Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bury
19. nov 2010

tak jsem "okopírovala" dortík od @dm1 - no spíš jsem se pokusila - 😉 ale jsem celkem spokojená - je to můj třetí potahovanej. 🙂 jen kdyby víc spolupracovalo moje dítko. vždy, když chci začít tvořit, tak se mu nechce spinkat 😀

yamahafazer
19. nov 2010

ja som teraz dorobila bluzku

svadobna je nadherna a syr uplne mnam na zjedenie 😀

@lussy23 myslis kde zohnat tu ciernu farbu?ja som kupovala tuto
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=i...

yamahafazer
19. nov 2010

ma to byt jemna fialova av skutocnosti je krajsia na tom fotaku je akasi seda

vinka
19. nov 2010

Ahojte baby.Potrebujem pomôcť.Potrebujem kávový krém ale nie mastný aby bol.A musí byť tuhý na orezanie.Lebo to idem žabu robiť. 😕

evitkamalicka
19. nov 2010

ahojte,
ja akurat robim lienku tak som zvedava ako to dopadne

maca77
19. nov 2010

@petusko nádhernáááá 😵 aké priemery mali kruhy, môžem vedieť? 😉

petusko
19. nov 2010

@maca77 30, 24 a 18 korpusy, takze s potahovkou o nejaky ten cm viac 🙂 a dakujem 🙂

maca77
19. nov 2010

@dm1 Ďakujem za link 😉

@petusko ďakujem 😉 ja idem robiť o týždeň síce len 2poschodovú, ale potrebujem ju do 4kg tak si mi pomohla aspoň viem prirovnať, keď tá tvoja mala takmer 7kíl 🙂

.. ešte sa chcem opýtať, ak robím poschodovú tortu z 2 korpusov, musím ten spodný vystužiť slamkami alebo stačí dať medzi to obalený karton? 😕

petusko
19. nov 2010

@maca77 ja by som asi pre istotu dala aspon tri slamky .

dadous
19. nov 2010

@katrin21 aha, zkusím sehnat teda ještě zelenou, díky moc 😵

katrin21
19. nov 2010

@dadous v 101 drogerie, alebo DM drogerie.... mavaju 🙂 aj v Tescu niekedy maju

vinka
19. nov 2010

@maca77 ja som robila krstinovú a nedala som ani obalený karton a neprepadla sa.Nieje sú potrebné slamky. 😉

vinka
19. nov 2010

@bury to kde si nachytala tolko laboratorných myší 😀 😀 😀 😀 Krásna tortička. 😉

dadous
19. nov 2010

@katrin21 ja včera pravě byla v DM a tady u nas je vubec nevedou, nakonec jsem sehnala ve vesnicky drogerce 😅

reruna
19. nov 2010

@zdenallicka díky za link, tak to zas není taková pálka, musím ten eshop projít, máš s ním dobré zkušenosti? i když peču jen občas, pár věcí by s emi hodilo. Jak dlouho třeba vydrží ty gelové barvy otevřené?

bury
19. nov 2010

@vinka - myší bylo ještě víc, ale už sem je tam nedávala, vypadalo to už tak nějak moc přemyšováno 😀 😀 😀 díky 😉

daniz
19. nov 2010

Ahojte ja Vás teraz strááášne zanedbávam, 😅 😅 mám problémy s netom. ☹ ☹ . a ešte aj málo času - 2 fáza malovania chalupy. 😝 😝 😝 . Určite sa polepším, idem pokukať vaše nádherné dielka....
@vinka ak Ti stačí v pondelok ja mám jeden recept, ale doma 😅 😅 😅 . Ak stačí v pondelok hodím ho sem OK?
Ja idem robiť na bud. týždeň macka Pooh, ale tortu macka. Ak máte prosím Vás nejaký fotopostup, alebo tortu v takom tvare prosím dajte nápad, ďakujem...

maca77
19. nov 2010

@petusko
@vinka tak ja do istoty niečo dám, lebo sa bojím že kým ju prevezú aj keď len 7km, ale po tých našich zlých deravých cestách, tak nech sa im neprepadne

reruna
19. nov 2010

@daniz já mám přímo silikonovou formu z Lidla, ale ještě jsem nezkoušela potahovat, je to jen citronová poleva a čokoládové obrysy, ale tak šlo by to asi i vyřezat z obdéníka a potáhnout

daniz
19. nov 2010

@reruna Dík už asi tie formy nemajú že? Asi len z obrázku vystrihnúť šablónu a tak korpus prispôsobiť.... Ale ďakujem. moc

reruna
19. nov 2010

@daniz nevím, to byla akce, ale někdy mívají ještě i po akci, když zbyde... je to pěkná forma, taková plastická

evitkamalicka
19. nov 2010

tak moj vytvor

rybca
19. nov 2010

Baby nestiham citat a kukat, ale ja to dobehnem, hadam cez vikend..🙂

Teraz len pridam pokus o orchidee, s novou floral sadou, toto je dokaz, ze dobre nastroje a navod nie su vsetko, ked sa mi ako tak podarilo urobit okvetne listky, tak rano pri manipulacii sa mi lamali, asi som nemala dobre spravenu hmotu, robila som z tych rubino cukrikov, nebolo to prvykrat, co sa mi ta hmota lamala, aj som pridavala cukriky, ale nestacilo a pritom ani vela cukru tam nebolo, davala som, este pred cukrom, bieliaci prasok, mozno to bolo aj tym, ze som ho tam dala vela? Neviem, no ale uz to ako tak je, a tu je ten moj zlepeny vytvor, ktory drzi pokope len pre to, ze som ich uprosila..🙂

lucula73
19. nov 2010

ahojte
@petusko krásna je tá svadobná 🙂
@bury a čím je tá trotička potiahnutá?mmf?a tú žltú si ako robila?s ami veľmi páči,taká detská tortička...aby som vedela 😉

a všetky tortičky sú krásne..aby som nezabudlaa na niektorú 😀

bury
19. nov 2010

@lucula73 - je to mléčný marcipán. barvila jsem gelovkama - žlutou a malinko červený, aby ta barva byla taková teplejší - mám totiž citronově žlutou 😉 .... dala jsem tý barvy opravdu málo 😉

lucula73
19. nov 2010

@bury aha,dík..musím si žltú teda zaobstarať...asi o mesiac ju skúsim urobiť neterke.....a samotnú myšku nemáš odfotenú,tak zblízka? 😀

bzucinka2
19. nov 2010

perfisne torticky vsetky, ja mam tento tyzden volno , ale skoro som sa kopla a urobila tortu, co ma byt na buduci tt, este ze som si to isla pozriet 🙂

lussy23
19. nov 2010

@bury - krásny syr
@yamahafazer - veľmi sa vám podarila tá blúzka a ďakujem za radu
@reruna - krásny macko PUF
@evitkamalicka - veľmi pekná lienka
@rybca - niečo krásne.

bury
19. nov 2010

@lucula73 - to nemám 😒 udělala jsem jen váleček na jednom konci špičatej, zvlášť ocásek a ouška. a čumáček a očička jsem namalovala 😉

jakelina
19. nov 2010

@bury malovala jsi nějakým pidi štětečkem, nebo čím???