Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
1. nov 2010

@sofi07 a tie tikadla alebo rohy alebo ako sa to volá si ako urobila? 😕

sofi07
1. nov 2010

@lawli dakujeeeem

@vinka to je par drotikov prepletench a obalenych hnedou paskou a na tom je len gulocka vyformovana z potahovky

zlatat
1. nov 2010

@zdenallicka teda ... v našom Kauflande som veru žiadne voľne pohodené krabice nevidela. Ja som mala doma staré zásoby, tak som doteraz míňala tie, no už sa minuli.

@sofi07 už som ti ho chválila na TOM ... je krásny. Ja som svojho robila rovnako s tým, že v tom čase som ešte nechyrovala o mramorovom marcipáne, tak som ho ručne maľovala štetcom s kakaom rozriedeným v alkohole ...
a rožky som robila celé z poťahovky a do vnútra som dala drôtik

zdenallicka
1. nov 2010

@zlatat Ony nejsou volně pohozené.. josu v takové velké kovové kleci..🙂

hejdita
1. nov 2010

@sofi07 uzasne dorty

@zdenalicka dakujem to ma nenapadlo este sa s nimi pokusim o tom pobavit ci by sa im to pacilo mne sa to paci este raz dakujem 😵

zlatat
1. nov 2010

@zdenallicka tak nabudúce budem sliediť a hľadať 😀 😀 Dík

dm1
1. nov 2010

@motyl77 je to MMF z tych americkych cukrikov co byvaju v lidly len obcas takze som ani bielit nemusela

dm1
1. nov 2010

@lukika stuha je klasika z galanterky. Spojila som to pipping gelom co je take jedle lepidlo a spoj je zamaskovany ruzickami na boku

duplicka
1. nov 2010

@anibas krasny havko, ako si dotvarovala hlavku, len si vyrezala z korpusu? ozaj aky davas papier,lebo ty tam nemas potravinarsku foliu, aby nenasiakol
@zdenallicka nadheraaa

duplicka
1. nov 2010

baby prosim vas staci mi jeden balik na potiahnutie korpusu 25cm, myslim tie haribo z lidlu co sa umyvaju?

reruna
1. nov 2010

@duplicka mělo by stačit, ale na nějaké ozdoby to už asi moc nezbyde.

duplicka
1. nov 2010

@reruna no este mam troska z poslednej torty mmf z jojo cukrikov, mozem to mat v chladnicke 3 tyzdne? ci radsej urobit novu hmotu. mala som to supnut asi radsej do mrazaku 😒

reruna
1. nov 2010

@duplicka ne klidně to můžeš mít jen v ledničce, a ani v ledničce to prý nemusí být a vydrží to dlouho, když to máš zabalené v potravinové folii, vždyť to je jen cukr a ty bonbony - to normálně přece v ledničce taky neskladuješ.... tam se nemá snad co zkazit, aspoň myslím 🙂 ... stačí to pak trošku nahřát v mikrovlnce a propracovat v ruce...

bzucinka2
1. nov 2010

@sofi07 ta slimacikova torta je uzasna ako z rozpravky🙂 a tie zvieratka okolo torty to mas take vykrajovacky???? 😨 sanku mam az na kolenach 🙂

vinka
1. nov 2010

@duplicka to môžeš kludne mať v chladničke 😉 Aj mesiac nič sa tomu nestane. 🙂 Len to riadne zabal do sáčka aby to nevyschlo.Ked stvrdne ok dáš na 5 sekúnd do mikri a prepracuješ. 😉

reruna
1. nov 2010

@sofi07 krásné dorty, ta slimáková je úžasná...

bzucinka2
1. nov 2010

@anibas krasne ako si super vytvarovala aj tu vilu sikulka a na tie pismenka mas taku krasnu sablonu? 😉

duplicka
1. nov 2010

@vinka no super, tak som rada, ze moze zostat. lebo ja som robila z troch balikov jojo a ostalo mi, teda aj pri uplne mojej prvej mi zostalo a supla som do kosa 😒 😒 😒 😒 😒 .konecne uz mam tie haribo umyvacie cukriky,tak sa tesim a verim,ze sa bude s nimi lepsie pracovat. tortu sice potrebujem az o dva tyzdne ,ale uz si zacinam skor planovat 😀 😀 😀 😀 nie ako vzdy na poslednu chvilu 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@reruna dakujem
@bzucinka2 pridavam sa k tebe nadherne teda aj slimacik aj postavicky

reruna
1. nov 2010

@vinka já bych řekla že to snad musí vydržet dýl než měsíc...teda jasně, že u vás, co pečete často, to nehrozí, že byste to tak dlouho skladovaly... ale my co tolik nepečem, tak podle mě záleží na spotřební době těch bonbonů....

daducha
1. nov 2010

@sofi07 krasne, slimacik je neskutocny,nadherny 😵

baby, musi byt WI v chladnicke?

bzucinka2
1. nov 2010

@daducha nie nemusi , je tam pisana teplota a ja ju mavam v spajzy, pripaddne v chladnicke a ked viem ze budem nieco robit, tak si ju vyberiem, aby nebola taka tvrda 🙂

alionuska
1. nov 2010

Ahoj kočeny..priznavam sa dobrovolne..nebola som tu cely tyzden...som bola zas pracovne vytazena..vcera u nasich na hodoch a kolotococh a dnes zas na navsteve a sviecocky palit...ale pridam vam moje najnovsie..za minuly tyzden..tak a idem si pomaly popozerat co krasne ste napiekli...papa

hejdita
1. nov 2010

@duplicka tak ja sem potahovala s tym dort kosik a boky byly hrubsi 4mm vrch sem udelala na 3mm a jeste mi z toho vyslo ucho a na vrchu pleteni 🙂 a to bylo hrube asi 3mm takze da se a zbude i na ozoby musis to sikovno rozvalat

ja pecu tento tyden 4 a si rikam ze mi budou 3 baliky stacit bo jeste mam doma zelenou a cedou tak bych je taky pouzila kdyz bude schazet tak zabehnu prikoupt a bude 😀 ale tesim sa upecu si ve stredu a ctvrtek pak to vecer naplnim a potahnu pokud mi zbude sila a v patek dodelam ostatni ale mohla bych asi zacit az ve ctvrtek ale musim to stihout upect a naplnit neb v patek bych cely den potahovala a dozdobovala aby to bylo na sobotu nachystane s tym ze jeden bude na nedeli mamce teda otcinovi takze ten muzu nechat i na sobotu 😀

alionuska
1. nov 2010

A este jednu na krst som robila,ale to nemam este stiahnute v pocitaci..tak tu vam sem hodim zajtra...lebo tu som robila na nedelu ,pre sesternicu .... 🙂

henikav
1. nov 2010

Vinka tuto, pismenka som nerobila, ale asi by som si ich vytlacila, poprasila stetcom a potom zafarbene hodila na tortu. Tu krabicku na sperky som malovala tak nasucho stetcom a bola peknucka ta farba

hejdita
1. nov 2010

@alionuska nadherneee a ta fialkovaa ta maaaa naaaadherneeee mramorovanie....to si vyvalkas viac sulankov a potom to este zkrucas alebo ako to robis ze je to tak nahusto????? 😲 😵 😵 😵 😵 😵 😵 no a slonik ten nema chyby a aj ostatne si proste sikovnica sikovna a fakt nechapem ako toto stihas 😲 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

henikav
1. nov 2010

@vinka ona bola cela bielozlata, to bolo pre kolegynku chcela nieco neutralne, na fotke velmi nevidiet, ale fakt ta farba bola taka kovova ako zlato

naika
1. nov 2010

alionuška chodím nakrrrrkať celý den a Teba nikde ale dočkala som sa,nádherne ako vždy 😉

alionuska
1. nov 2010

@hejdita dakujem ,moja..ano sulam aj dve tri odtiene... neviem teraz ktoru presne mas ny mysli...su tam dve tusim mramorovane..aj ta s lebkou..to bola cierna a fialova a ta s orchideou,bledofialova a fialova.. vylam hada ,prelozim,zas valam,prelozim..atd..az je to take pasikave a potom to rozvalkam a je to! Slon bol obrovsky...este sem dam jednu foto,aby ste mali predstavu..skoro 7kg.

henikav
1. nov 2010

@alionuska ty carodejnica, nadherneeeeeeeeeeeeee a vobec vsetky torticky co aj ostatne babulky popridavali, sikovnice