Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
16. dec 2010

@nikanika28 a toto pod tým tanierom je čo mars? 😀 😀 😀 😀 Ma to zaujíma aby som vedela popísať čo doniesol. 😀 😀 😀

nikanika28
16. dec 2010

@vinka no..dajme tomu ze mars 😀 ..no vidis, takyto projekt nebude mat nikto 😀 😀 😀 ..kuk sem, tu je to lepsie vidno 😉 http://www.tortyodmamy.sk/pre-deti/martankovia-...

vinka
16. dec 2010

@nikanika28 prosím ťa a mala si nejaký postup na ten tanier?Ako si to robila?No tak toto mu isto upečiem.Zas bude originálny 😀 😀 😀 On si projekt napíše o ufu a ja mu ich napečiem 😀 😀 😀

zlatat
16. dec 2010

@vinka no ak to checš bez aergénov, tak to musí byť aj bez mlieka, lebo mlieko je jedno z najväčších a najčastejší alergén .... to potom pudingový ovocný - namiesto mlieka šťavu z kompótu a namiesto masla margarín palmelu alebo Promiennu .... to budeš mať bez alergénov

maca77
16. dec 2010

@nikanika28 tí marťánci sú super!! 😉 😵 ako vo vesmíre, naozaj ...

zlatat
16. dec 2010

@nikanika28 perfekní marťnci

vinka
16. dec 2010

@zlatat jáj to ja som zas tak úplne nemyslela. 😀 Vieš takých velkých ako orechy a kakao som myslela. 😀 😀 😀 Ale dík za radu 😀

nikanika28
16. dec 2010

dakujem vam 😵 ..no Lukasko bol z torty nadseny..ze konecne som spravila tortu aj pre neho 😅 😀
@vinka na kompotovu misku som si dala potr. foliu a obalila hmotou...vyrezala som si okienka, olemovala pasikmi, naryhovala, dala srobiky 😀 ...a tan spodok taniera som spravila z dvoch casti kruhovych ..ak budem mat cas nafotim detailnejsie a dam do fotopostupov na TOM

vinka
16. dec 2010

@nikanika28 budem rada lebo sa mi to zíjde.Moja a potom mi napíš,že to tam je.Dík. 😉

daniz
17. dec 2010

Ahojte, babky robila ste niektorá voleyb. loptu Mikasu ona je taká žlto-modrá. Chcem sa poradiť či potiahnem najprv celú žltou a modré pásy nalepím na to, alebo zliepať z jednotlivých kusov? Asi tú prvú variantu že? Či? 😅 😅

nikanika28
17. dec 2010

@vinka oki, posnazim sa 🙂
@daniz ja by som isto volila tu druhu variantu 😅 ...aj ked pri velkych loptach som videla, ze zliepaju z jednotlivych kusov...tak neviem 😀

nikanika28
17. dec 2010

@daniz hiii, nieee...oprava...ja by som volila prvuuuuuuuu variantu ... 🤐 😀 😀 😀 😀

fukylove
17. dec 2010

@maca77 - dakujem za receptik na tie muffinky 🙂 som vcera skusala robit z bezlepkovej muky a su fakt fantasticke 🙂 akurat budem musiet dat asi trosku menej oleja, lebo mi ostali trosku zo spodu mastne kosicky... ale to bude asi skor zlozenim bzl muky 🙂 ale chutovo su ako rozpravka 🙂

mrka2
17. dec 2010

@nikanika28 no tak ti martankovia su prekrasni... 🙂 😀

anibas
17. dec 2010

@nikanika28 suproví sú 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

meinkonka
17. dec 2010

ahojte, PROSIIIIIIIIM SURNE POTREBUJEM POMOOOOOOOC 😢 ☹

vcera som upiekla korpus, naplnila tortu pudingovo maslovym kremom aj dookola som potrela tym kremom. tortu som dala do spajzy, kde mam dost chladno a ona mi dost navlhlaaaaa 😝 takze aj ten vrchny krem je dost vlhky. viem, ze sa ma potierat maslo+cukor, ale ja to vzdy potieram pudingovym kremom a nikdy som nemala problem. asi ta spajz zauradovala. co teraaaaaaaaaaaaz, poobede odovzdavam tortu a bojim sa ju potiahnut, aby sa potah neroztopit, kedze ide na oslavu az zajtra ☹

prosiiiiiiiiim vas velmi pekne o rychle rady

dakujeeeem

zdenallicka
17. dec 2010

@meinkonka Vyšlehej si ještě máslo s cukrem a rumem a potři to ještě tím a dej to do lednice... to určitě ztuhne a bude dobře..🙂

meinkonka
17. dec 2010

@zdenallicka dakujem zdena, presne toto som prave urobila, snad to bude ok. totiz ten korpus je taky vlhky, ze ked som to maslo dlho rozotierala, tak sa mi zacal odlupovat aj korpus 😒

murinka
17. dec 2010

ahojte cukrarky 🙂 mozno mi budete vediet pomoct...robila som linecke pecivo a uplne sa mi roztieklo ☹ kde som urobila chybu?a ak mate nejaky fajn recept tak sem s nim 🙂

jakelina
17. dec 2010

@murinka určitě jsi měla moc tuku v těstě. 😉

sse
17. dec 2010

@ murinka a aký recept si mala? ja som robila včera a sú krásne: 750g hladkej múky, 250 g práškového cukru, 500 g. masla, 1 vanilka, 2 žĺtky, kôra a šťava z jedného citróna. Dúfam, že som na nič nezabudla 🙂

murinka
17. dec 2010

@jakelina 😕 v recepte som mala 25Og palmarinu...je to vela na pol kg polohr.muky a 15Og prask.cukru+1prasok do peciva a 1vajicko?cesto bolo po vypracovani dost lepkave...

ellise
17. dec 2010

@murinka, já mám recept, kde je na 250g mouky 160 g tuku, ale kolik cukru fakt nevím, 2 žloutky a nikdy se mi nerozteklo, a to peču podle toho 18 let. Nemůže být problém v tuku?

murinka
17. dec 2010

@ellise netusim...a na akej teplote sa pecie?

sse
17. dec 2010

@murinka podľa mňa to bude v tom vajíčku, skús nabudúce len žĺtok

benjik
17. dec 2010

ahoj,holky kde najdu ten kokosový krém? prohledala jsem už x desítek stran dozadu a asi jsem slepá,nikde ho nevidím.Moc díky.

zdenallicka
17. dec 2010

@benjik TI napíšu můj..🙂 Spaříš 200g kokosu 200ml mléka (horkého), necháš vychladnout.. Pak si vyšleháš 250g másla se 100g cukru a trochou rumu a přišleháš kokosovou hmotu.. Krém je pevný a hodně dobrý (dávám ho na spodní patro, aby podržel tíhu ovoce a dalších pater..🙂

zdenallicka
17. dec 2010

@murinka Muri, dělám klasiku 3:2:1 (mouka:cukr:tuk).. na 100g mouky dávám jeden žloutek.. přidávám kůru z citronu. Jako tuk používám Heru.
Takže např. 210g hl, mouky, 140g cukru moučka, 70g tuku, 2 žloutky, cirt. kůra. SMíchat sypké suroviny, do důlku dát žloutky a tuk a rychle zpracovat. Po půl hodině v lednici můžeš vále, vykrajovat a péct na 160st dorůžova..;)

murinka
17. dec 2010

dakujem dievcata 🙂

ludva
17. dec 2010

Dobrý den,
včera jsem vytvořila pokus - cukroví potahované marcipánem.
Chtěla jsem se zeptat, jestli mi marcipán do Ježíška nevyschne a nebude tvrdý. Máte s tím některá zkušenost? Marcipán je podmazán nutelou. Moc děkuji za názor.