Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
14. jan 2011

@bzucinka2 ja som robila bárbie na okrúhlej torte a som potiahla okrúhlu dala tortu ako suknu.Vpichla bábiku ktorá prepichla aj okrúhlu tortu.Doupravovala som dala vytuhnúť a potiahla.Robila som kruh z hmoty a podla dlžky kruh vykrojila a pomocou valčeka cez hlavu som natiahla suknu 😉 Hned upravila a už dokončila vrch a ostatné detaily 😉

lussy23
14. jan 2011

@zlatat @sofi07 @jakelina @yamahafazer @dm1 @zdenallicka - kráááááááááááááááásne torty.

boldy
14. jan 2011

@jakelina @yamahafazer u @sofi07, @zlatat krasne torticky 😉
ja som dnes robila manzelovi prvu slanu, na prvykrat sa da teda tie ruze zo sunky sa robia tazko 🙄

sofi07
14. jan 2011

dik baby, @vinka pravda je, ze pri madagaskare som sa inspirovala alenkou 🙂

@zlatat kraaasna!

bzucinka2
14. jan 2011

@sofi07 madagaskar uzasny ako keby si postavicky vystrihla z filmu 🙂
@zlatat krasna a radkovi vsetko naj naj 🙂

bzucinka2
14. jan 2011

@vinka no tak to mam teraz aj ja, urobeny spodok, na tom uz vrch ten uz tuhne a potom chcem dat suknu, snad sa mi podari ju pekne prevliect 🙂 dakujem
@boldy krasne sa ti vydarila 🙂

vinka
14. jan 2011

@sofi07 nemyslela som nato,že si sa ňou inšpirovala ale preto,že tak krásne torty si narobila. 😉
@boldy pána to ti jak držal ten šalát?4i len tak to bolo položené?Fantastické.Kriste baby vy máte nenormálnu fantáziu.Ste všetke strááášne šikovné 😉

sofi07
14. jan 2011

@boldy super je, mnam, dala by som si

zlatat
14. jan 2011

ďakujeme holky

Júj a ja sa teším - vyzerá to tak, že budem mať 2 objednávky 🙂 - len ešte neviem presné dátumy, že na kedy im to treba

zlatat
14. jan 2011

@boldy kráásna slaná tortička

zlatat
14. jan 2011

@vinka no, našla som na nete jeden obrázok z tej rozprávky Bob a Bobek a tam bolo toto - dievčatko a pri nej na lietajúom koberci obaja zajačikovia - ja som tú rozprávku nevidela, ale tortu spravila podľa obrázka 😀

boldy
14. jan 2011

dakujem baby
@vinka on ten salat drzal, a kde nie tak som trosku podlepila pomazankou...on tam ani najprv na vrchu ani nemal byt, ale zdalo sa mi to take prazdne, tak toto vyslo 😀
sofi uz aj ja by som si dala, a manzel stale nie je doma 😠

zlatat
14. jan 2011

@sofi07
@jakelina
@yamahafazer
@dm1
@zdenallicka nádherné tortičky

sofi07
14. jan 2011

@vinka viem, vinka, dakujeeem, je to obrovska pochvala pre mna 🙂

@bzucinka2 dakujem, s postavickami som sa teda natrapila, modelovanie je pre mna pohroma .D

zlatat
14. jan 2011

Ozsj, nemáte recept na dobrú plnku do ananásovej torty? Bojím sa spraviť pudingovú so šťavou, lebo veľakrát sa mi stalo, že ten krém na druhý deň reagoval s ovocím a zrazil sa mi už v torte

zlatat
14. jan 2011

@sofi07 aj pre mňa a ako na potvoru, furt sa na mňa lepia detské torty, už by som tak chcela spraviť nejakú normálnu s kvietkami

daducha
14. jan 2011

@zlatat ahoj,pre mna je absolutne najlepsi traseny s ananasom a pod to davam ribezlovy dzem. A este som raz jedla ananasovy v kombinacii sladka a kysla slahacka a bol uzasny...

zlatat
14. jan 2011

@daducha ďakujem a nevieš recept na tú kombináciu kyslá a sladká šľahačka?
Ja som trasený nikdy nerobila - jednak ju nikto doteraz nechcel ( furt chceli čokoládové ) a jednak kôli tomu, že my nemôžme nič mliečne, tak ju nemôžem spraviť ani na skúšku, lebo by som to musela vyhodiť, alebo dať psovi a kocúrovi

sse
14. jan 2011

Ahojte.
Môj dnešný výtvor, mega torta, taký veľký poťah som vaľkala prvý krát a keď som ho vyvaľkala rozmýšľala som ako to na tú tortu úspešne dať, ale zdá sa, že sa podarilo 🙂

sofi07
14. jan 2011

@sse vymakane!!!!!! 🙂

sofi07
14. jan 2011

@zlatat tiez najradsej ruzickove a podobne🙂

daducha
14. jan 2011

@zlatat tak som zistovala spätne co som vlastne jedla a bola to kombinacia jogurtoveho zeesanu a ananasu.neskutcne dobre 😵 😵 😵 .
Inak za ten traseny krem dam ruku do ohna, ze ho urcite nevyhodis, zarucene sa ti podari a je super.Inak aj ja a syn sme alergicky na BKM no pri tomto kreme som to riskla a aj som si odtrpela vyhadzanu bradu 😀 no nedokazala som odolat, nastastie nemam traviacie problemy.
A este jeden zaujimavy krem som nasla na TOM - kremy-2 strana-lahky ale pevny krem-prispevok od ivča aj tam je kombinacia sladka a kysla smotana a ovocie.
Ten traseny budem teraz robit ml synovi na narodky s rastlinnou smotanou tak som zvedava ako to dopadne.

daducha
14. jan 2011

@sofi07 krasny Madagaskar

@zlatat super Bob a Bobek

zlatat
14. jan 2011

@daducha ďakujem - a ako robíš ten trasený? Lebo na dortomanii som našla tuším 2 varianty a v jednej je šľahačka, kompót, Creme Olé a ešte aj kyslá smotana ... to sa mi celkom pozdáva, len bohvie aké to v skutočnosti je
Ozaj a vieš o tom, že v rastlinnej šľahačke sú tiež BKM? Ja som tiež vyhádzaná po zjedení niečoho mliečneho - stačí mi zjesť pár kúskov banánov v čokoláde ( kde určite veľa mlieka nie je, lebo to ani po mlieku nechutí ) a už mám vyhádzanú bradu, aj na hlave vo vlasovej časti mám kopec pupákov, plecia,... no a k tomu ešte aj hnačky pribudnú 😒

zlatat
14. jan 2011

@sse super, parádna torta ... moje maximum je zatiaľ marcipán vyvaľkaný na rozmer 70x70 cm - aj to mi pre istotu pomáhal drahý preniesť na tortu, lebo som sa bála, že sa netrafím a na jednom konci budem mať väčší kus ako na druhom konci

hejdita
14. jan 2011

ahojte mam dotaz ked sa robia ruze z cokohmoty tak ruze sa asi skladuju v ladnicke aby neklesli??? a na jaku hrubku sa valkaju listocky okvetne???
dakujem zajtra sa mi to hodi 😅 😀 😀 😀 🙂

zlatat
14. jan 2011

@hejdita ja som ich skladovala v chladničke a vyvaľkala som na také hrubé ako pri poťahovke - dokonca aj s kosticami som stenčovala okraje

daducha
14. jan 2011

@zlatat tak ja davama 2 Creme Ole , 2 33% smotany a 1 velky kuskovy ananas. Do velkej nadoby kde môzes triast dam smotany, pudingy,celu stavu z kompotu a ananas nasekam v robote.Pridam ho tam, zatvorim a trasiem, cca 20 sekund a hotovo.Potom este premiesam a ked treba pridam smotanu.Uz som ho robila aj s broskynami aj s mandarinkami a stale to bolo super.
O tych rastlinnych smotanach to viem, u nas iba v Bio obchode maju ciste rastlinne.250 ml stoji 2,50 EUR 😒 .Uz som prehladala vsetko aj v Metre aj v Zeelandii a vsade to blbe mlieko je strcene 😠 .Akurat som este necitala tu z Raja,ale predpokladam ze aj tam ta bielkovina bude 😠 .A miesto masla budem davat Alsan - chutovo sa najviac podoba maslu,ale je to z palmoveho oleja, bez ecok, emulgatorov a pod.Sama som zvedava ako to dopadne, naschval budem robit 3 posch.-a ta najmensia cast bude tato bezmliekova 😵 ,ostatne aj pre beznych smrtelnikov 😀 .Aj ten Alsan je drahy jak slak 2,50 , tak torticka s priemerom 10 cm bude asi najdrahsia aku som kedy robila 😀 😀

hejdita
14. jan 2011

@zlatat dakujem a hmotu si nechavas v ladnicke a len s kuskami pracujes aby sa to netopilo??? lebo skusala som raz a neslo mi to ale hmota uz bola dost roztopena cize mala pokojovu teplotu...
ja len 3 ruze budem robit do stredu torty bude to stat na cokoladovej placke
a

inak este sa opytam cokolada sa nebude topit ked bude na slahackovom kreme to len MMF sa topi vsak clovek je uz tak zblbly z toho 😀 ze co sa topi a co nie....bude to v ladnici v podstate len jeden den pretoze ja to budem robit zajtra a v nedelu sa to bude uz podavat 🙂 tak by to malo vydrzaj aj keby to robilo neplechu ten krem ci nie? 😕 😕 😕

anibas
14. jan 2011

@hejdita čokohmota sa ti neroztopí na kréme - ružičky si rob postupne - treba dlhšie robiť ako s MMF, pretože čoko je buď veľmi mäkké alebo veľmi tvrdé

anibas
14. jan 2011

dúfam,že oslávenci o tejto stránke nevedia, preto pridám foto a idem spať 😀 😀 😀 😀