nov 2010

@artepf no ja dávam celofán lesklý.Dostať to kúpiť ale ja to kupujem v podnikovej predajni či je to dostať aj inde neviem. 😕 A ja obalujem do toho kartony pod klasické torty.Pod ťažkými mám drevo. 😉

zdenallicka
1. nov 2010

@anibas Jj, tekla..☹ Ale já jsem nedělala tvarohovou poprvé, vždycky jsem ji dělala stejně, tak nevím... No, nechám to koňovi, ten má větší hlavu..🙂 KOčka psala, že byl výborný, i když jsem na fotkách viděla, že tekl, což mě mrzelo.. Ale chutnal..🙂

Jo a želatinový ztužovač je skvělý!! 🙂

zdenallicka
1. nov 2010

@artepf Já obaluju karton balícím papírem..🙂

vinka
1. nov 2010

Baby ako sa robia zlaté písmenka na krstinové torty?To sa vykroja a potom malujú po povrchu?Alebo sa zlatá farba zamieša do hmoty? 😕 Blbé otázky ale neviem ako ich budem robiť.No už som vyrobila babätko a papučky.Mám dnes čas tak som skúsila.Vyschnú a šuchnem ich do škatulky. 😀 😀 Nech sa do soboty nezaprášia. 😀

vinka
1. nov 2010

@anibas máš velmi krásne uhladené tie torty.Sú fakt fantastické. 😉

hejdita
1. nov 2010

a baby kde beriete tolko kartonu???? 😀 kupujete alebo si donesete velku krabicu a tu si rostrihate???, potrebujem v tomto radu lebo uz mi dochadzaju zasoby 😕 😕 😕

@zdenalicka diky a kde tam maji zlatou ve spreji?? a bronzovou ve speji sem tam taky nevidela 😕 😨 od kud kupujes barvy ve spreji 😕 prosim musim to objednat uz dneska alebo zajtra rano aby to do patku stihlo dojit...dakujem 🙂

zdenallicka
1. nov 2010

@hejdita Kaufland to jistí..🙂)

A barvy jsem kupovala na www.fiala.cz .. resp. mi je tam koupila kamarádka z Prahy a poslala poštou..